1p

Csúcson a forint, visszatér a bizalom: mire számíthatnak a hazai befektetők? A változások a magyar tőzsdét is elérik?

Online Klasszis Klub élőben Szalay-Berzeviczy Attilával!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, a BÉT korábbi elnökét!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

A ChatGPT ingyenes verziója pontatlan vagy hiányos válaszokat adhat - vagy egyáltalán nem válaszol - a gyógyszerekkel kapcsolatos kérdésekre, ami potenciálisan veszélyeztetheti az OpenAI vírusos chatbotját használó betegeket - derül ki egy kedden közzétett új tanulmányból.

A Long Island University gyógyszerészei, akik májusban 39 kérdést tettek fel az ingyenes ChatGPT-nek, úgy ítélték meg, hogy a chatbot válaszai közül csak 10 volt "kielégítő" az általuk felállított kritériumok alapján – írja a CNBC.

A ChatGPT 29 másik, gyógyszerekkel kapcsolatos kérdésre adott válaszai nem vonatkoztak közvetlenül a feltett kérdésre, vagy pontatlanok, hiányosak voltak, vagy mindkettő - áll a tanulmányban.

A tanulmány azt jelzi, hogy a betegeknek és az egészségügyi szakembereknek óvatosnak kell lenniük a ChatGPT-re támaszkodva a gyógyszerekkel kapcsolatos információkkal kapcsolatban, és a chatrobot bármelyik válaszát megbízható forrásokkal kell ellenőrizniük - mondta a tanulmány vezető szerzője, Sara Grossman, a LIU gyógyszerészeti gyakorlatának docense. A betegek számára ez lehet az orvosuk vagy egy kormányzati alapú gyógyszerinformációs weboldal.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Remekelt a Grafisoft Park SE az első negyedévben
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 19:23
A Graphisoft Park SE pro forma adózott eredménye az első negyedévben jelentősen, 20 százalékkal 2,67 millió euróra nőtt, összhangban a menedzsment várakozásaival – közölte a társaság szerdán a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.
Vállalat Visszaállnak a Wizz Air Budapest-Tel Aviv járatai
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 16:57
A biztonsági helyzet javulásával a Wizz Air május 28-tól újraindítja a Budapest és Tel-Aviv közötti légi összeköttetést – közölte a légitársaság az MTI-vel szerdán.
Vállalat Prémiumügyfeleinek kedveskedik az UniCredit
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 15:52
Az UniCredit bejelentette a „Prime by UniCredit Bank” új, prémium ügyfelei számára kidolgozott szolgáltatási modelljének indulását, egyszerre kilenc közép- és kelet-európai piacon – Bulgáriában, Bosznia-Hercegovinában, Horvátországban, Csehországban, Magyarországon, Romániában, Szerbiában, Szlovákiában és Szlovéniában.
Vállalat Szintet lépne a cégével? Mutatjuk, hogyan teheti
Natív tartalom | 2026. május 13. 14:22
2017-ben indult el a Modern Mintaüzem Program. Nem titkoltan azzal a céllal, hogy új szintre emelje a hazai kis- és középvállalkozások technológiai fejlettségét és hatékonyabbá tegye az üzleti folyamataikat. Cikkünkben bemutatjuk, hogy egy vállalkozásnak miért érdemes csatlakoznia a kezdeményezéshez.
Vállalat Erősen kezdte az évet a TUI
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 13:43
A TUI Group, a világ vezető utazásszervezője a tavalyinál és az elemzők által vártnál egyaránt kedvezőbb üzemi eredménnyel zárta a március végével záródott második pénzügyi negyedévét.
Vállalat Ezt a veszteséget sem köszöni meg a Porsche SE
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 13:23
A Volkswagen Csoportot irányító befektetési cég, a Porsche SE német multinacionális vállalat 923 millió euró adózás utáni veszteséggel zárta az idei első negyedévet, miután leírást hajtott végre a Volkswagen-csoportban lévő részesedésén.
Vállalat Akár 50 milliárd forintnyi saját részvényt is visszavásárolhat a Magyar Telekom
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 09:44
Közel 182 millió részvény lehet érintett a tranzakcióban.
Vállalat Miniszterelnökkel egyeztetett a 4iG-vezér
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 08:56
Stratégiai partnerhez látogatott Jászai Gellért.
Vállalat Kamikaze drónokat kezdett gyártani a Rheinmetall
Privátbankár.hu | 2026. május 12. 12:42
Kamikaze drónokat kezdett gyártani a Rheinmetall német védelmi konszern – jelentette be Armin Papperger vezérigazgató a vállalat online formában tartott éves nagygyűlésén kedden.
Vállalat Színt vallott a Richter: lerontotta a profitját az erős forint
Privátbankár.hu | 2026. május 12. 12:35
Richter vezérigazgató-helyettes: a kedvezőtlen árfolyamhatások mellett is erős maradt az alapműködés.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG