Vajon tényleg el fog tűnni a készpénzes fizetés és helyét a plasztik kártyák, majd a telefonok, illetve a kódok veszik át?
"A tranzakciók számának növekedése Magyarországon megerősíti a tényt, hogy a vásárlók nagyobb bizalommal használják az elektronikus fizetést, amelyet egyre biztonságosabbnak és kényelmesebbnek tartanak, mint a készpénzt" – mondja Nicola Cordone, a SIA Central Europe igazgatósági tagja. A kártyakibocsátó és kártyaelfogadó bankok vezető hazai IT szolgáltatója 2012-ben összesen 192 millió tranzakciót kezelt, ami 13%-os növekedést mutat a 2011-es év 170 milliós tranzakciószámához képest. (forrás: portfolio.hu 2013. január 7., Az érintésmentes fizetés még mindig unikum Magyarországon)
Ráadásul a tavalyi év utolsó hónapjában a tranzakciók 70%-a már chip alapú volt. Ugyanakkor az atlantai Fed fizetési kockázatokkal foglalkozó szakértője megkérdőjelezte a mágnescsíkos bankkártyákról chipesre való átállás üzleti előnyeit és figyelmeztetett arra, hogy a csalóknak a mágnescsíkos kártyákkal jóval könnyebben lehet visszaéléseket elkövetni, amire már sajnos a fejlett országokban az utóbbi években bőven akadt példa. Bár a chipes védelem csökkenteni tudja a személyes vásárlásoknál elkövetett csalásokat, az online csalások visszaszorítására még csekély hatással van.
Vajon mi a helyzet Magyarországon? Tényleg még mindig unikumnak számít az érintésmentes fizetés? Mennyire terjed itthon ez a fizetési mód? Hogyan zajlott le ennek kapcsán a Mobiltárca Egyesület közelmúltban végzett NFC pilotja? Megvan-e hozzá a kellő bizalom az emberekben és a technikai felszereltség a cégeknél?
Az IIR Magyarország a Hotel Hiltonban, 2013. március 26-27-én megrendezésre kerülő éves kártyapiaci rendezvényén (Kártyapiac 2013 szakkonferencia) első kézből tájékozódhat e legfontosabb kártyapiaci trendekről, technológiai újdonságokról kiváló szakértők tolmácsolásában