Az év első hét hónapjára vonatkozó adatok minden idők legmagasabb vendégforgalmát jelzik - mondta Szatmáry Kristóf, a Nemzetgazdasági Minisztérium gazdaságszabályozásért felelős államtitkára. A magyar kereskedelmi szálláshelyeken január és július között eltöltött közel 12 millió vendégéjszaka egyaránt meghaladja a 2008-as gazdasági világválság előtti és utáni szintet.
Az államtitkár a turizmus gazdasági eredményeinek elismerése mellett kiemelte munkahelyteremtésben, foglalkoztatásban betöltött szerepét is. Az ágazatban 318 ezren dolgoznak, mely a teljes foglalkoztatottak 8,4 %-a - a KSH 2008-as adatai szerint.
A három nyári hónapban több mint 20 milliárd forintot költöttek a SZÉP kártyákról a belföldi turizmushoz kapcsolódó szolgáltatások igénybevételére az emberek, az ez évi teljes eddigi költés pedig megközelíti a 26 milliárd forintot. Az új juttatás tehát beváltotta a hozzá fűzött reményeket, és rácáfolt azokra, akik az Üdülési Csekk kivezetésekor a belföldi turizmus válságát jósolták - a Nemzetgazdasági Minisztérium sajtóközlemény szerint.
A külügyminiszter szerint Szijjártó Péterék sok mindent ledaráltak.

Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija
A magyar sztori jó és a forint erősődésén keresztül megfelelő dezinflációs folyamatok indultak el
350 vagy 400? Forintpálya az olajválság, a kamat és az euróálom között – Interjú




