6p

A tőzsdék esegetnek, de jön még hír a héten, ami fordulatot hozhat. A Volkswagen két németországi üzemét is bezárhatja, miközben a Tesla új, hatüléses járművet tervez gyártani Kínában és bővítené tevékenységét. Csökkentették a Mol célárát, jelentett az Alteo. Egy szórakoztatóipari óriás saját blokkláncot épít.

Az európai tőzsdeindexek változó mértékben esnek kedden, a brit és a német index 0,4, a francia csak 0,1, a belga például 0,5 százalékkal. Az amerikai határidős indexek is fél százalék körül süllyednek.

Az USA-ban szünnap volt hétfőn a munka ünnepnapja miatt, a hét végén viszont még fontos munkaerő-piaci adatok érkeznek. Ezek legutóbb eléggé megmozgatták a piacokat, kisebb turbulenciákat okoztak. Ma főleg vállalati hírek érkeztek, többek között a magyaroknak is fontos autóiparból, amikre még visszatérünk.

A Tesla és a Volkswagen árfolyama. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.
A Tesla és a Volkswagen árfolyama. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.

A BUX index 0,1 százalékkal esik, a Mol 0,6 százalékos javulása, az OTP és a Richter 0,4 százalékos süllyedése mellett. A forint kissé gyengült, az euró 40 fillérrel lett drágább hétfő este óta, 393,40 az ára. Az olaj és az európai földgáz egyaránt több mint két százalékkal olcsóbb lett.

Csökkentették a Mol célárát

Az mBank elemzője csökkentette a Mol-ra vonatkozó célárát, 3993 forintól 3825 forintra, ami tehát még így is mindig több mint 40 százalékos felértékelődést mutat – írta a K&H Értékpapír. Az elemzői konszenzus alapján is lenne még tér a további emelkedéshez, a 3398 forintos elemzői átlag közel 27 százalékos felértékelődési potenciált jelez.

Árfolyam

Jelentett az Alteo

Közzétette az első féléves gyorsjelentését az Alteo, az 50 milliárd forintos árbevétel több, mint kilenc milliárd forinttal maradt el a tavalyitól. A tízmilliárd forintos EBITDA pedig hárommilliárd forinttal lett kevesebb annál. A csökkenést elsősorban a szignifikánsan alacsonyabb energiapiaci árkörnyezet okozta a vállalat menedzsmentje szerint – foglalta össze az Equilor Befektetési Zrt.

Gyárakat zárna be a Volkswagen?

A Volkswagen (VW) gyárak bezárását fontolgatja Németországban, miután a költségcsökkentési próbálkozásai nem vezettek eredményre – írta a Bloomberg. Erre a részvény másfél százalékos emelkedéssel reagált hétfőn, ami olyan szempontból logikus, hogy hosszabb távon a cég eredményei javulhatnak, ha takarékosabb módon ttermel

Ellenállás várható a leépítési tervekkel szemben?

A VW egy nagy összeszerelő-üzemet és egy alkatrészgyárat tekint elavultnak Németországban, de üzemi tanácsa „heves ellenállást” ígért az igazgatótanács terveivel szemben – írta az Equilor Befektetési Zrt. Elemzők korábban az alsó-szászországi Osnabrückben és a szászországi Drezdában található telephelyeit nevezték meg lehetséges bezárási célpontként.

A Volkswagen, amely mintegy 680 ezer alkalmazottat foglalkoztat, közölte, hogy kénytelen megszüntetni az 1994 óta érvényben lévő munkahelyvédelmi programját, amely 2029-ig megakadályozná a munkahelyek leépítését. Az IG Metall szakszervezet szerint a munkahelyek biztonsága a Volkswagen wolfsburgi, hannoveri, braunschweigi, salzgitteri, kasseli és emdeni üzemeire terjed ki.

Ki fog itt részvényt vásárolni?

Annak ellenére, hogy beindult a rotáció a piacokon a növekedési részvények felől az értékalapú befektetések felé, az amerikai háztartások továbbra is optimisták. A JP Morgan felmérése szerint a háztartások pénzügyi megtakarításain belül a részvények 42 százalékra rúgnak, ami az elmúlt 70 év legmagasabb értéke – írta Miró József, az Erste Befektetési Zrt. vezető elemzője kommentárjában.

Mindenki, a háztartások és a professzionális befektetők is bikák a piacon.

Kérdés, hogy akkor ki fog vásárolni, ha mindenki egyre jobban ki van feszítve? Régen az ilyen szituáció eléggé rossz ómen volt, most viszont kissé más a helyzet. A háztartások szerepe az elmúlt években nagyot nőtt, így amíg a jövedelmeik megfelelők, az alapokba nagy valószínűséggel tovább fog áramolni a pénz – írta az elemző.

Kamala Harris beleszólna a gigaüzletbe

Kamala Harris, az amerikai demokraták elnökjelöltje jelezte, hogy megakadályozná a U.S. Steelnek a japán Nippon Steel által tervezett 14,9 milliárd dolláros felvásárlását. Az elnökválasztás szempontjából kulcsfontosságú Pennsylvania államban támogatói előtt beszélve Harris a U.S. Steelt „történelmi amerikai vállalatnak” nevezte, amelynek amerikai tulajdonban és amerikai üzemeltetésben kell maradnia.

A megjegyzések hasonlóak a korábban Joe Biden amerikai elnök által megfogalmazott kifogásokhoz. Republikánus riválisa, Donald Trump szintén az üzletkötés ellen lépett fel. A U.S. Steel és a Nippon Steel továbbra is támogatja az ajánlatot, szerintük előnyös lenne az amerikai acélipar számára – írta az Investing.com.

A Tesla ott terjeszkedik, ahol érdemes

A Tesla a Model Y járművének új, hatüléses változatát tervezi gyártani, és 2025 végére tervezi piacra dobni Kínában – jelentette kedden a Reuters. A lépés része a vállalat stratégiájának, amelynek célja, hogy növelje legkelendőbb elektromos járműve, a Model Y vonzerejét a belföldi gyártók által uralt kínai piacon, a növekvő verseny közepette.

A Tesla közölte beszállítóival, hogy fel kell készülniük a Model Y gyártásának jelentős növelésére a sanghaji gyárban. A sanghaji üzem jelenleg a szomszédos 70 hektáros, korábban mezőgazdasági területen tervezett bővítés engedélyeztetésére vár. A cég az első félévben hat százalékos növekedést ért el a Model 3 hazai és nemzetközi kiszállításaiban az előző évhez képest, miután tavaly bemutatták a frissített változatot.

Augusztus volt a Tesla eddigi legjobb hónapja Kínában idén, az eladások 37 százalékkal ugrottak júliushoz képest.

A blokkláncon nyomul a Sony

Készül a Soneium, egy Ethereum második rétegű (Layer 2, L2) blokklánc, amelynek egyik célja megkönnyíteni az új felhasználók számára a kriptovaluták használatát – írja a CT (“Crypto-Twitter”) számos szerzője. A projektet teljes egészében a Sony fejleszti, partnerségben olyan első osztályú (Tier-1) kriptovalutás kockázatitőke-alapokkal, mint például a HashKey Capital vagy a The Spartan Group.

 

Kripto árfolyamok és grafikonok

 

Mivel a főleg a szórakoztatóelektronikában tevékeny Sony kapitalizációja több mint 120 milliárd dollár, a projekt hatalmas fellendülést hozhat a kriptós világban – remélik a felhasználók.

Ethereum második rétegű blokkláncok. Forrás: X, @wacy_time1
Ethereum második rétegű blokkláncok. Forrás: X, @wacy_time1

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

 

 

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 40350 39890 40490 +1,13% 0 0 13 109 515 690 HUF 2026-01-28 17:13:40
MOL 3850 3808 3936 -1,53% 0 0 4 457 426 618 HUF 2026-01-28 17:07:59
MTELEKOM 2000 1980 2025 +1,01% 0 0 1 268 521 678 HUF 2026-01-28 17:07:22
RICHTER 10810 10520 10810 +1,60% 0 0 3 721 371 820 HUF 2026-01-28 17:13:17
OPUS 555 550 565 +0,91% 0 0 202 472 051 HUF 2026-01-28 17:05:01
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Fontos lélektani határt lépett át a New York-i tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 06:11
7 ezer pont fölött is jár az S&P 500.
Részvény / Deviza / Áru Cidrizhet, ha a forint árfolyamára néz
Privátbankár.hu | 2026. január 28. 18:42
Gyengült szerdán a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.
Részvény / Deviza / Áru Nagy napja volt az OTP-nek
Privátbankár.hu | 2026. január 28. 18:21
Történelmi csúcson zárt a BUX.
Részvény / Deviza / Áru Mindenki a Fed döntését várja az óceán másik felén
Privátbankár.hu | 2026. január 28. 16:23
Pluszban nyitottak az amerikai értékpapírpiacok szerdán.
Részvény / Deviza / Áru Blokkosodik és zajong a világ, de mihez kezdjünk így a pénzünkkel?
Imre Lőrinc | 2026. január 28. 15:07
Nem érdemes idén a szalagcímek alapján befektetni – ez volt a legfontosabb üzenete az MBH Befektetési Bank idei első, Piaci Pulzus című sajtóeseményének. A pénzintézet elemzői szerint átrendeződést láthatunk a legjobb hozamokkal kecsegtető szektorok között, aminek a mesterséges intelligenciával kapcsolatos iparágak is megisszák a levét. Idén is kitarthat viszont az arany szárnyalása, a dollár pedig tovább veszíthet a globális vezető pozíciójából.
Részvény / Deviza / Áru Csak a Mol van rossz hangulatban
Privátbankár.hu | 2026. január 28. 14:42
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 0,36 pontos nyitás után emelkedett szerda kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Belehúzott az OTP: ismét 40 ezer felett az árfolyam
Privátbankár.hu | 2026. január 28. 11:49
Erős napja van az OTP-nek és a Magyar Telekomnak is a tőzsdén: előbbi ismét 40 ezer forint felett áll, utóbbi pedig elérte a 2000 forintos lélektani határt.
Részvény / Deviza / Áru Mikor tér vissza a bitcoinőrület?
Eidenpenz József | 2026. január 28. 10:44
Önbeteljesítő jóslatként működő negatív spirál alakulhatott ki, ezért is alulteljesítő a bitcoin a nemesfémekhez és a részvényekhez képest. De van remény, a méregdrágává vált alternatívák mellé még felzárkózhat, elég, ha csak a célpontot kereső pénzek egy kis része áramlik át hozzá.
Részvény / Deviza / Áru A Mol és a Telekom részvényei is lélektani határ közelében állnak
Privátbankár.hu | 2026. január 28. 09:31
Ellenálláshoz érkezett a Magyar Telekom részvényeinek árfolyama: áttörés esetén hamar eljöhet a 2000 forint feletti szint. A Mol 4000 forinthoz közelít, eközben pedig az arany ára ismét nagyot ugrott felfelé. 
Részvény / Deviza / Áru Visszakúszott az euró a lélektani határ fölé, de nem sokkal
Privátbankár.hu | 2026. január 28. 07:53
Két éve nem láttunk hasonlót: 380 forint alá ment az euró kedden, és szerda reggel is csak minimálisan haladta meg ezt a szintet. A dollárárfolyam késő este a 315-öt közelítette, azóta viszont korrigált.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG