Nem ez az első alkalom, hogy a World of Warcraft játékosait veszik célba a kiberbűnözők, végeláthatatlan sora van már a feltört fiókoknak, átvert játékosoknak és a lábakélt virtuális tárgyaknak – ezek zöme azonban pont a felhasználó könnyelműsége, vagy épp kapzsisága miatt tűnik el. A G Data információi szerint azonban a csalók most egy új biztonsági rést használnak ki a játékosok meglopására, tudta meg a Privátbankár.hu.
Forrás: Blizzard Entertainment |
A támadók azt ígérik, hogy a játékos egy értékes játékbeli tárgyat kaphat, és ehhez nem kell mást tennie, mint egy kódrészletet bemásolnia a chat-ablakba. Azonban amint ezt megteszik, az áldozat gyakorlatilag átadja a saját grafikus kezelőfelületének irányítását a csalónak, és kénytelen végignézni, ahogy a támadó szó szerint kirabolja a karakterét anélkül, hogy bármit is tehetne ez ellen.
Hogyan védekezhetnek a WoW játékosok?
A támadók alapvetően a játékosok kapzsiságát használják ki, egy-egy ritka tárgy (fegyver, páncél vagy hátas) megszerzése ugyanis nagyon sok (játékbeli) munkát igényel. Így akármilyen csábítónak is hangzik, fontos, hogy a chat-ablakba nem szabad ismeretlen kódokat bemásolni. Emellett érdemes körültekintően eljárni, ha harmadik féltől származó bővítményeket szeretne valaki telepíteni – a már korábban telepített bővítményeket pedig érdemes folyamatosan naprakészen kell tartani.
Forrás: Blizzard Entertainment |
A konkrét sérülékenységet kizárólag a Blizzard foltozhatja be, a cég azonban már jelezte, hogy a következő frissítéssel ezt meg is oldják, így remélhetően nem kell sokat várni.
Mi az a WoW? A World of Warcraft (röviden: WoW) a világ egyik legnépszerűbb tömeges online szerepjátéka (MMORPG, massively multiplayer online role playing game). Az első változat a Blizzard Entertainment gondozásában jelent meg 2004-ben, az öt és egy készülő hatodik kiegszítővel rendelkező játéknak jelenleg 5,6 millió előfizetője van. A játékosok havonta fizetnek elő a játékra, hogy barátaikkal együtt Azeroth világában kalandozhassanak a karakterükkel. |