2p

Csúcson a forint, visszatér a bizalom: mire számíthatnak a hazai befektetők? A változások a magyar tőzsdét is elérik?

Online Klasszis Klub élőben Szalay-Berzeviczy Attilával!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, a BÉT korábbi elnökét!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Nem meglepő módon azt mondta: soha nem megy bele olyan egyességbe, amit nélkülük hoznak tető alá.

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök az NBC News Meet the Press"című műsorában megerősítette, hogy Ukrajna soha nem fog elfogadni olyan békemegállapodást, amelyet kizárólag az Egyesült Államok és Oroszország köt meg Ukrajna részvétele nélkül, erről a BBC írt.

„Soha nem fogok elfogadni semmilyen Ukrajnát érintő döntést, amelyet az Egyesült Államok és Oroszország hoz meg nélkülünk” – mondta Zelenszkij az amerikai közönség előtt. Hangsúlyozta: „Ez Ukrajna háborúja, és a mi emberi veszteségeinket érinti.”

A napokban Marco Rubio amerikai külügyminiszter találkozik orosz tisztviselőkkel Szaúd-Arábiában. A tárgyalásokon azonban Ukrajna nem vesz részt, mivel – a BBC értesülései szerint – nem kapott meghívást és nem is küld delegációt. Ez ellentmond az amerikai különmegbízott, Keith Kellogg korábbi kijelentésének, miszerint Kijev részt venne a tárgyalásokon.

Donald Trump és Vlagyimir Putyin a héten telefonon beszéltek. Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője úgy nyilatkozott: „Ez egy erőteljes jelzés arra, hogy mostantól párbeszéddel próbáljuk megoldani a problémákat.”

Peszkov szerint a nyugati szankciók nem akadályozzák az Egyesült Államok és Oroszország közötti tárgyalásokat, és azt sugallta, hogy ezek akár ugyanolyan gyorsan feloldhatók, mint ahogy bevezették őket.

Az amerikai-orosz telefonbeszélgetésről kevés részlet került nyilvánosságra, de Zelenszkij elmondta, hogy csalódással értesült arról, hogy Trump első hívása Moszkvába irányult, nem pedig Kijevbe.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Csillagászati összegbe kerül Trump Aranykupolája, a kongresszusi hivatal is az állát keresi
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 12:53
Jelentés készült az űrbe telepített védelmi rendszer várható áráról.
Nemzetközi Technokratákra építi kormányát Magyar Péter – külföldi lapok a kormányváltásról
Wéber Balázs | 2026. május 13. 12:22
Nem fog minden egy csapásra megváltozni, de a szándék kétségkívül megvan; Magyarország visszatért az európai útra; Magyar Péter technokratákra épít, a kormányban a szakértelem fontosabb a politikai érzelmeknél – ezt írják osztrák, német és svájci lapok a magyarországi kormányváltásról.       
Nemzetközi Megtalálták az irániak a rakétáikat – egyre nagyobb pácban van Trump
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 10:51
Aggódnak az amerikai hírszerzők, a hivatalos becslések köszönőviszonyban sincsenek a valósággal.
Nemzetközi Kiszabadulhatott a karanténból a hantavírus egy holland kórházban
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 09:09
Nem tartották be a protokollt.
Nemzetközi Titokban beszállt még egy ország az iráni háborúba?
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 07:36
Eddig sikerült titokban tartani a szaúdi légierő akcióit?
Nemzetközi Trump nem kér kínai segítséget Irán ügyében, kitiltott miniszterét is magával viszi Pekingbe
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 07:08
Úton van Pekingbe az amerikai elnök, kölcsönös üzengetés is volt a csúcstalálkozó előtt.
Nemzetközi Putyin bedobni készül a törölközőt? Meglepő dolgokat mondott az orosz elnök
Litván Dániel | 2026. május 13. 05:43
Meglepően nyilatkozott az orosz elnök, a győzelem napján tulajdonképpen elismerve, hogy nem képes megnyerni az ukrán háborút. De mi késztethette erre?
Nemzetközi Oroszország tesztelte szuperrakétáját, Ukrajna máris lépett
Privátbankár.hu | 2026. május 12. 19:19
Volodomir Zelenszkij ukrán elnök bejelentette, Ukrajna 13 országgal és a NATO-val közösen antiballisztikus koalíciót alakít.
Nemzetközi Zászlót bontott az új magyar külügyminiszter, de hagyott még néhány fehér foltot
Wéber Balázs | 2026. május 12. 18:31
Orbán Anita bizottsági meghallgatásán is világossá tette, hogy külpolitikailag az új kormány fő célja Magyarország visszavezetése Nyugatra, valamint a Visegrádi Négyek újjáélesztése. Ugyanakkor maradtak még megválaszolatlan kérdések: marad-e a magyar vétó az uniós energiaszankciók ügyében, hogyan lehet jóban lenni a Benes-dekrétumokhoz ragaszkodó szlovák kormánnyal, és milyen lesz a viszony a népirtással vádolt Netanjahu-kormánnyal? Nagyító alatt ezúttal az új kormány külpolitikai tervei. (Frissítve)
Nemzetközi Brüsszel megnyitja a pénzcsapot: érkezik Ukrajnának a gigahitel
Privátbankár.hu | 2026. május 12. 17:54
Akár a jövő hónapban mehet a 90 milliárd euró. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG