A kenyér döntő részben gabonaőrleményekből tészta készítéssel, alakítással, lazítással, sütéssel majd csomagolással vagy csomagolás nélkül előállított élelmiszer, amely jelentősen hozzájárul az energia-, és szénhidrátbevitelhez, a szervezet vitamin- és ásványi anyag szükségletének kielégítéséhez valamint nagy élelmirost-tartalma számos betegség megelőzésében is szerepet játszik - olvasható a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal Facebook-oldalán.
Ha nincs becsomagolva
A Nébih közleménye szerint a nem előre csomagolt kenyerek jelölése eltér az előrecsomagolt kenyerek jelölésétől. A csomagolás nélküli kenyerek jelölésére kenyércímkét kell használni. A kenyércímkének tartalmaznia kell a termék megnevezését, nettó tömegét, a termék előállítójának vagy forgalmazójának nevét és címét, valamint a 24 óránál hosszabb minőségmegőrzési idejű kenyerek esetén a minőségmegőrzési idő dátumát (például Minőségét megőrzi: HÉTFŐIG). Azon kenyerek esetében, amelyek a gyártást követő 24 órán belül fogyasztásra kerülnek, a címkéjükön a lejárat napját nem kell feltüntetni.
Színezék
A termék barnás színe nem biztos, hogy a rozsliszt, vagy a sötétebb színű teljes kiőrlésű liszt értékes rostanyagából származik, érdemes a termék megnevezését elolvasni, mert ha a felhasznált színező malátától lesz barnás színű a termék, akkor azt a címkén fel kell tüntetni - hívja fel a figyelmet a Nébih.