5p

A részvénypiacok óvatosak és inkább az eladók dominálnak, a kriptovaluta-piacokon is kiújult a lecsorgás. A befektetőket a vámháború réme kísérti, ami magasabb inflációt és alacsonyabb növekedést okozhat. A forint meglepően stabil, ismét 408 alatt áll az euró. Fontos gyorsjelentés érkezik.

Nincs egyértelmű irány az európai tőzsdéken, a német és francia index kissé esik, a brit emelkedik, és másutt is vegyes a kép. Az amerikai határidős indexek 1-2 ezrelékkel lejjebb vannak, miután végül a hétfőt is mínuszban zárták.

Nagy a bizonytalanság, jó hírek és rosszak váltakoznak egymással, nagy részük az Egyesült Államokhoz és elnökéhez kapcsolódik. Miközben úgy tűnik, hogy Donald Trumpnak Mexikóval és Kanadával sikerül egyezségre jutnia, most a kínai válaszlépések fenyegetnek a vámháború kialakulásával, de az EU-val szemben bevezetendő tarifák körül is sok a kérdőjel.

Tetőztek? A magyar BUX és a német DAX indexek három hónapja. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.
Tetőztek? A magyar BUX és a német DAX indexek három hónapja. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.

Peking ugyanis importvámokat vetett ki egyes amerikai nyersanyagokra és ipari termékekre, megtorlásul Donald Trump amerikai elnök újabb tíz százalékos vámja miatt. Emellett a Google-tulajdonos Alphabet beszámol a legutóbbi negyedéves eredményeiről, ami a kínai DeepSeek olcsó mesterségesintelligencia-modellje által okozott múlt heti turbulenciák fényében különösen érdekes lesz.

Stabil forint, lanyha BUX

A BUX index 0,2 százalékkal lejjebb van, az OTP 0,7, a Mol 0,5 százalékos esése húzza le. A Richter viszont 0,2, a Telekom 0,4 és a 4iG 3,1 százalékkal emelkedik. Kisebb változtatást jelentett be a Richter részvényére az RBC Capital elemzője, maradt ugyan a vételi ajánlás, de 12 900 forintról 12 500 forintra módosította az egy éves célárát.

Az euró 407,60, mintegy hatvan fillérrel van a hétfő esti érték alatt. Egy százalékkal esik a kőolaj ára és majdnem néggyel az európai gázé.

Megrekedt a forint, hála az égnek

Valamelyest visszagyengült a dollár hétfőn a nap végére, de kedd reggelre ismét újult erőre kapott, így az EUR/USD 1,03 körül mozog. A forint azonban jól tartja magát egyelőre, hiszen a 408 körüli szinteken megrekedt az euró, így az 50 napos mozgóátlag fölé sem tud visszakerülni – írta a K&H Értékpapír.

Az MNB jelezte, hogy a jelenlegi kamatszintet továbbra is fenntarthatják, ez pedig a magyar deviza számára is némi támogatást tud nyújtani.

Bizonytalanság és félelem a részvénypiacokon

A vámtarifák várható emelésének hírére sem rogytak meg az amerikai piacok, igaz, az utolsó pillanatban pozitív hírek is érkeztek. De a jobb hírek (Mexikó és Kanada körül) hatására sem folytatódott az emelkedés. Szóval maradt a bizonytalanság – foglalta össze a hektikus hétfő történetét az Erste Befektetési Zrt.

Árfolyam

A Goldman számításai szerint a jelenlegi politikából adódó bizonytalanság mintegy három százalékkal csökkentheti az S&P 500 index értékeltségi mutatóját. A hétvégi bejelentések pedig 2-3 százalékkal csökkenthetik az S&P 500 vállalatainak profitját, mivel vagy lenyelik a vámemelésből adódó plusz költséget a cégek, vagy pedig áthárítják a fogyasztókra, akkor viszont ez eladások csökkenésével kell kalkulálniuk.

A két hatás együttesen mintegy öt százalékot hasíthatna ki az S&P500 értékéből.

Hasonló látszik Európában is: ott a félsz, hogy jönnek a magasabb vámtételek.

Félúton a kriptóvilág

Három napos zuhanás, majd a hétfői átmeneti javulás után a főbb kriptovaluták ismét lefelé tartanak kedden, legalábbis hétfő estéhez képest. A bitcoin 98 500, az ether 2700, a solana 205 dollár, érezhetően a hétfői nagy gödör alja felett, de még jóval a múlt hét közepi értékek alatt, valahol félúton.

 

Kripto árfolyamok és grafikonok

 

Trump megint kavarja

Hírekből ugyanakkor nincs hiány, sőt inkább dömping van. Így például:

  • Donald Trump aláírt egy rendeletet az amerikai állami vagyonalap létrehozásáról, amiben a remények szerint bitcoin is helyet kap majd.
  • Fia, Eric Trump kijelentette, hogy a jelenlegi egy remek alkalom az ether vásárlásra.
  • Ugyanakkor Trumpék családi vállalkozása, a World Liberty Financial körülbelül 307,4 millió dollár értékű eszközt utalt át a Coinbase Prime-nak, miközben vásárolt is 1826 ethert 2738 dolláros átlagáron.
  • David Sacks, a Fehér Ház kriptó- és AI-felelőse sajtókonferenciát tervez kedd estére a kriptovalutákkal kapcsolatban.
  • A Microstrategy forráshiány miatt átmenetileg leállította a bitcoinok heti rendszerességű vásárlását, bár hosszabb távon továbbra is nagy beszerzéseket tervez.

Vége a bitcoin törvényes fizetőeszköz-státuszának

Elsőként fogadta el, elsőként vetette el. Nayib Bukele elnök január végén szépen csendben meghátrált és lényegében visszavonta a bitcoin törvényes fizetőeszköz-státuszát Salvadorban, engedve a Nemzetközi Valutaalap nyomásának – írta az el País. A szervezet ugyanis a kriptovaluta „kockázatainak csökkentésétől” tette függővé egy hitel folyósítását, és csaknem két éven keresztül gyakorolt nyomást a közép-amerikai országra.

A parlamenti képviselők hat törvénycikkelyt módosítottak, hármat pedig hatályon kívül helyeztek a 16-ból. A bitcoin így nem számít majd „fizetőeszköznek”, elfogadása kötelezőből önkéntessé válik, és nem lehet majd vele adót fizetni. A bitcoint 2021 szeptemberében hagyták jóvá törvényes fizetőeszközként Salvadorban, de a felmérések szerint a lakosság 71 százaléka elutasította.

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 45420 45360 46250 -1,48% 45400 45430 1 846 248 460 HUF 2026-07-22 10:53:40
MOL 4318 4298 4346 -0,23% 4318 4328 417 717 734 HUF 2026-07-22 10:53:10
MTELEKOM 2670 2662 2678 +0,23% 2666 2670 54 891 912 HUF 2026-07-22 10:50:56
RICHTER 11830 11790 11870 +0,42% 11800 11830 193 073 330 HUF 2026-07-22 10:53:16
OPUS 361 358 365 +0,70% 361 365 2 051 250 HUF 2026-07-22 10:46:01
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Peking készül valamire: egy vagyont érhet a „kicsi ezüst”, ha ezt meglépik 
Czwick Dávid | 2026. július 22. 10:11
Nagy tervet szőtt Kína a következő öt évre, mely alaposan felforgathatja az elmúlt hónapokban jócskán lesajnált nemesfém kilátásait. A távol-keleti ország már így is vezető szereppel rendelkezik a platina globális piacán; ezt a dominanciát pedig tovább erősítheti a szuperhatalom jól felfogott stratégiai víziója, ami jelentősen felverheti a megugró kereslet miatt a nemesfém világpiaci jegyzését. Úgy tűnik tehát, hogy miközben mindenki az arany és az ezüst döcögős piaci teljesítményével van elfoglalva, a felszín alatt masszív piaci folyamatok kezdődtek el, melyek helyzetbe hozhatják a platinát. 
Részvény / Deviza / Áru Biztatóan indította a napot a budapesti tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. július 22. 09:42
Értéke a keddi záró értékéhez képest alig változott.
Részvény / Deviza / Áru Fordulat? Hirtelen nagyot gyengült a forint
Privátbankár.hu | 2026. július 22. 07:25
Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben szerda reggel a kedd esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Részvény / Deviza / Áru Kiderült, hogy mi történt a New York-i tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. július 22. 06:25
Emelkedéssel zártak kedden a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói.
Részvény / Deviza / Áru Nagyot mentek az európai tőzsdék, emelkedett az olaj ára
Privátbankár.hu | 2026. július 21. 18:20
Ágazati szinten kiemelkedtek a félvezető részvények.
Részvény / Deviza / Áru Enyhe emelkedésben itthon a tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. július 21. 15:13
A részvénypiac forgalma fél háromig 19,6 milliárd forint volt.
Részvény / Deviza / Áru Megvették az OTP újabb nagy dobását a pesti kereskedők
Privátbankár.hu | 2026. július 21. 12:14
Izgalomból és forgalomból is kijut a mai nap a pesti parketten.
Részvény / Deviza / Áru Ez nem vetítés: hatalmasat ralizik a csillagokat is lehozó mozióriás
Privátbankár.hu | 2026. július 21. 11:27
Zabolázatlan vágtába kezdett a friss riportot követően.
Részvény / Deviza / Áru Ez most a legutáltabb szektor? Nyolc részvény 73 százalékos veszteséggel
Eidenpenz József | 2026. július 21. 10:18
​Számos kriptovaluta-vállalat igyekszik a hagyományos tőzsdékre, az IPO-k azonban nem garantálják a sikert, a részvényárfolyam emelkedését, sőt. A piac jelenleg nem hajlandó túl jó árat fizetni a blokkláncról, a tokenizációról és az új pénzügyi infrastruktúráról szóló hangzatos történetekért. Olcsó vagy kerülendő?
Részvény / Deviza / Áru Mire várnak? Ténferegnek az európai pénzgyárak
Privátbankár.hu | 2026. július 21. 09:41
Nem igazán találják az irányt Európa főbb piacai a keddi nyitáskor.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG