Hírek
Cikkek Szigorítanak: elvágják a silány élelmiszerek útját 
Privátbankár.hu | 2010. július 20. 15:38
Hatályba lépett a másodlagos élelmiszervizsgálatról szóló jogszabály, amelynek célja, hogy megakadályozza a silány minőségű élelmiszerek terjesztését
Cikkek A Mol és a lakástakarékok körül szimatol a GVH 
Privátbankár.hu | 2010. július 20. 15:35
A GVH sikeresnek értékeli tavalyi munkáját - idén már túl vannak egy óriásbírságon, most a Molt és a lakástakarékokat  vizsgálják
Cikkek Személyi változások a Malév vezetésében 
Privátbankár.hu | 2010. július 20. 15:00
Az MNV Zrt. Igazgatósága kiadta a mandátumot a Malév Zrt. rendkívüli közgyűlésére. A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő a többségi tulajdonos Magyar Állam képviseletében javaslatot tesz a Magyar Nemzeti Légitársaság Igazgatóságának átalakítására - olvasható a társaság közleményében. Kamarás Zoltán, az Igazgatóság jelenlegi elnöke és Kelemen Tamás, az Igazgatóság tagja lemondanak tisztségükről. A héttagú Igazgatóság új tagjai a javaslat szerint dr. Urbán László, dr. Bienerth Gusztáv, Winkler János és dr. Parragh László lehetnek. Az MNV Zrt. Igazgatósága, valamint a Társaság vezérigazgatója, Martin Gauss, illetve a kisebbségi tulajdonos delegáltjaként Anatoy Ballo és Leonov Péter javasolják, hogy az Igazgatóság új elnökévé dr. Urbán Lászlót válasszák meg. Az új elnök és a tagok megbízatása öt évre szól. A közgyűlésen megújul a Magyar Nemzeti Légitársaság Felügyelő Bizottsága is, amelynek új elnöke Madarász László, új tagjai pedig dr. Kovács Tamás Iván és Rozgonyi Árpád lehetnek az MNV Zrt. javaslata szerint. A Felügyelő Bizottság tagja marad Osztrovszky Krisztina az MNV Zrt. képviseletében. A Felügyelő Bizottság új elnökének és új tagjainak megbízatása szintén 5 évre szól.Privátbankár
Cikkek Nőtt a befektetők étvágya az európai ingatlanpiacon 
Privátbankár.hu | 2010. július 20. 14:47
A közép- és kelet-európai régióban Lengyelország, Csehország és Oroszország a legvonzóbb
Cikkek Stumpf: alkalmas vagyok 
Privátbankár.hu | 2010. július 20. 14:34
Stumpf István szerint tudományos előélete és jogászi munkája teljességgel megfelel az alkotmánybírói poszt betöltéséhez szükséges előírásokat tartalmazó törvény betűjének és szellemének. Az alkotmánybíró-jelölt az Országgyűlés alkotmányügyi bizottsági meghallgatása után kedden újságíróknak azt mondta, ahogy korábbi munkáit, közte a kancelláriaminiszterséget, szakmai feladataként fogta fel, úgy az alkotmánybírói posztra is így tekint. Megismételte: 25 éven keresztül olyan munkahelyeken dolgozott, olyan vezető pozíciókban volt, amelyhez szükséges az állam- és jogtudományi végzettség.     Felidézte, állam- és jogelmélet oktatásával kezdődött  a pályája, ez kibővült a Harvard Egyetemen szerzett tapasztalatokkal, megerősödött a közigazgatás- és az államtudomány irányába, most az egyetemi habilitációval olyan szintre jutott, amely egyértelműen demonstrálja, hogy ezen a területen jelentős tudományos eredményeket képvisel. z Országgyűlés alkotmányügyi bizottsága a frakciók által javasolt mind a nyolc alkotmánybíró-jelöltet támogatta kedden. Balsai István, a testület fideszes elnöke a bizottsági meghallgatás után leszögezte, a meghallgatás meggyőzte, hogy egyik jelölttel szemben sem merülhet fel sem alkalmassági aggály, sem valamely feltétel hiányának a veszélye. Az ellenzéki pártok továbbra is fenntartják, hogy az Orbán Viktor miniszterelnök által javasolt Stumpf István nem felel meg a törvényi követelményeknek ahhoz, hogy alkotmánybíróvá lehessen választani. Schiffer András, az LMP frakcióvezetője az alkotmányügyi bizottság keddi ülése után újságíróknak azt mondta: a kormánypárti többség nyíltan törvényt sért Stumpf István jelölésével, hiszen ő nyilvánvalóan nem felel meg a törvényi feltételeknek, a jelölők és a szakbizottság "egyfajta törvénysértésbe hajszolhatják bele a parlamentet". Hozzátette: nem arról van szó, hogy Stumpf Istvánt pártkatonának tartanák, hanem arról, hogy a törvény kemény feltételeket ír elő arra, kiből lehet alkotmánybíró. A jobbikos Gaudi-Nagy Tamás a bizottság ülése után arra hívta fel a figyelmet: elfogadhatatlan és a jogállami normákkal összeegyeztethetetlen eljárás, hogy Stumpf István jelöltségét "megpróbálják lenyomni az Országgyűlés torkán". A szocialista Lamperth Mónika az MTI-nek azt mondta: a szocialisták szerint sem felel meg Stumpf István a törvényi előírásoknak. Azzal kapcsolatban, hogy az MSZP-sek - kivéve Szili Katalint - a Bihari Mihály támogatásáról szóló szavazáson tartózkodtak a bizottsági ülésen azt mondta: nem a jelölt szakmai alkalmasságát kérdőjelezték meg, hanem úgy vélekednek: nem szerencsés valakit csak két és fél évre jelölni. MTI
Cikkek Több bevételre hajtanak a vámosok 
Privátbankár.hu | 2010. július 20. 14:31
A Vám- és Pénzügyőrség (VP) új vezetésének kiemelt célkitűzése az államot megillető bevételek növelése, jelenleg ugyanis a költségvetés az adó- és vámbefizetések elkerülése miatt jelentős bevételektől esik el - mondta Béndek József országos parancsnok a VPOP keddi sajtótájékoztatóján. Béndek József ismertette: a VP az első félévben a költségvetésben előírt tervszámokat nagyjából teljesítette, ez azonban - a testületen kívül álló okok miatt - nem minden területen sikerült, példaként a regisztrációs adót és a jövedéki bevételeket említette (gépkocsiból és üzemanyagból is kevesebbet értékesítettek, ami az adóbevételeket is csökkentette). A parancsnok hangsúlyozta: a testület az elmúlt időszakban mindent megtett, hogy teljesítse a követelményeket.    Az új vezetés feladata a VP működésének hatékonyabbá tétele, az összevonás előkészítése, a bűnüldözési tevékenység feltételeinek kidolgozása. Mindez nem lesz könnyű, mert az integrációra alig öt hónap áll rendelkezésre - mutatott rá az országos parancsnok. Az új bűnügyi főigazgató, Sors László kinevezésével nagyobb hangsúlyt kívánnak adni a bűnügyi munkának. A 2011. január 1-jétől felálló Nemzeti Ellenőrzési Hatóság magában foglalja majd az adó- és a vámhatóságot, valamint odatartozik majd a pénzügyi bűncselekmények nyomozása is - mondta Béndek József.MTI
Cikkek Veszik a görög és a spanyol állampapírokat 
Privátbankár.hu | 2010. július 20. 14:08
Sikeres állampapír-kibocsátást hajtott végre kedden a súlyos adósságválsággal küszködő Görögország. Athén egy héten belül már másodszor tartott kincstárjegy aukciót. A 13 hetes futamidejű papírokkal 1,95 milliárd euró forráshoz jutott Görögország. Az érdeklődés jelentős volt, a kincstárjegyet 3,65-szörösen túljegyezték.     A hozam 4,05 százalék lett, ami jóval magasabb a legutóbbi hasonló aukción elért hozamnál, és annál is, amelyet az euróövezet államháztartási gondokkal küszködő többi dél-európai tagja, Portugália és Spanyolország fizet. Legutóbb áprilisban bocsátott ki Görögország 13 hetes kincstárjegyet, a hozam akkor 3,65 százalék volt. Portugália július elején kibocsátott kincstárjegyének hozama 1,94 százalék, Spanyolország június végén kibocsátott papírjának hozama 1,57 százalék volt. Sikeres kötvénykibocsátást hajtott végre a spanyol pénzügyminisztérium is kedden. Összesen  5,97 milliárd euró értékben értékesített  12 és 18 hónapos lejáratú kötvényeket a június közepi kibocsátáshoz képest mérsékelt hozammal. A 4,25 milliárd euró értékű 12 hónapos kötvények átlaghozama 2,221 százalék volt a június 15-ikei 2,303 százalék után. Az 1,72 milliárd euró összegű 18 hónapos kötvények átlaghozama pedig 2,837 százalékról 2,331 százalékra csökkent. A spanyol pénzügyminisztérium 5-6 milliárd euró értékben tervezett kötvényeket piacra dobni kedden. A kereslet 12,5 milliárd euró volt. Elemzők szerint az aukció sikere csillapítja a spanyol államháztartás finanszírozhatósága körüli aggodalmakat. MTI
Cikkek Szikrázó forgalom az áramtőzsdén 
Privátbankár.hu | 2010. július 20. 13:46
Az 1500 megawatthoz képest ötven százalékkal nagyobb volt a forgalom a kedden megnyitott budapesti áramtőzsdén, a HUPX-on
KKV Gondban vannak az autókereskedők 
Privátbankár.hu | 2010. július 20. 13:19
Minden eddiginél szigorúbb törvény szabályozza októbertől az autókereskedések működését - az érintettek szerint vállalhatatlan az új kihívás
Cikkek Orbán: együtt kell működnünk! 
Privátbankár.hu | 2010. július 20. 12:52
Közép-Európa megújulását és az együttműködést emelte ki Orbán Viktor a V4-ek kormányfőinek budapesti csúcstalálkozója után tartott sajtótájékoztatón
Cikkek Szerdától megint hőségriadó 
Privátbankár.hu | 2010. július 20. 12:46
Szerdától ismét másodfokú hőségriasztást rendel el az országos tiszti főorvos - közölte az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat
Cikkek Felmentették az Országos Mentőszolgálat főigazgatóját 
Privátbankár.hu | 2010. július 20. 12:36
Felmentették beosztásából Göndöcs Zsigmondot, az Országos Mentőszolgálat főigazgatóját keddi hatállyal - közölte a Nemzeti Erőforrás Minisztérium az MTI-vel. A felmentés közös megegyezéssel történt - tudatták. A mentőszolgálat vezetésével az eddigi főigazgató-helyettest, Gorove Lászlót bízták meg. Göndöcs Zsigmond közös megegyezéssel távozik posztjáról - írták a közleményben. A tárca tájékoztatása szerint a főigazgatói tisztség betöltésére a minisztérium rövidesen pályázatot ír ki, annak elbírálásáig Gorove László általános főigazgató-helyettes irányítja a szervezetet.     Göndöcs Zsigmond munkájára - felmentése ellenére - a tárca továbbra is számít a mentőszolgálat felsővezetésében. Göndöcs Zsigmond, aki 1997 óta dolgozik a szervezetnél, 2007. március 15-e óta töltötte be a főigazgatói posztot, amelyre az akkori egészségügyi miniszter, a szabad demokrata Molnár Lajos nevezte ki. Szavazzon! Ön mit szól a folyamatos személycserékhez? MTI
Cikkek Vihar előtti csend az aranypiacon 
Privátbankár.hu | 2010. július 20. 12:36
Az elmúlt két hétben az 1.200 dollár körüli tartományban stabilizálódott az arany árfolyama anélkül, hogy a befektetők különösebben szabadulni akartak volna készleteiktől
Cikkek Jobbik: 4-es metrót a rászorulóknak! 
Privátbankár.hu | 2010. július 20. 12:12
A Jobbik szerint nem szabad leállítani a 4-es metró megépítését, a vonalat ki kell vinni a leginkább rászorulókig, vagyis a külvárosokban élőkig
Cikkek Kétmilliárdos plusz teher a devizahiteleseknek 
Privátbankár.hu | 2010. július 20. 12:09
A hazai fizetőeszköz árfolyamában júniusban bekövetkezett 4-5%-os árfolyamgyengülés hatására eléri a havi kétmilliárd forintos nagyságrendet a devizahitelesek megnövekedett terhe
Cikkek Szerdától ismét hőségriadó 
Privátbankár.hu | 2010. július 20. 12:01
Szerdától ismét másodfokú hőségriasztást rendel el az országos tiszti főorvos - közölte az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) kedden az MTI-vel. A riasztást azért kell ismét elrendelni, mert erősödik a nappali felmelegedés. A napi középhőmérséklet szerdától egyre több helyen 25 fok közelében, vagy a fölött alakul, ezért az országos tiszti főorvos az előrejelzések és az Országos Környezetegészségügyi Intézet szakmai elemzése alapján július 21-24. között másodfokú hőségriasztást rendel el Magyarország területére. MTI
Cikkek Gyurcsány: Orbán elhárítja a felelősséget magáról 
Privátbankár.hu | 2010. július 20. 11:57
Gyurcsány Ferenc szerint Orbán Viktor eltolja magától a felelősséget, amikor Matolcsy György gazdasági miniszter illetékességét hangsúlyozza a hétvégi tárgyalás kudarcát illetően
Vásárló Az okostelefonról nem mondtunk le 
Privátbankár.hu | 2010. július 20. 11:25
Világszerte jelentős mértékű növekedést ért el az elektronikai piac, Magyarországon csak a mobil- és okostelefonok valamint a hordozható számítógépek piaca nőtt
Cikkek Félnek a magyar vírustól Európában 
Privátbankár.hu | 2010. július 20. 10:50
A magyar "vírus" továbbterjedésének veszélyétől tart az Európai Beruházási és Fejlesztési Bank (EBRD) elnöke
Cikkek A gépjárműipar harcba száll a feketegazdaság ellen 
Privátbankár.hu | 2010. július 20. 10:00
A hazai gépjármű-iparág képviselői úgy döntöttek, nem nézik tovább tétlenül a feketegazdaság térhódítását a szakmán belül
Cikkek Debrecennek 18 milliós plusz teher a gyenge forint 
Privátbankár.hu | 2010. július 20. 09:40
Mintegy 18 millió forinttal került többe Debrecennek a második negyedévben a felvett hitelek utáni törlesztés a gyenge forint miatt - tudta meg a Hajdú-bihari Napló a polgármesteri hivatal gazdálkodási főosztályától. A lap keddi száma szerint a városnak beruházási hitelei vannak, hat svájci frank, egy pedig euró alapú. Legfrissebb devizaárfolyamok a Privátbankáron A devizahitelek forinthitelre történő átváltása nincs napirenden, ebben az esetben ugyanis a mostani irányadó 0,1175 (svájci frank) és 0,861 (euró) százalék helyett 5,27 százalék bankközi kamatlábat kellene figyelembe venni - olvasható a Hajdú-bihari Naplóban. MTI
Karrier Elhíznak a gyerekek nyáron? 
Privátbankár.hu | 2010. július 20. 09:24
A hosszú nyári szünetben sokkal nehezebb megoldani a gyerekek étkezését, így könnyebben előfordulhat, hogy az iskolások azt esznek, amit éppen találnak otthon
Cikkek Egyre kevesebben vagyunk: ötezerrel 10 millió felett 
Privátbankár.hu | 2010. július 20. 09:08
Az előzetes adatok szerint 2010 első öt hónapjában 37 909 gyermek született, 3 százalékkal kevesebb, mint egy évvel korábban. 10 millió 5 ezren vagyunk
Cikkek Keddtől megbénulhat a francia légtér 
Privátbankár.hu | 2010. július 20. 08:54
Jelentős fennakadásokat okozhat Franciaország légiforgalmában a légiirányítók kedden éjféltől csütörtök reggelig tartó sztrájkja. A dolgozók az egységes európai légtér létrehozatalát célzó uniós tervek ellen tiltakoznak, mert attól tartanak, hogy az új szabályozás - amely hatékonyabbá tenné az európai légiforgalmat - hátrányosan fogja érinteni őket. A francia légiforgalmi hatóság arra kérte a légitársaságokat, hogy a párizsi Charles de Gaulle repülőtéren a járatok 20 százalékát, a kisebb kapacitású Orly repülőtéren a járatok 50 százalékát töröljék szerdán. Az Air France kedden azt jelezte, hogy a hosszú távú járatok menetrend szerint mennek majd szerdán. A közép- és hosszútávú járatok 80 százaléka üzemel majd a Charles de Gaulle repülőtéren, és 50 százaléka az Orlyn. MTI
Makro / Külgazdaság Felvételi: a turizmus és a tanár szakok az élen 
Privátbankár.hu | 2010. július 20. 08:45
Idén 13 ezerrel többen adták be felsőoktatási jelentkezésüket, csütörtökön 140 ezren fognak izgulni, amikor kiderül, hol húzzák meg az idei ponthatárokat
Cikkek Csányi és az OTP a bankadó mellett 
Privátbankár.hu | 2010. július 20. 08:20
Csányi Sándor ugyan tudja, hogy a bankadó rontani fogja az OTP eredményeit, mégis azt mondja, szükség van rá. Az OTP több mint 15%-át fizeti be a 200 milliárdnak
Makro / Külgazdaság Orbán fogadja a V4-ek vezetőit 
Privátbankár.hu | 2010. július 20. 08:00
Budapesten tartják ma csúcstalálkozójukat a visegrádi országok (V4) kormányfői: Orbán Viktor miniszterelnök szlovák, cseh és lengyel kollégáját, Iveta Radicovát, Petr Necast és Donald Tuskot látja vendégül. A találkozó egyúttal az első alkalom a vitás kérdések rendezésére az új budapesti és az új pozsonyi kabinet között. Szlovákia július 1-jén vette át a visegrádi csoport soros elnöki tisztjét Magyarországtól, folyamatosságot ígérve a V-4-ek tevékenységében. Martonyi János külügyminiszter a múlt héten egy bécsi előadásában azt mondta, az új kormány új lendületet akar adni a visegrádi csoportnak, s ki akarja bővíteni a magyar Közép-Európa-politikát. MTI
Cikkek Újra 300 fölé kerülhet az euró? 
Privátbankár.hu | 2010. július 20. 07:38
Stabilizálódott a forint árfolyama kedd reggel: egy euró 289,38 forintot ért a londoni bankközi devizapiacon, míg hétfőn este 289,62 forinton jegyezték az eurót. Hétfőn korábban ennél gyengébb volt a magyar fizetőeszköz, röviddel 16 óra előtt több mint 290 forintot kértek egy euróért a nemzetközi bankközi devizapiacon. A múlt hét közepén még 278 forint közelében volt az euró, pénteken este pedig 281 forint körül. Az euró 2009 közepén járt utoljára 300 forint feletti szinten, akkor 317 forint volt az euró árfolyama. A hétfőn megindult forintgyengülést elemzők a Nemzetközi Valutaalap (IMF) és az Európai Unió (EU) magyarországi tárgyalásainak eredmény nélküli lezárásával magyarázták. Elemzők elmondták: a forint tovább gyengülhet, akár 300-310 forint/euró szintig, de sok múlik azon, hogy mire jut a magyar kormány az IMF-fel. A forinthoz hasonlóan stabilizálódtak a főbb térségbeli devizák is: egy euró 25,2930 cseh koronát ért, hétfőn későn 25,2970 koronát. Varsóban 4,1296 zlotyt adtak egy euróért, hétfőn 4,1240 zlotyt. Legfrissebb devizaárfolyamok a PrivátbankáronMTI
Cikkek Jól megy a hazai Philips-gyáraknak 
Privátbankár.hu | 2010. július 20. 07:29
A Philips székesfehérvári gyárában 3D-s tévékészülékekkel, a tamási üzemben az energiatakarékos LED lámpatestek gyártásával bővül a termelési profil - mondta Benedikt Laux, a holland nagyvállat Kelet-Közép-Európáért felelős vezetője a Világgazdaság keddi számában. Sikerült megtartani gyártói pozícióját a Philips két magyarországi üzemének, a székesfehérvárinak és a Tamásiban működőnek - magyarázta a jó hírt Benedikt Laux. A regionális igazgató elmondta, hogy a régióban a lengyel és a román piac dinamikusabban fejlődik a magyarnál, és még a litván és a szlovén piac sebessége is nagyobb. MTI, Világgazdaság
Cikkek Veszélyes precedens? Az ország harmada ártérre épült 
Privátbankár.hu | 2010. július 20. 07:12
Egy ártérre épült hipermarket ledózerolása akár lavinát is indíthatna Magyarországon, hazánk harmada ugyanis beépített árterület
Cikkek Orbán az árral szemben akar úszni? 
Privátbankár.hu | 2010. július 20. 07:03
Magyarország talán joggal vár némi rugalmasságot a nemzetközi szervezetektől, hiszen negyedik éve megszorító költségvetési politikát folytat - de rossz utat választott ehhez
Cikkek Olyan, mintha nem is az államé lenne a Malév 
Privátbankár.hu | 2010. július 20. 06:40
Elkészült a Malév Zrt. helyzetét értékelő szakanyag, amelyből kiderül, hogy hiába tulajdonos 95 százalékban a magyar állam, mozgástere szinte nulla, ugyanis a Malév irányítását blokkolja az ötszázalékos orosz tulajdonos mögött álló bank, a VEB - mondta Márton Attila miniszteri biztos a Magyar Hírlap keddi számában. Márton Attila szerint szükség van a nemzeti légitársaságra, a kérdés az, hogyan és milyen áron. Az biztos, hogy a nemzeti légitársaságnak üzemi szinten (azaz a hiteltörlesztéseket leszámítva) legalább nullszaldósan kell működnie, mert azt sem az EU nem engedi meg, hogy az állam közpénzből hosszabb távon milliárdokat pumpáljon bele, sem a magyar állam nem képes ezt megtenni, hiszen a költségvetés igen nehéz helyzetben van - mondta a lapnak a miniszteri biztos. MTI, Magyar Hírlap
Cikkek Félbehagyták a műjégpálya felújítását 
Privátbankár.hu | 2010. július 19. 17:58
A Fővárosi Önkormányzat a Városligeti Műjégpálya felújításának folytatására szólítja fel a kivitelezőt, miután a rekonstrukciót végző cég hétfőn egyoldalúan felfüggesztette a munkavégzést - közölte a Főpolgármesteri Hivatal sajtóirodája hétfőn az MTI-vel. Mint írták, a Hérosz Zrt. azzal indokolta lépését, hogy egy általuk benyújtott részszámlát a Fővárosi Önkormányzat nem fizetett ki. A főváros álláspontja szerint viszont a kivitelező követett el szerződésszegést, mert a benyújtott részszámla nem felel meg az építési szerződésben foglalt pénzügyi-műszaki ütemtervnek, kifizetése pedig az uniós támogatás megvonását vonhatná maga után. A főváros "vizsgálja a szerződésben számára biztosított eszközök igénybevételét, amellyel a Hérosz Zrt.-t rábírhatja a szerződésszerű teljesítésre" - tette hozzá a sajtóiroda. A Városliget Műjégpálya rekonstrukciója 67,56 százalékban uniós forrásból valósul meg, ehhez a Fővárosi Önkormányzat saját forrásból 32,44 százaléknyi önrészt biztosít. Többéves pályázati szakasz után az idén februárban kötöttek építési szerződést a közbeszerzési eljárásban győztes Hérosz Zrt-vel. A közleményben kitértek arra, hogy a cég "állandósult késlekedéssel végezte a munkát", s ezt azzal indokolta, hogy "a közbeszerzés során általuk elkészített és benyújtott ütemterv életszerűtlen, nem betartható". A kivitelező a főváros többszöri jelzése ellenére többheti késlekedéssel, csekély létszámmal végezte a munkálatokat. Kiemelték: a főváros nem tudja elfogadni a többi között azt, hogy a Hérosz Zrt. a restaurátorok kiválasztásával, megbízásával "rendkívüli késedelembe esett", a kivitelező többszöri felszólítás ellenére sem szállította el az azbeszt tartalmú palát, a déli összekötő homlokzati fal megsérült, s a cég sok alvállalkozóval végezteti el a kivitelezési munkálatokat. A Fővárosi Önkormányzat "indokolatlanul egyetlen fillért sem kíván kifizetni a kivitelezőnek, a kivitelező hibájából bekövetkezett késedelemért a cégnek kell viselnie a felelősséget" - fogalmaztak. A főváros álláspontja szerint a kivitelező "nem az építési szerződésben foglaltaknak megfelelően és nem az elvárható gondossággal, olykor súlyos szerződésszegően járt el".MTI
Cikkek Az OTP kapta a legnagyobb pofont 
Privátbankár.hu | 2010. július 19. 17:41
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 653,44 pontos, 2,90 százalékos csökkenéssel, 21.843,38 ponton zárt hétfőn. A részvénypiac forgalma 25,4 milliárd forint volt hétfőn, a vezető részvények csökkentek az előző napi záráshoz képest.     Sőre Balázs, a Buda-Cash Brókerház Zrt. határidős üzletkötője szerint a kormány IMF-fel folytatott tárgyalásainak átütemezése rányomta a bélyegét a kereskedésre a budapesti részvénypiacon hétfőn. Az első olvasata ugyanakkor a hírnek sokkal rosszabb volt, mint amilyen negatív valójában. A negatív hatás nyomán a legnagyobb "pofont" az OTP kapta, a többi papír jól tartotta magát - mondta.     "Nem ég a ház, kicsit fel van fújva a tárgyalások átütemezése, de valóban nem a legkedvezőbben alakult így. Pánikszerű forintgyengülés és tőzsdei nyitás jellemezte a hétfőt, aztán felülkerekedett a racionalitás" - fogalmazott Sőre Balázs.     Az üzletkötő emlékeztetett arra, hogy hétfőn nap közben kicsit megnyugodott a forint, később az euróval szemben 290 fölé került. A világpiacon a múlt heti eladások nem a korábbi mértékben folytatódnak, a kinti hangulat semleges inkább, mint negatív. Közel ezer pontos mínuszban, komolyabb eladói nyomással nyitott a BÉT, a BUX 4 százalékig is lekúszott nap közben, onnét küzdötte fel magát a délután közepéig - mondta Szegner Balázs, az Equilor Befektetési Zrt. üzletfejlesztési igazgatója. Hozzátette: a forint újabb lendülettel gyengülni kezdett, egy órával a jegybanki alapkamat szinten tartásáról történt döntés után. Hétfőn aktív kereskedés mellett a figyelem egyértelműen az OTP-re koncentrálódott, 4.640 forintos mélyponton is volt nap közben, átlagosnál nagyobb forgalommal. A részvények napi csúcsuk alatt zártak, de messze a napi mélyponttól - hívta fel a figyelmet Szegner Balázs. A Mol 595 forinttal, 2,89 százalékkal 20.000 forintra csökkent, 1,9 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 290 forinttal, 5,64 százalékkal 4.850 forintra esett, forgalmuk 20,9 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 11 forinttal, 1,60 százalékkal 677 forintra gyengült, forgalma 775,3 millió forint volt. A Richter papírok árfolyama 495 forinttal, 1,12 százalékkal 43.805 forintra csökkentette értékét, a részvények forgalma 465,4 millió forintot ért el. Az Egis 133,1 millió forintos forgalom mellett 495 forinttal, 2,43 százalékkal 19.905 forintra csökkent. A BUMIX 1.982,58 ponton zárt hétfőn, ez 33,83 pontos, 1,68 százalékos csökkenés a pénteki záráshoz viszonyítva. Nézze meg, hogyan zártak részvényei!MTI
Cikkek Bankadó: ingatják a fejüket az osztrák bankok 
Privátbankár.hu | 2010. július 19. 17:36
A tervezett magyar bankadó hátrányos következményeire hívta fel a figyelmet az osztrák gazdasági miniszter Matolcsy Györggyel tartott hétfői munkamegbeszélését követően kiadott közleményében. "Az osztrák bankok jelentős arányban képviseltetik magukat a magyar piacon, és problémáik lesznek a bankadóval. Az ilyen intézkedések csökkentik a bankok tőkebázisát, és kihathatnak a gazdaság tőkeellátottságára is" - állt Reinhold Mitterlehnernek a találkozóról kiadott közleményében.     A megbeszélés után tartott sajtótájékoztatón az osztrák miniszter úgy fogalmazott: Ausztria figyelemmel kíséri a bankadót, s látja azt is, hogy az "nagyon magas, különösen ami a mérlegfőösszegre vetített nagyságát illeti". Ausztria és Magyarország helyzete hasonló abban, hogy a bevételi és a kiadási oldalon úgy kell összehangolt intézkedéseket hozniuk úgy, hogy a költségvetés szanálása mellett a növekedés se essen vissza. Matolcsy György a sajtótájékoztatón megismételte, hogy a kormány nézete szerint a bankadó egy megszorító csomag egyetlen alternatívája. Megerősítette, hogy az idei évre vonatkozóan a kormány nem lát lehetőséget a változtatásra. A következő évi összegről és vetítési alapról a kormány nyitott az egyeztetésre. Utalt arra is, hogy "a kontinentális piacgazdasági modell egyre inkább nyomás alá kerül", s hogy várhatóan egyre több ország vezet be bankadót.    Az osztrák közszolgálati rádió és televízió (ORF) számításai szerint a tavaly Magyarországon 17 millió euró veszteséget termelő Raiffeisen Banknak 35 millió eurót, a másik nagy osztrák pénzintézetnek, az Erste Banknak 44 millió eurót kellene fizetnie az idén.MTI
Cikkek Az IMF nem ment el örökre 
Privátbankár.hu | 2010. július 19. 17:23
A Nemzetközi Valutaalap továbbra is nyitott a tárgyalások felújítására Magyarországgal, de erre vonatkozólag nem rögzítettek időpontot a magyar kormánnyal
Cikkek A Nokia Siemens megveszi a Motorola egy részét 
Privátbankár.hu | 2010. július 19. 16:32
A Nokia Siemens Networks (NSN) 1,2 milliárd dollárért megvásárolja az amerikai Motorola vezeték nélküli hálózati eszközöket gyártó részlegét. Az NSN hétfői bejelentése szerint az ügylet az év végéig zárul le. A Mototorlától nagyjából 7.500 munkatárs kerül át a finn-német vállalathoz, és több kutatás-fejlesztési központ is. Az NSN főként az amerikai és a japán piacon erősíti jelenlétét, a részleg megvásárlásával több mint 50 nagy céggel bővíti ügyfélkörét.     A hálózati eszközöket gyártó NSN-t a finn Nokia Corp., a világ legnagyobb mobilkészülék-gyártója és a német Siemens ipari óriásvállalat alapította 2006-ban. A piacvezető svéd Ericssont nem sikerült megelőznie a cégnek, és a gazdasági világválságot is megszenvedte; 2009-ben 1,6 milliárd euró működési veszteséget szenvedett el.     A Motorola feldarabolását már évek óta tervezik. A társaság 2007-ben még a második legnagyobb mobilgyártó volt a világon, ezt követően viszont egyre gyorsabb ütemben csökkent piaci részesedése, és a társaság veszteségessé vált. A feldarabolási tervek végül 2010 elejére váltak véglegessé. Az elképzelés szerint a céget két részre bontják, az egyik fő tevékenysége a hálózati berendezések gyártása lesz, a másik pedig a fogyasztói elektronikai területet, benne a mobiltelefon-gyártást viszi tovább.MTI
KKV Kapósabb a Boeing az Airbusnál 
Privátbankár.hu | 2010. július 19. 16:02
Hétfőn már számos üzletet ütöttek nyélbe a repülőgépgyártók és a légitársaságok képviselői Farnborough-ban
Deviza / Áru Csak legvégső esetben emelne kamatot az MNB 
Privátbankár.hu | 2010. július 19. 15:43
Piaci elemzők szerint az IMF-vel való tárgyalások megszakadását követően egyelőre nincs realitása a további kamatcsökkentésnek. A forint gyengülése inkább kamatemelést indokolna, de ezt vélhetően csak végső esetben lépné meg a jegybank
Cikkek A jegybank besegít a forintnak - ha kell, kamatot is emelnek 
Privátbankár.hu | 2010. július 19. 15:40
A Monetáris Tanács sajnálattal vette tudomásul, hogy az IMF és EU hitelmegállapodás felülvizsgálatának lezárását elhalasztották. A jegybank a devizapiacra viszi az uniós támogatásokat, így próbálják meg kiegyenlíteni a fiskális pályával kapcsolatos aggodalmak miatti ingadozásokat. Ha tovább romlik a helyzet, akár kamatemelés is jöhet
Cikkek Zuhan a forint: átlépte a 291-et 
Privátbankár.hu | 2010. július 19. 15:34
Tovább gyengült hétfőn délután a forint az euróval szemben, röviddel 16 óra előtt több mint 291 forintot kértek egy euróért a nemzetközi bankközi devizapiacon. Délelőtt tíz órakor 288,30 forinton jegyezték az eurót.  A múlt hét közepén még 278 forint közelében volt az euró, pénteken este pedig 281 forint körül.     A hétfőn megindult forintgyengülést elemzők a Nemzetközi Valutaalap (IMF) és az Európai Unió (EU) magyarországi tárgyalásainak eredmény nélküli lezárásával magyarázták.     Az MTI-nek nyilatkozó elemzők között volt, aki azt valószínűsítette, hogy hétfőn akár 10 forinttal is gyengülhet a magyar fizetőeszköz az euróval szemben a kereskedés pénteki zárásakor elért árfolyamhoz képest annak hatására, hogy az IMF és az EU tárgyalódelegációi távoztak az IMF, az EU és a Világbank Magyarország számára megnyitott készenléti hitelkeretéhez kapcsolódó megegyezés végrehajtásának felülvizsgálatáról szóló tárgyalásokról. Legfrissebb devizaárfolyamok a Privátbankáron Privátbankár
Cikkek Kiborult a bili a parlamenti ülésen 
Privátbankár.hu | 2010. július 19. 15:27
Heves vita bontakozott ki hétfőn a parlamentben napirend előtt a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) és az EU-val folytatott tárgyalásokról. A Fidesz frakcióvezetője szerint, ami a forint körül zajlik, az egyértelmű nyomásgyakorlás, míg a szocialisták a pénzügyi és gazdasági tárgyú törvénycsomag visszavonását javasolták. A kormány képviselője leszögezte: a 29 pontos akciótervet nem vonják vissza
Cikkek A mentőszolgálat vezetőjét is lecserélik 
Privátbankár.hu | 2010. július 19. 15:26
A héten változás lesz az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) élén - értesült hétfőn az MTI. Az MTI úgy tudja, hogy Göndöcs Zsigmond jelenlegi főigazgatót Mártai István váltja, aki eddig az OMSZ régióigazgatója volt. Gorove László továbbra is az OMSZ általános főigazgató-helyettesi posztját tölti be. Az információk szerint Göndöcs Zsigmond vezető tisztségviselőként továbbra is a szervezetnél marad.MTI
Cikkek Az MSZP nemet mond Kövérre 
Privátbankár.hu | 2010. július 19. 15:06
Az MSZP tudatos provokációnak tartja és nem támogatja Kövér László házelnökké választását - közölte a párt parlamenti frakcióvezetője hétfői sajtótájékoztatóján. Mesterházy Attila szerint Kövér Lászlóval szinte lehetetlen lesz az együttműködés, hiszen "minden megnyilvánulása arról szól, hogyan lehet leradírozni, megszüntetni, kitörölni a magyar történelemből a baloldalt és az MSZP-t". A szocialista politikus sérelmezte azt is, hogy a fideszes politikus nem fogadja a köszönését sem.    Tájékoztatása szerint az MSZP frakciója hétfő délelőtt döntött arról, hogy nem támogatja a Fidesz által javasolt Stumpf István és Bihari Mihály alkotmánybíróvá választását. Az MTI azon kérdésére, hogy a többi hat jelöltnél hogyan szavaznak, azt válaszolta, mivel most derült ki, hogy mind a nyolc jelöltről voksol a Ház, erről később alakítják ki az álláspontjukat.MTI
Cikkek Olajkatasztrófa: közel négymilliárdnál jár a BP 
Privátbankár.hu | 2010. július 19. 15:02
Megközelítette a 4 milliárd dollárt a Mexikói-öbölben történt olajkatasztrófa elhárításának költsége - a kárelhárításon több mint 43 ezer ember dolgozik
Cikkek A Fidesz már ősszel elvenné Simor fizetését 
Privátbankár.hu | 2010. július 19. 14:52
A Fidesz-frakció arra kéri a kormányt, hozza meg azokat az intézkedéseket, amelyek alapján Simor András, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke már szeptemberben nem kapja meg a több mint nyolcmillió forintos fizetését - közölte Lázár János a Parlamentben tartott hétfői sajtótájékoztatóján. A Fidesz frakcióvezetője gyermekded megközelítésnek nevezte azt, hogy a nemzetközi szervezetek azért lennének Budapesten, hogy Simor András bére mellett kiálljanak. Mint mondta, reméli, hogy a Nemzetközi Valutaalap (IMF) és az Európai Unió a magyar embereket akarja megsegíteni, s nem "silányul egy bankelnöki érdekvédelmi szervezetté vagy egy szakszervezeti mozgalommá". Lázár János elmondta, a kormánypárti képviselőcsoport arra is kéri a kabinetet, utasítsa vissza azokat a parlamenti kezdeményezéseket, amelyek a pénzügyi tárgyú törvények visszavonására vagy "parkoltatására" vonatkoznak. Simor András szerint a jegybank elnökének fizetéséről szóló törvénymódosításról a kormány előzetesen nem egyeztetett a Magyar Nemzeti Bank vezetésével, így a fizetésével kapcsolatban az önkéntes lemondás lehetőségéről nem lehet beszélni. "A kormány anélkül nyújtotta be a törvénymódosítást a parlamentnek, hogy egyeztetett volna a jegybanki vezetéssel", itt a kormány részéről nyomásgyakorlás történt - emelte ki Simor András. Az elnök szerint itt nem arról van szó, hogy hány millió a jegybankelnök fizetése, hanem arról, hogy a személyi ügyekben sérül a jegybank függetlensége, mert a jegybanki vezetés mandátuma közben akarják megváltoztatni a javadalmazást. MTI
Cikkek Csúcsot döntöttek a horvátországi nyaralók 
Privátbankár.hu | 2010. július 19. 14:52
Újabb rekordot döntve, a 2008-as adatokat is meghaladó számú beutazót regisztráltak az elmúlt hét végén Horvátországban
Cikkek A hidegfront elfújta a hőségriadót is 
Privátbankár.hu | 2010. július 19. 14:32
Már nincs szükség semmilyen riasztási fokozatra a meleg miatt, a levegőt ugyanis felfrissítette a hidegfront
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG