2p

A Genfi Egyezmény szerint a háborúban elesett katonákat méltó módon kell eltemetni.

Ukrajna 757 elesett katonájának holttestét szállították haza az oroszok elleni harcokból – jelentette be a Hadifoglyok Koordinációs Központja január 24-én a Kyiv Independent szerint. 

A legtöbb, 451 katona földi maradványait a donyecki frontról szállították el. A Bahmut érségéből 71, míg a Vuledar környékéről 51 elesett katona földi maradványait, Luhanszki térségéből 13, Zaporizzsjából pedig 137 holttestet vittek el. 34 katona földi maradványait oroszországi halottasházakból szállították haza.

A központ közleményében kiemelte, hogy „a hatóságok és igazságügyi szakértők a lehető leghamarabb azonosítani fogják az áldozatokat.”

Az akcióban több kormányzati és katonai szerv vett részt, köztük az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SBU), a Belügyminisztérium, az Állami Katasztrófavédelmi Szolgálat és az Ukrán Fegyveres Erők. A központ köszönetet mondott a Nemzetközi Vöröskeresztnek a segítségért.

A Genfi Egyezmény szerint a háborúban elesett katonákat méltó módon kell eltemetni.

2024 decemberében Ukrajna 503 elesett katonája földi maradványairól gondoskodott, fők főként a Donyecknél stek el. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök december 8-án közölte, hogy az orosz invázió kezdete óta körülbelül 43 ezer ukrán katona vesztette életét.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Hadijelentés: büszkén sorolják az oroszok, hogy miket tudtak szétlőni
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 16:12
1215 ukrán katona esett el vagy sebesült meg súlyosan.
Nemzetközi A Dnyeper túlpartját támadták az oroszok
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 14:28
Öt ember meghalt Nikopol városában.
Nemzetközi Donald Trump különleges akcióról tett bejelentést
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 09:51
Kimenekítették Iránból a lelőtt F–15-ös személyzetének második tagját is.
Nemzetközi Újabb vezéráldozatokkal járhat Trumpék iráni kudarca
Privátbankár.hu | 2026. április 4. 16:19
Donald Trump amerikai elnök kabinetjének szélesebb körű átalakítását fontolgatja. Egyre jobban frusztrálják ugyanis az iráni háború politikai következményei: az emelkedő üzemanyagárak, a zuhanó támogatottsági mutatók és a novemberi félidős választások miatti republikánus aggodalmak.
Nemzetközi Szintet lépett Oroszország: már nappal is drónokkal támadja Ukrajnát
Privátbankár.hu | 2026. április 4. 15:00
Orosz dróntámadásban öten meghaltak és huszonketten megsebesültek szombaton a kelet-közép-ukrajnai Dnyipropetrovszk megyei Nyikopolban – közölték a helyi hatóságok, miközben Oroszország egyre több nappali légitámadást hajt végre.
Nemzetközi Meglepően szűkszavú volt Trump a lezuhant amerikai vadászgép ügyében
Privátbankár.hu | 2026. április 4. 08:20
Az amerikai elnök szerint az Iránban lezuhant amerikai vadászrepülőgéppel történtek nem befolyásolják az Egyesült Államok egyeztetéseit Iránnal.
Nemzetközi Kegyetlen támadással reagált Moszkva Ukrajna húsvéti tűzszüneti ajánlatára
Privátbankár.hu | 2026. április 3. 15:59
Oroszország súlyos légitámadást indított péntek délelőtt Ukrajna ellen; a légierő közölte, hogy Tu-95-ös és Tu-160-as stratégiai bombázó repülőgépek felszállását, valamint több száz, pilóta nélküli eszköz mozgását észlelték a légtérben. A helyi hatóságok arról számoltak be, hogy a támadásoknak több civil áldozata van.  
Nemzetközi Feltartóztatak egy orosz tartályhajót, amely hatalmas olajszennyezést okozott a Balti-tengeren
Privátbankár.hu | 2026. április 3. 15:45
A svéd parti őrség feltartóztatott pénteken egy Oroszországból elindult tartályhajót, amelyről azt gyanítják, hogy egy 12 kilométer hosszan elterülő olajszennyezést okozott a Balti-tengeren.
Nemzetközi Aggódik a német külügyminiszter Trump kijelentése miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 3. 14:20
A NATO fontossága mellett érvelt Johann Wadephul német külügyminiszter a Funke médiacsoport lapjainak adott, pénteken közzétett interjújában, egyben aggodalmának adott hangot Donald Trump amerikai elnöknek a szövetségből való kilépéssel kapcsolatos szavai miatt.  
Nemzetközi Folytatódnak a harcok a Közel-Keleten, súlyos veszteségek vannak
Privátbankár.hu | 2026. április 3. 13:48
Irán azt állítja, lelőtt egy vadástgépet, miután lebombáztak az országban egy hidat. Jeruzsálemet is rakétákkal támadták a Pészah első napján. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG