3p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

A német német autógyártó konszern kiemelkedő eredményeket ért el az első félévben.

Rekordszintet értek el a Volkswagen csoport eladási 2018 első felében, a hat hónap alatt 5,5 millió járművet értékesítettek, ami 7,1 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. Júniusban 4,1 százalékkal nőttek az eladások, csaknem 959 ezerre. A vállalatcsoport legfontosabb piacán, Kínában az értékesítés 9,2 százalékkal nőtt, az ázsiai országban csaknem 2 millió járművet adtak el az első hat hónapban. Ugyancsak jelentősen, 22,6 százalékkal nőtt az értékesítés Brazíliában, míg az eladások az Egyesült Államokban 6,3 százalékkal, Németországban pedig 4,6 százalékkal bővültek.

A csoporthoz tartozó márkák közül a Skoda és a Seat eladása nőtt leginkább, miközben az Audi eladásokban 3,8 százalékos csökkenést tapasztaltak. A Volkswagen csoport tagjai a Volkswagen, az Audi, a Porsche, a Skoda, a Seat, a Bugatti, a Lamborghini és a Bentley.

A cég várakozásai szerint az év második felében csökkenhetnek az eladások, mert késedelmeket okozhat Európában egyes modellek értékesítésénél az átállás az új emissziós követelmények teljesítésére. A vállalat a harmadik negyedévben emiatt kénytelen lesz leállítani a szerelőszalagokat a wolfburgi üzemében.

Egész Európában pörög az újautó eladás

Ahogy arról korábban is írtunk, a Volkswagen eladásai egész Európában felpörögtek, éves összevetésben ugyanis 5,2 százalékkal nőtt a forgalomba állított új személyautók száma az Európai Unióban júniusban – ennek a növekedésnek pedig többek között főleg a német autógyártó konszern volt a haszonélvezője.

Feldobtak egy nagy halat a mérnökök: újabb gyanúsított a dízelbotrányban

Az Audi vezérét is utolérte az ügyészség nyomozása. Tovább >>>

Az Európai Autógyártók Szövetségének (ACEA) jelentése szerint az Európai Unió 28 tagállamában több mint 1,56 millió autót helyeztek forgalomba júniusban, a legnagyobb piacok közül Franciaországban 9,2 százalékkal, Spanyolországban 8,0 százalékkal, Németországban 4,2 százalékkal nőtt, míg Olaszországban 7,3 százalékkal, Nagy-Britanniában pedig 3,5 százalékkal esett vissza az új autók száma.

Piaci részesedés alapján a német Volkswagen-csoport, a legnagyobb európai gyártó 8,0 százalékkal, a Peugeot, Citroen, Opel/Vauxhall, DS márkákat magába foglaló PSA-csoport több mint 65 százalékkal, míg a francia Renault 5,0 százalékkal tudta növelni eladásait január-júniusban. (A PSA esetében a kiugróan magas arányt az Opel/Vauxhall tavaly augusztusi átvétele magyarázza.) További részletek >>>

Ezt az autófajtát veszik legjobban a magyarok

Az újautó-piac bővülésének egyértelmű nyertese Magyarországon is a városi terepjárók (SUV) szegmense, a Volkswagen ebben a piaci kategóriában mostanra négy, jövőre pedig már öt modellel vesz részt - mondta Dalnoki Balázs, a Porsche Hungaria márkaigazgatója a márka prémium SUV-ja, az új Touareg bevezetése alkalmából. Részletek a Privátbankár.hu-n. >>>

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Nyolcszorosára nőtt az OTP extraprofitadója tavaly
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 09:37
Hajnalban tette közzé tavalyi eredményeit az OTP Bank. Az utolsó negyedévben megfelelt az eredmény az elemzők várakozásainak, a teljes évet nézve pedig több mint 1146 milliárd forintos pluszban zártak. Az extraprofitadó mértéke pedig nagyot ugrott.
Vállalat Elindultak Debrecenből a BMW-k
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 13:53
Speciális eszközökön indulnak világhódító útra.
Vállalat Újraindulnak az Emirates járatai
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 13:37
Március 5-én és 6-án több mint 100 járat indul és érkezik Dubajból.
Vállalat Nagy fába vágja a fejszéjét a 4iG Észak-Macedóniában
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 17:29
A 4iG Csoport macedón tagvállalata, a One Macedonia és az Ericsson a 2026-os Mobile World Congress (MWC) keretében szállítói és szolgáltatási szerződést írtak alá Észak-Macedónia egyik legfejlettebb, zöldmezős 5G (SA – Standalone) mobilhálózatának kiépítésére. Az Ericsson exkluzív technológiai partnerként vesz részt a 4iG 100 millió eurós észak-macedóniai beruházási stratégiájának részeként megvalósuló fejlesztésben, melynek keretében négy év alatt több mint 500, 5G bázisállomás létesül.
Vállalat Új információk jöttek a Wizz Air közel-keleti járatairól
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 15:59
Jövő vasárnapig biztosan nem indít járatot a Wizz Air Izraelbe, Dubajba, Abu-Dzabiba és Ammánba sem – közölte a Wizz Air szerdán az MTI-vel.
Vállalat 50 milliárd dollárt fektet be az Amazon az OpenAI-ba
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 12:45
15 milliárdot első részletként, további 35 milliárdot pedig meghatározott feltételek teljesülése esetén.
Vállalat Az Adidas nagyot tudott fordítani, maradhat a vezér
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 11:30
A német sportfelszerelés-gyártó nyereséges negyedik negyedévet zárt az egy évvel korábbi veszteség után, működési eredménye és bevétele is emelkedett.
Vállalat Nyakunkon a szabály, ami az egész munkaerőpiacot felforgathatja
Imre Lőrinc | 2026. március 4. 05:44
A nemek közötti bérszakadék felszámolása a célja az Európai Unió bértranszparencia-irányelvének. Az uniós statisztikák szerint Magyarország nem teljesít jól ebben a tekintetben, de a cégek félelme inkább másból fakad: a vállalatok fokozódó elvándorlástól és munkahelyi feszültségektől tartanak. Pedig a nyilvánosan feltüntetett fizetések komoly versenyelőnyt jelenthetnek a piacon.   
Vállalat A 4iG stratégiai megállapodást kötött egy cseh hadiipari céggel
Privátbankár.hu | 2026. március 2. 15:01
A győri székhelyű RÁBA többségi tulajdonosa, a tőzsdén is jegyzett 4iG Group jelentette be a hadiipari megállapodásokat.
Vállalat A Mol egyik vezetője bemondta: ezen dolgoznak az iráni helyzet kapcsán
Privátbankár.hu | 2026. március 2. 08:18
Kimondottan sérülékeny helyzetet emlegetett a Mol csoport egyik igazgatója.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG