(Fotó: Budapesti Értéktőzsde) |
Összességében jól indult a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX a keddi záráshoz képest változatlanul, 30 938,13 ponton nyitott, megtorpanva egy pillanatra a tegnap elért rekord után. A bluechipek azonban folytatták a menetelést, a Richter és a Magyar Telekom árfolyama alig változott, a Mol és az OTP azonban fél százalék feletti erősödésben kezdte a szerda reggelt.
A legfrissebb devizaárfolyamokért kattints ide! >>> |
A forint minden főbb devizával szemben erősödni tudott egy keveset, ezzel ismét átlépte a 314-es sávot az euróval szemben. A dollárt 294,74 forinton, a svájci frankot pedig 291,51 forinton jegyezték reggel nyolc után.
Reszket Nyugat-Európa
Míg nálunk pozitív a hangulat, a főbb nyugat-európai indexek mind negatívban indították a szerda reggelt. A kereskedés kezdetén a vezető európai vállalatok részvényeit követő FTSE Eurofirst 300 index 0,31 százalék, az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,41 százalék veszteséget mutatott, Frankfurt, Párizs és Milánó is fél százalék alatti mínuszban oldalgott a nyitást követő órákban. Elemzők szerint ennek elsődleges oka, hogy ma este dönt az amerikai jegybank a kamatemelésről, így a befektetők kivárnak a döntésig, erről korábban itt írtunk bővebben.
A legfrissebb árfolyamokat keresed? A Privátbankár.hu oldalán megtalálod! Kattints ide! >>> |
Az olajár emelkedése némiképp megtorpant, a Brent típusú olaj 0,79 százalékkal lett olcsóbb, hordónként 55,28 dollárt kell fizetni érte. Az amerikai WTI 0,92 százalékos gyengülés után 52,49 dollárba kerül hordónként. Az arany ára enyhén emelkedett, 1164,35 dollárig.
Kaphat még egy ívet az olajár? Meglepő embereket nevezett ki Trump Trump olajbárót nevezett ki külügyminiszterének és olajipari vezetőt energiaügyi miniszterének. A Környezetvédelmi Ügynökség vezetését a klímakutatók elleni perekben eddig jeleskedő ügyvédek veszik át. A Párizsi Klímamegállapodás Trump szemében már halott. Káncz Csaba jegyzete. >>> |