3p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Szépen zöldbe borultak ma az árfolyamjelzők a kriptodevizáknál, miután a Wall Street két nagyágyúja, a Soros és Rockefeller nevével fémjelzett cégek is az ágazat felé fordulnak. Ám lehet, hogy Rothschildék már régen beszálltak.
(Fotó: Eidenpenz József)

Ma 7100 dollár körül jár a bitcoin árfolyama, 1-2 százalékos pluszban. Harmadik napja lassan emelkedik, miután pénteken 6500 körül kéthavi mélypontot ért el. A kriptodeviza-sajtó ezt azzal magyarázza, hogy két Wall Street-i nagyágyú is a kriptodevizák felé fordult.

Pénteken a Bloomberg szellőztette meg a “családi irodához” közel álló forrásokra hivatkozva, hogy a Soros Fund Management makrobefektetési vezetője, Adam Fisher engedélyt kapott kriptodevizákba fektetni. Pedig január végén Davosban maga Soros Görgy még azt mondta, a kriptodevizák nem tölthetik be fizetőeszköz-szerepüket magas volatilitásuk miatt, és más konzervatívabb befektetőkhöz hasonlóan buborékot emlegetett.

Közvetve azonban eddig is érdekelt volt már a Soros-birodalom az üzletágban, az Overstock.com internetes kereskedőház részvényein keresztül. Amelynek egyik érdekeltségét, annak ICO-ját (elsődleges érmekibocsátását) viszont nagyon vizsgálják a hatóságok, és a részvény is sokat esett azóta.

Mi történt az etherrel?

Igazán nagyot ma a második legnagyobb összértékű kriptodeviza, az ether drágult, hét százalék körüli mértékben 422 dollárra. Úgy tűnik, nagyobb hír nélkül, bár az is igaz, hogy ez a kriptodeviza mostanában alulteljesítő volt, ezért még így is eléggé olcsó bitcoinban számolva.

(A BTC/ETH keresztárfolyam február elsején 0,1196 is volt, most csak 0,5952. Vagyis az ether nagyjából kétszer akkorát esett azóta, mint a bitcoin.)

Az évszázados mágnás Rockefeller-családról a Fortune magazin oldala azt írta, kockázatitőke-üzletáguk, a Venrock is a kriptovilág felé fordul. (Szójáték, venture+Rockefeller.) David Pakman, a Venrock egyik partnere szerint együttműködésbe kezdenek a CoinFund nevű kriptodeviza-társasággal, amely más vállalkozóknak segít felépíteni saját kriptodeviza-üzleteiket.

Pakman azt állítja, ők mások, mint a többi bitcoin-kereskedő, vagy kriptodeviza-hedge fund, amelyekből nagyon sok van. Ők hosszú távú kockázati befektetők. A CoinFund partnerei közé tartozik a YouNow közösségi videómegosztó és a Telegram chatprogram is – állítják. A Venrock és a CoinFund (valamint nagyon sokan mások) abban látják a blokklánc-technológia hatalmas előnyét, hogy kikapcsolja a költséges közvetítő szereplőket az üzleti életből.

A Newsbtc.com kriptodeviza-híroldal szerint már tavaly voltak arról pletykák, hogy egy másik milliárdos család, a jó bakári kapcsolatokkal rendelkező Rothschild a kriptodevizákba fektetett, mégpedig a GBTC befektetési társaságon keresztül. (Ennek egy éves hozama 681 százalék volt.)

Tavaly mintegy 167 kriptodevizákhoz kapcsolódó hedge fund-ot hoztak létre, az idén további 20-at. (Az Autonomous Research adatai szerint, a Fortune egy másik cikke alapján.) Az idén azonban már meg is szűnt jó néhány.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 35830 35820 36530 -1,16% 35830 35850 1 090 649 120 HUF 2026-03-24 09:20:19
MOL 3890 3872 3920 -0,61% 3884 3898 51 961 540 HUF 2026-03-24 09:17:38
MTELEKOM 2025 2010 2030 0,00% 2010 2025 20 508 150 HUF 2026-03-24 09:16:02
RICHTER 11730 11670 11770 -0,26% 11720 11730 24 492 340 HUF 2026-03-24 09:20:05
OPUS 494 488 494 +0,92% 493 495 10 327 385 HUF 2026-03-24 09:19:42
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Kipattan a szeme, ha megnézi: ennyit ér most a jó forint
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 07:26
Nagy meneteléssel kezdett a magyar fizetőeszköz hétfőn. Ehhez képest kedd reggel it tartott.
Részvény / Deviza / Áru Dőlt a lé – nagy üzletet jelentett New Yorkban Trump visszavonulója
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 06:09
Az amerikai elnök szavaira sokat adtak tegnap a befektetők a tengerentúlon.
Részvény / Deviza / Áru Aláfűtöttek a forintnak
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 18:20
A magyar fizetőeszköz erősödött a hétfői bankközi kereskedésben.
Részvény / Deviza / Áru Kissé eléfáradt az OTP hétfő estére
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 17:59
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 540,12 pontos, 0,44 százalékos emelkedéssel, 122 647,44 ponton zárt hétfőn.
Részvény / Deviza / Áru Donald Trump bejelentése mozgatta az amerikai tőzsdenyitást
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 16:20
Pluszban nyitottak az amerikai értékpapírpiacok hétfőn.
Részvény / Deviza / Áru Az OTP próbálgatja a szárnyait hétfő délután
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 14:40
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 3,84 pontos nyitás után emelkedett hétfőn kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Trump lefújta a bombázást, azonnal kilőtt a forint
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 13:16
Donald Trump visszakozott, az apokalipszis egyelőre elmarad – az olaj ára esett, a forint kilőtt a hírre.
Részvény / Deviza / Áru Vigyázzon, ez kisemmizheti: mészárszékké változott az árupiac
Czwick Dávid | 2026. március 23. 12:59
Az aranyra, de minden más nemesfémre is kiterjedő széleskörű és súlyos eladási hullám vette kezdetét a határidős piacokon, hétfőn. Nem voltak ritkák a két számjegyű visszaesések sem a hét eleji kereskedésben. Az árupiacok a kőolajat leszámítva amúgy sem remekeltek az elmúlt hetekben, az Irán ellen indított háború kezdete óta, de az elmúlt órákban látott szabadesés már egészen más kategória. A háttérben pedig félelmetes folyamatok húzódhatnak a nemesfémek szempontjából. Itt vannak a részletek.
Részvény / Deviza / Áru Megreccsent a pesti tőzsde is
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 12:18
Begyűrűzik a válság.
Részvény / Deviza / Áru Nyakunkon a 250 dolláros olaj? A mérgező, fekete esőnek is köze lehet hozzá
Czwick Dávid | 2026. március 23. 10:37
Újra reális lehet a több száz dolláros hordónkénti olajár megjelenése. Főleg akkor, ha a mostani elemzői várakozások beigazolódnak, és továbbra is tartósan magas tartományban marad a nyersolaj világpiaci jegyzése. Akármennyire hangoztatta korábban hangosan az amerikai vezetés a néhány órás, néhány napos iráni beavatkozás forgatókönyveit, már most több mint három hete tart az újabb olajkáoszt és mérgező csapadékot eredményező iráni háború, melynek még az elemzők sem látják a végét.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG