2p

Az ukránok szerint az összes drónt sikerült megsemmisíteni a fővárosnál - más területeken viszont újabb civileket öltek az orosz drónok.

Oroszország második egymást követő éjszaka több hullámban támadta drónokkal Kijevet - közölte vasárnap az ukrán főváros katonai közigazgatása.

"Úgy tűnik, hogy most minden éjszaka, hosszú szünetek nélkül, az orosz fegyveres erők támadják a békés Kijevet" - közölte Szerhij Popko, a katonai közigazgatás vezetője a Telegram üzenetküldő alkalmazáson. Az MTI összefoglalója szerint elmondta, hogy Oroszország több hullámban, különböző irányokból és különböző magasságokból mintegy 10 drónt indított, de az ukrán légvédelmi egységek a város felé közeledő valamennyi eszközt megsemmisítették. Sérültekről vagy nagyobb károkról nem érkezett jelentés - tette hozzá.

Más területek ellen is indított dróntámadásokat Oroszország, ahol civil áldozatai is vannak a csapásoknak - összesen 5 halottról és 19 sebesültről érkezett jelentés a Kyiv Independent összefoglalója szerint. A Donyecki terület elleni orosz támadásokban két ember meghalt, kilenc megsebesült. Két sérültet jelentettek Kurakhove, kettőt Kosztantyinopil, egyet Toretszk és egyet Szoncsivka településekről. A Harkivi területen Radkove faluban orosz támadások következtében meghalt egy 84 éves férfi és megsebesült egy 65 éves civil. Két ember meghalt és nyolc megsebesült a Herszon terület elleni orosz támadásokban, egy személy pedig megsérült a a Szumi közösség elleni dróncsapás során. Cserkaszi, Csernyihiv, Dnyipropetrovszk, Odessza, Kirovohrad, Zsitomir, Luhanszk, Mikolajiv, Zaporizzsja és Hmelnyickij területeket is támadás érte.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Izrael területeket csatol biztonsági sávjához a Gázai övezetben
Privátbankár.hu | 2025. április 2. 11:29
Az izraeli hadsereg (IDF) területeket foglal el és biztonsági sávjához csatolja őket a Gázai övezetben – jelentette ki szerda reggel Jiszráel Kac védelmi miniszter.
Nemzetközi Vitáznak is a magyar Pride-ról az EP-ben szerda délután, meg nem is
Privátbankár.hu | 2025. április 2. 09:54
Érdekes dolgok vannak az Európai Parlamentben szerda délutánra tervezett vita hátterében. Magyar Pétert nem engedi sarokba szorítani a Néppárt, és még Dobrev Klára is megszólalt.
Nemzetközi Miért gyűlöli Trump és csapata ennyire Európát?
Káncz Csaba | 2025. április 2. 09:31
Még a bennfenteseket is meglepte az Európa-ellenes érzelmek hevessége a Fehér Házban az elmúlt két hónapban. A trumpista konzervatívok Európa-gyűlöletének nemcsak gazdasági és katonai, hanem kulturális okai is vannak. Káncz Csaba jegyzete.
Nemzetközi A republikánusok győztek Floridában
Privátbankár.hu | 2025. április 2. 08:29
Republikánus győzelmet hozott a Floridában két helyen kedden megtartott időközi kongresszusi választás, ami erősíti a republikánusok képviselőházi többségét.
Nemzetközi Egyre több a mianmari földrengés áldozatainak száma
Privátbankár.hu | 2025. április 2. 07:25
A háromezret is meghaladhatja.
Nemzetközi Olaszországban mesterséges intelligencia ír nyomtatott napilapot
Privátbankár.hu | 2025. április 2. 06:51
A legfejlettebb technológiát az újságíró szakma legrégibb eszközével, a papírral párosította az Il Foglio című olasz napilap, amely a mesterséges intelligenciára bízta a nyomtatott kiadás megírását kísérletileg április 11-ig.
Nemzetközi Signal-botrány: ott volt a kötél Mike Waltz nyakán, de Trump még nem rúgta ki a sámlit alóla
Litván Dániel | 2025. április 2. 05:49
Nagyon közel volt ahhoz a nemzetbiztonsági tanácsadó, hogy repüljön a chatbotrány miatt. De nem azért, mert veszélybe sodorta a nemzetbiztonságot, egész más miatt vonta magára Donald Trump haragját.
Nemzetközi Magyarország kiléphet a Nemzetközi Büntető Bíróságból (ICC)
Privátbankár.hu | 2025. április 1. 18:06
A Szabad Európa információi szerint a Külgazdasági és Külügyminisztériumban a múlt héten tartott nagyköveti értekezleten beszélt erről a meghívott diplomatáknak Tuzson Bence igazságügyi miniszter.
Nemzetközi A katonai együttműködés erősítésérről állapodott meg Szerbia és Magyarország
Privátbankár.hu | 2025. április 1. 17:33
A két fél a 2025-ös évre vonatkozó tervről szóló megállapodást írt alá – jelentette be Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter kedden Belgrádban.
Nemzetközi Szijjártó Péter a komáromi Pingvinben az autóvámokról is egyeztetett
Privátbankár.hu | 2025. április 1. 17:01
Szerinte Brüsszel durván elhibázta a vámpolitikai együttműködést is az Egyesült Államokkal.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG