2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Megtörtént az első összecsapás az ukrán és észak-koreai katonák között.

Rustem Umerov ukrán védelmi miniszter egy dél-koreai televíziónak adott interjúban erősítette meg, hogy sor került az első összecsapásra az ukrán és észak-koreai katonák között, eről a BBC írt. 

Umerov szerint egy „kis csoport” észak-koreai katona került konfliktusba az ukrán erőkkel a frontvonal közelében, majd hozzátette: „jelentős számú” észak-koreai katonai bevetés várható. Umerov azt állította, hogy az észak-koreai csapatok jelenléte folyamatosan növekszik.

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a nyugati világ passzivitását kritizálta, hangsúlyozva, hogy „az első összecsapások Észak-Koreával egy új fejezetet nyitnak a világ instabilitásában.” Egy szerdai videóüzenetében felszólította a nemzetközi közösséget, hogy

„tegyenek meg mindent azért, hogy ez az orosz lépés, amellyel kiterjesztenék a háborút, kudarcot valljon mind Oroszország, mind Észak-Korea számára.”

A dél-koreai kormány hivatalosan nem erősítette meg a közvetlen harcot, bár elismerte, hogy történt egy „incidens” a frontvonal közelében. Ukrajna becslései szerint jelenleg mintegy 11 ezer észak-koreai katona állomásozik a Kurszk régióban, ahol az ukrán csapatok már megvetették a lábukat.

Dél-Korea múlt hónap végén már felszólította az orosz nagykövetet, hogy vonják vissza az észak-koreai katonákat Ukrajnából. Elemzők úgy vélik, hogy Észak-Korea cserébe pénzügyi támogatást vagy orosz katonai technológiát kaphat, miután az orosz parlament hamarosan szavazhat a kölcsönös védelmi szerződésről, amelyet Putyin észak-koreai látogatása alkalmával terveztek meg.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Áll a bál Moszkvában, bekérették a brit és a francia nagykövetet
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 18:01
Erélyes tiltakozását fejezte ki az orosz külügyminisztérium pénteken a moszkvai brit és a francia nagykövetnek a Brjanszk ellen Storm Shadow manőverező robotrepülőgépekkel végrehajtott támadás miatt.
Nemzetközi Menetrendszerű buszt talált el egy orosz rakéta Ukrajnában
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 16:31
Egy menetrendszerinti autóbuszban hárman életüket vesztették, négyen pedig megsebesültek egy orosz rakétatámadásban péntek reggel a kelet-ukrajnai Kupjansz térségében, Harkiv megyében – közölte az ukrán főügyészi hivatal a Facebookon.
Nemzetközi Mindenképp megkapja a 90 milliárdot Ukrajna a francia elnök szerint
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 15:16
Emmanuel Macron francia államfő pénteken kijelentette, hogy az Európai Unió vezetői által Ukrajnának ígért 90 milliárd eurós hiteltámogatás teljesülni fog. Jelezte ugyanakkor azt is, hogy a Barátság kőolajvezetéket a lehető leggyorsabban meg kell javítani.
Nemzetközi Orbán Viktor győzelmét kívánja egy szomszédos ország vezetője
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 13:31
Szerbia kiváló viszonyt ápol Magyarországgal – hangsúlyozta Aleksandar Vucic szerb köztársasági elnök csütörtök este a belgrádi közszolgálati televízióban, és egyben reményének adott hangot, hogy Orbán Viktor megnyeri az egy hónap múlva esedékes választásokat.
Nemzetközi Más országokat is bevonna az iráni háborúba az amerikai kormány – ez lehet a megoldás a Hormuzi-szorosban
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 11:33
Nincs elég hadihajójuk a Hormuzi-szoros biztosítására?
Nemzetközi Vérfagyasztó figyelmeztetést küldött az iráni Forradalmi Gárda
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 10:39
Senki ne próbálkozzon semmivel, mert nagy baj lesz?
Nemzetközi Lelőttek egy amerikai gépet Irak felett? Keresik a legénységet
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 08:56
Legalább öten voltak a gépen, egy iszlamista szervezet azt állítja, ők lőtték le.
Nemzetközi A Forradalmi Gárda egyik kulcsszereplőjét likvidálta Izrael
Privátbankár.hu | 2026. március 12. 19:52
Abu-Zar Mohamedi parancsnok fontos összekötő volt a Hezbollah és az iráni rezsim között, és részt vett a milícia rakétatechnológiájának kiépítésében is.
Nemzetközi Kiderült, mekkora a gond a Barátság kőolajvezetékkel
Privátbankár.hu | 2026. március 12. 17:16
A Magyar Hang forrása szerint magyar vállalat is van, amely alkatrészekkel segíthetne a vezeték javításában, de a magyar-ukrán viszony kiéleződése óta egyik fél sem vállalja az együttműködést. Az is kiderült, hogy milyen beosztásban dolgoznak az Ukrajnába küldött magyar küldöttség tagjai. 
Nemzetközi Zelenszkij megállapodást kötött a román elnökkel Bukarestben
Privátbankár.hu | 2026. március 12. 16:44
Ukrajna és Románia elnökei, Volodimir Zelenszkij és Nicușor Dan csütörtökön Bukarestben stratégiai partnerségi nyilatkozatot és számos más dokumentumot is aláírtak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG