2p

Steffen Hebestreit, a német kormány szóvivője kijelentette, hogy a fegyverellátás nem annyira a pénzügyektől, mint a nem megfelelő készletektől függ.

Steffen Hebestreit megjegyezte, hogy nem az a kérdés, hogy küldenek-e fegyvereket, hanem az, hogy ez milyen mértékben lehetséges. Szerinte mindig voltak korlátok, de ezek nem abból adódnak, hogy Németország tudja-e finanszírozni a beszerzéseket, hanem a fegyverek elérhetőségéből. Hangsúlyozta, hogy Németországnak sikerült fenntartania a folyamatos fegyveráramlást Ukrajnába — írja az Ukrinform.

Németország folyamatosan felülvizsgálja, mi mást tud még katonai támogatásként nyújtani Ukrajnának, és ugyanerre szólította fel partnereit is.

Taurus KEPD 350 típusú cirkálórakéta egy Eurofighter Typhoon vadászgéphez kapcsolva
Taurus KEPD 350 típusú cirkálórakéta egy Eurofighter Typhoon vadászgéphez kapcsolva
Fotó: Wikipédia

Arra a kérdésre, hogy Olaf Scholz német kancellár hozzáállása Ukrajnának nagy hatótávolságú német fegyverekkel való ellátásához változhat-e az észak-koreai hadseregnek a háborúban orosz oldalon való részvétele miatt, Hebestreit határozott nemmel válaszolt.

Hebestreit kifejtette, hogy ez semmiféle hatással nem lesz Scholz álláspontjára a kérdésben, mivel a német kancellár már többször is megismételte mit gondol erről.

Hebestreit azt is kizárta, hogy a német kormány támogassa a nyugati csapatok Ukrajnába küldésének ötletét.

Az ukrán Pravda még hozzá teszi:

  • Az Olaf Scholz vezette Németország következetesen megtagadta, hogy Ukrajnát Taurus cirkálórakétákkal szállítson – még azután is, hogy az Egyesült Királyság, Franciaország és az Egyesült Államok szállította nagy hatótávolságú fegyvereit.
  • Friedrich Merz, a németországi ellenzéki Kereszténydemokrata Unió párt vezetője a közelmúltban kijelentette, hogy Ukrajnának Taurus rakétákkal való ellátása nem teszi Németországot a háborús résztvevővé.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Petróleumalapú vegyszerekkel etetik az embereket?
Privátbankár.hu | 2025. április 23. 06:45
Az Egyesült Államok kormánya betilt több, széles körben használt szintetikus élelmiszerszínezéket – jelentette be Robert F. Kennedy Jr. egészségügyi miniszter kedden.
Nemzetközi Most úgy tűnik, Izrael nem vesz részt Ferenc pápa temetésén
Privátbankár.hu | 2025. április 22. 18:18
Nem biztos, hogy Izrael képviselteti magát Ferenc pápa temetésén. Sőt, a halálát méltató posztot is törölték. 
Nemzetközi Macron ismét előrehozhatja a francia választásokat
Privátbankár.hu | 2025. április 22. 17:59
Többféle megoldáson is gondolkozik még Emmanuel Macron. 
Nemzetközi Terrorcselekmény történt „India Svájcában”, Kasmírban
Privátbankár.hu | 2025. április 22. 17:44
Legkevesebb öt ember meghalt, miután fegyveresek tüzet nyitottak egy csoport belföldi turistákra, akik az indiai közigazgatású Kasmír egyik népszerű szépségápolási helyére látogattak.
Nemzetközi Itt az újabb misztikum Ferenc pápa halálával kapcsolatban
Privátbankár.hu | 2025. április 22. 17:24
Az argentin San Lorenzo de Almagro futballklubban kapott taglétszáma és halálának időpontjában újabb furcsa egybeesést vettek észre a hívők. 
Nemzetközi Még oda lehet érni Rómába Ferenc pápa koporsójához
Privátbankár.hu | 2025. április 22. 16:28
Szerdán délelőtt 11 órától éjfélig, csütörtökön reggel 7-től éjfélig, pénteken reggel 7 órától este 7 óráig járulhatnak a hívek a hétfőn elhunyt Ferenc pápa koporsójához a római Szent Péter-bazilikában.
Nemzetközi Putyin húsvéti fegyverszünete marketingakció volt – mondja a francia külügyminiszter
Privátbankár.hu | 2025. április 22. 15:38
A francia külügyminiszter marketingakciónak nevezte Putyin felvetését. 
Nemzetközi Csádi egységekkel fognak hadgyakorlatozni a magyar katonák
Privátbankár.hu | 2025. április 22. 14:45
Közleményt adott ki a Honvédelmi Minisztérium, hogy Elefántcsontparton fognak hadgyakorlaton részt veszni a magyar katonák a NATO-szövetségesekkel együtt az afrikai partnerekkel.
Nemzetközi Döbbenet, mekkorára nőtt Magyarország uniós bírsága
Privátbankár.hu | 2025. április 22. 14:29
Nincs megállás, egyre csak nő hazánk európai uniós bírsága. 
Nemzetközi Új izraeli-gázai tűzszüneti tervről beszélnek
Privátbankár.hu | 2025. április 22. 14:12
Új izraeli-gázai tűzszüneti tervet javasoltak – mondta a Hamász forrása a BBC-nek.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG