6p

Elkerülhetetlen lesz a választások utáni megszorítás?
Tényleg egy újabb Bokros-csomagot szeretne a Tisza Párt?

Online Klasszis Klub élőben Bokros Lajossal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. december 10. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Enyhén pozitív a hangulat ma is a részvénypiacokon, a BUX pedig behozza a lemaradást, amit tegnap begyűjtött. Az OTP és a Mol is nagyon szépen teljesít. A forint is szilárd, kissé gyengül a tegnapi esti állapothoz képest, de nagyjából ott van, mint tegnap délben. Amerikában elkezdtek telni a gáztárolók. Nagyot ugrott az ether ára, de a bitcoin is sok havi csúcson áll.

Tegnap ritka jó napjuk volt az amerikai tőzsdéknek, az S&P 500 index 1,3, a technológiai részvények Nasdaq indexe pedig két százalékkal ugrott meg. Ma az európai tőzsdék mérsékelten optimisták, a német index 0,3, a francia 0,2, a brit 0,3 százalékkal megy fel. Éves csúcsra ért a stockholmi OMX Nordic 40 mutató, 1,2 százalékkal lőtt ki. Az amerikai határidős tőzsdeindexek viszont ma már egy-két ezrelékes mínuszban vannak.

A befektetők a nagyobb amerikai bankok eredményeire várnak, amelyek délután érkeznek. A Tesla árat csökkentett Németországban, a világ egyik leggazdagabb embere, Warren Buffett pedig japán részvényeket vásárolt.

Szilárd a forint, megállt az arany

Itthon a Budapesti Értéktőzsde indexe szép emelkedéssel kompenzálja a tegnapi csúnya alulteljesítést, másfél százalékkal megy fel. Az OTP és a Mol 1,1 százalék körüli mértékben ugrik meg. A Richter 0,9, a 4iG egy százalékkal drágul, a Magyar Telekom viszont 0,4-el süllyedt. Nyertes még az Opus és a Zwack, 1,5 százalék körüli drágulással.

Árfolyam

A forint továbbra is szilárd, az euró 373,80, 70 fillérrel magasabb a tegnap estinél. A dollár ismét gyengül kissé, az arany azonban valamelyest visszahúzódott a tegnapi csúcsokról, ma 2049 dollár körül forog. Az olaj minimális drágulást mutat, a hollandiai földgáz viszont közel két százalékos mínuszban van, 41,30 eurón. Erősen drágulnak egyes ipari fémek, például a nikkel közel két, a cink 1,3, az alumínium 0,7 százalékkal.

Orbán Viktor miniszterelnök egy mai interjúban azt mondta, hogy az árstopokat addig nem lehet kivezetni, amíg az infláció nem csökkent érdemben.

Fordulóponthoz értek a földgáztárolók

Fordulópontra ért a földgáz az USA-ban az Investing.com szerint, elindult a betáplálási (“injekciós”) szezon a múlt héten. A tárolók minden idők egyik legmagasabb tavaszi feltöltöttségét mutatják (1,881 tfc-nél). A technikai elemzés grafikonjai szerint a határidős gázárfolyam könnyen ismét áttörheti a két dolláros támaszt, mielőtt visszapattanna (most 2,033 dollár).

Iparági elemzők szerint mintegy 28 milliárd köbláb (bcf) gáz került múlt héten a földalatti barlangokba. A tavaszi betáplálási szezon a hűtéshez kellő energiahordozók elégetéséhez szükséges nyári kitárolás előtt érkezik, és általában ez az az időszak, amikor a tárolók szezonális mélyponton vannak. Ezúttal azonban nem így van, mivel télen többnyire meleg volt, és minden idők egyik legkevesebb hóviharát jegyezték fel. Így alacsony az amerikai gázár, de a jelenlegi hűvös időjárás és termelési problémák nemsokára némi emelkedést okozhatnak.

Mire ez a nagy optimizmus?

A legújabb gazdasági mutatók – az amerikai fogyasztói árindex után tegnap a termelői árindex is – táplálják azokat a várakozásokat, amelyek szerint a Federal Reserve az elmúlt évtizedek legagresszívabb kamatemelési ciklusának végéhez közeledik. A bankok, köztük a JPMorgan, a Wells Fargo és a Citigroup ma kezdik meg a gyorsjelentési szezont. Különösen figyelnek majd a befektetők a recesszió valószínűségéről szóló vezetői kommentárokra – írta a Bloomberg.

Menekülnek-e még a bankoktól?

A Delta Airlines után ma a legnagyobb amerikai bankok indítják az első negyedéves jelentési szezont az Egyesült Államokban, és piacnyitás előtt az említett három pénzintézet mellett a Blackrock vagyonkezelő is közzéteszi számait. A regionális amerikai bankok idei csődje miatt leginkább a bankok betétállományának alakulása lehet a fókuszban a KBC Equitas szerint.

Közben a hitelezés a magasabb kamatkörnyezet miatt várhatóan mérsékelt maradt, és a befektetési banki bevételek is csökkenhettek. Az eredményekben most kiemelt szerepe lehet a likviditási és tőkemegfelelési mutatók alakulásának is.

Készpénzért gyárthatsz tartalmat a Twitteren

A Twitter lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy díjat kérjenek a tartalmukhoz való hozzáférésért, a hosszabb szövegektől a videókig – közölte Elon Musk nagytulajdonos az oldalon közzétett bejegyzésében. Musk elmondta, hogy az első 12 hónapban a Twitter nem tart meg az előfizetésekből származó pénzből egy fillért sem.

A lépéssel a Twitter versenyzik a hasonló pénzkereseti lehetőségeket kínáló más médiarendszerekkel, mint például a Substack. (Vagy a blokklánc-alapú megoldásokkal, mint újabban a Lens Protocol vagy a Nostr, illetve a régebbi Steemit.com, Hive.blog.)

Száguldanak a kriptovaluták

Az Ethereum-rendszer sikeres Shapella frissítésétől aligha függetlenül az ether átvette a vezetést, és ma mintegy tíz százalékkal ugrik 2100 dollárra. A bitcoin két százalékkal 30 800 dollárra ment fel. Az ether száguldása maga után húz számos második-harmadik vonalbeli kriptót is, némelyik közülük két számjegyű emelkedést mutat. /Például az arbitrum (ARB), az optimism (OP) vagy az aptos (APT)./

A bitcoin és az ether árfolyama. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.
A bitcoin és az ether árfolyama. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.

A bitcoin tavaly június elején, az ether május közepén volt utoljára ilyen szinten. Tépik a blokklánc-részvényeket is, mint a Coinbase (COIN), Block (SQ) vagy a Microstrategy (MSTR), 3-5 százalékkal mentek fel.

 

Kripto árfolyamok és grafikonok

 

Ugrottak a kamatemelési várakozások az Eurózónában

Több európai jegybankár is a kamatemelés folytatásának szükségességéről beszélt. A lett jegybankelnök szerint még csak lassításra sincs szükség, és újabb 50 bázisponttal emelhetik a kamatot – írta az Erste Befektetési Zrt.

Meg is ugrottak az eurózónás kamatemelési várakozások. A májusi ülésre már 30 bázispontot áraznak, vagyis 20 százalék esélyt adnak, hogy 50 bázispontos emelés mellett is dönthet az EKB.

Pörgetnék a gazdaságot az ingatlanszektorral

Öt százalékos GDP-növekedést becsül az idei évre a kínai jegybank, a PBOC elnöke, Ji Gang. Így álláspontja megegyezik a kínai hatóságok által várt és megcélzott növekedéssel, amihez a jegybankár az ingatlanfejlesztői szektor felpörgetését tartja az egyik szükséges elemnek.

Menekülnek a befektetők Kínából

Hszi Csin-ping kínai vezető megfogadta, hogy újjáéleszti a kínai gazdaságot, remélve, hogy helyrehozza a zérócovid-politika és a (főleg a kínai internetes nagyvállalatokkal szembeni) szabályozói szigorítás évei által okozott károkat. De a világ legnagyobb befektetői közül néhányan ennek ellenére eladnak – írja a Bloomberg hírlevele.

A Prosus európai internetes nagyvállalat több mint négymilliárd dollárnyi Tencent-részvényt kínál eladásra Hongkongban. Közben olyan hírek láttak napvilágot, hogy a SoftBank az Alibabából való kilépés felgyorsítására készül.

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

 

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 34250 34040 34660 -0,44% 34200 34250 5 222 747 490 HUF 2025-12-04 16:28:37
MOL 2952 2932 2960 +1,17% 2948 2952 493 550 380 HUF 2025-12-04 16:27:33
MTELEKOM 1754 1746 1760 +0,11% 1752 1754 191 801 806 HUF 2025-12-04 16:25:15
RICHTER 9665 9615 9720 +0,52% 9660 9665 786 397 320 HUF 2025-12-04 16:26:46
OPUS 529 522 529 +1,73% 524 529 31 675 477 HUF 2025-12-04 16:15:41
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Jó hangulatban az amerikai piacok, drágult az olaj és az arany
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 15:49
Emelkedéssel nyitottak az amerikai értékpapírpiacok csütörtökön.
Részvény / Deviza / Áru Vigyázzon, ezen befektetések 99 százaléka is halálra lehet ítélve
Eidenpenz József | 2025. december 4. 15:02
Az érmék kilencvenkilenc százaléka a nullához tart, és a projektek kilencvenkilenc százaléka használhatatlan. Ilyen szélsőséges véleményekkel is találkozunk a kriptovaluta-szektorban, nemcsak a kívülállók vagy ellenségek oldaláról, hanem még a barátai között is. Miért van ez, és mi lehet ennek a vége?
Részvény / Deviza / Áru Nem tudják leutánozni, amit a Mol művel
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 14:39
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 0,16 pontos nyitás után emelkedett csütörtökön kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Ujjal mutogathatnak az OTP-papírokra Pesten
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 11:46
Rajtuk kívül mindenkinek jól indult a csütörtök a tőzsdén.
Részvény / Deviza / Áru Bekezdtek Nyugat-Európában, Budapestről csak nézik
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 09:33
Kinyitottak az európai tőzsdék.
Részvény / Deviza / Áru Véres fejjel vonult vissza a forint
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 07:53
A 380-as árfolyam falát nem sikerült áttörni.
Részvény / Deviza / Áru A kamatvágás reménye húzta felfelé a tőzsdét
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 06:39
A Microsoft részvényei viszont lefelé húzták az indexeket.
Részvény / Deviza / Áru Nehezen adja magát a 380-as szint az euróárfolyamnál, de erősödött a forint
Privátbankár.hu | 2025. december 3. 18:37
A dollár már 326-nál jár, az euró azonban továbbra is 380 felett, minimális erősödéssel. A svájci frankkal szemben gyengült a forint szerdán.
Részvény / Deviza / Áru Kellemetlen napot zárt a tőzsdén a Mol, és az olajárak is emelkedtek
Privátbankár.hu | 2025. december 3. 18:23
1 százalék felett emelkedett a Brent és a WTI nyersolaj ára is, és a Mol részvényeinek értéke is ekkora mértékben csökkent. A BUX is visszaesett, pedig napközben 110 ezer felett is járt az index.
Részvény / Deviza / Áru Bal lábbal keltek az amerikai tőzsdeindexek, de az arany ára nagyot emelkedett
Privátbankár.hu | 2025. december 3. 16:29
Ismét közelíti az októberi rekordértéket az arany ára: unciánként már 4267 dollárt fizetnek érte. A Brent olaj ára is emelkedett szerdán délután.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG