- Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kihelyezett haditanácsülést tartott csütörtökön a keleti országrészben lévő Harkiv városban, amelynek térségét az utóbbi időben hevesen támadják az orosz erők. Az államfő értékelése szerint Harkiv térségében a helyzetet alapvetően ellenőrzésük alatt tartják az ukrán erők, jelentős veszteségeket okoznak az oroszoknak, de a helyzet továbbra is rendkívül súlyos, ezért - mint mondta - az ukrán egységeket megerősítik.
- Az ukrán vezérkar legutóbbi, délelőtt kiadott helyzetjelentésében azt írta: az ukrán erők meghiúsították az orosz hadsereg azon tervét, hogy minél mélyebbre hatoljon be a Harkiv megye Oroszországgal határos részében lévő Vovcsanszk város belsejébe, és ott megvesse a lábát. A közlés szerint hajnal óta 23 katonai összecsapás volt az ukrajnai frontvonalakon, az orosz erők két rakétacsapást és négy légicsapást hajtottak végre, valamint 48 támadást kamikaze drónokkal, továbbá 564-szer nyitottak tüzet az ukrán csapatok hadállásaira.
- Oroszország nem rendelkezik elegendő erővel, amely egy stratégiai áttöréshez szükséges lenne Harkivnál - mondta a NATO egyik jelentős katonai parancsnoka. Christopher Cavoli, a szövetség európai főparancsnoka egy brüsszeli tanácskozás után elmondta, hogy bízik abban, hogy az ukrán csapatok képesek lesznek tartani a vonalaikat az északkeleti régióban.
- Kiutasítja Nagy-Britannia moszkvai védelmi attaséját, miután az Egyesült Királyság azzal vádolta meg Oroszországot, hogy évek óta kémkedést és hackertámadásokat támogatott vezető brit tisztviselők ellen. Az orosz külügyminisztérium közölte, hogy a brit védelmi attasét, Adrian Coghillt "persona non grata"-nak nyilvánította, és egy héten belül el kell hagynia az ország területét.
- Vlagyimir Putyin orosz elnök köszönetet mondott kínai kollégájának, Hszi Csin-pingnek azért a szerepért, amit Kína vállal az ukrajnai válság megoldásában. Putyin az orosz hírügynökségek szerint úgy fogalmazott, az orosz-kínai kapcsolatok "nem irányulnak senki ellen. A világ ügyeiben való együttműködésünk ma az egyik fő stabilizáló tényező a nemzetközi színtéren".
- Újabb szankciókat vezetett be az Egyesült Államok, amelyek az Oroszország és Észak-Korea közötti ’illegális fegyverszállításokat’ célozzák. Az Egyesült Államok terrorizmusért és pénzügyi hírszerzésért felelős pénzügyminisztériumának közleménye olyan személyeket és cégeket nevezett meg, mint a Trans Kapital, a Rafort, és a Tekhnologiya orosz vállalat.
(The Guardian, Sky News, MTI)