A bíróság szerint a részvény tőzsdei bevezetésekor néhány intézményi befektető a Morgan Stanley egyik magas rangú alkalmazottja által készített feljegyzés formájában értesült a Facebook felülvizsgált üzleti eredményéről és növekedési kilátásairól, amit az érvényes pénzügyi törvények összeférhetetlenség miatt tiltanak.
A Morgan Stanley befektetési bankra Massachusetts államban kivetett 5 millió dolláros bírság az első polgári peres következménye a Facebook-részvények tőzsdei bevezetésekor a befektetőket ért milliárdos veszteségnek.
A Facebook és az első részvényesek a Morgan Stanley szervezésében májusban lebonyolított tőzsdei kibocsátás során 16 milliárd dollár bevételre tettek szert. Az árfolyam azonban hamar zuhanni kezdett, és átmenetileg a 38 dolláros kibocsátási szint felére is lement. Az áresés miatt hamar megfogalmazódtak azok a vádak, hogy a kibocsátási árfolyam irreálisan magasan lett megállapítva. Ezt a gyanút később igazolta, hogy a Facebook az eredeti várakozásoknál lényegesen alacsonyabb reklámbevételre tudott szert tenni a mobil internetes eszközök terjedése miatt.
A kibocsátás szervezésében részt vevő pénzintézetek együttesen 176 millió dollár díjbevételhez jutottak a Thomson Reuters üzleti hírügynökség számításai szerint. A Morgan Stanley 68 millió dollárt kaszált. A Facebook részvénykibocsátása ügyében több más peres eljárás is folyamatban van a Morgan Stanley mellett a lebonyolításban közreműködő Goldman Sachs és JP Morgan pénzintézet ellen is.