Mindenekelőtt fontos leszögeznünk, hogy szinte az összes hazánkban kibocsátott bankkártya használható külföldön is. Ráadásul többet érhet a forintunk, ha bankkártyával fizetünk/vásárolunk. Egyrészt, mert a kártyás vásárlás nemcsak Magyarországon, de külföldön is a legtöbb helyen díjmentes. Másrészt nem kell kifizetni a valutaváltók jutalékát - olvasható a MasterCard közleményében.
Amennyiben Olaszországba utazunk autóval, a horvát fizetőkapus rendszer miatt kuna is kerülhet tárcánkba, míg például a Németországba igyekvőknek cseh koronával is számolniuk kell a matrica beszerzésénél, ha készpénzzel fizetnek. A számtalan csörgő-zörgő útitárstól azonban kényelmesen megválhatunk, ha helyettük bankkártyánkat használjuk.
A legtöbb európai országban könnyedén fizethetünk plasztikkártyánkkal, azonban indulás előtt mindenképp javasolt a kártya érvényességének lejáratát ellenőrizni.
Az autópályadíjat országonként változóan, kétféleképpen róhatjuk le: matricavásárlással vagy fizetőkapus rendszer igénybevételével. Autópálya-matricát a nagyobb benzinkutaknál vehetünk, ahol bankkártyánkat természetesen a tankolásnál, illetve frissítők, szendvicsek stb. vásárlásánál is elfogadják.
A fizetőkapus rendszer esetén többnyire különválasztják a készpénzzel vagy bankkártyával fizetőket, amire még a beléptető kapuk előtt táblák hívják fel a figyelmet. A kártyát egyszerűen, gyorsan és biztonságosan használhatjuk a leolvasó termináloknál, és máris folytathatjuk utunkat a kitűzött úti cél felé - olvasható a közleményben.
Az alábbi táblázatban a MasterCard összefoglalta, melyik országban milyen fézetési rendszerrel találkozik az autós a sztrádákon:
A mobilunk lesz a pénztárcánk
Állatok szaladgálhatnak az autópályákon
Nem drágul az autópálya-matrica
Privátbankár