Hírek
Cikkek Rákattantunk a kábeles internetre 
Privátbankár.hu | 2008. március 28. 11:42
A vezetékes szélessávú internet előfizetések száma 1,38 millióra nőtt februárban, egy évvel korábban ez a szám 1,06 millió volt
Cikkek Kongatja a vészharangot a Samsung 
Privátbankár.hu | 2008. március 28. 11:21
A világgazdasági helyzet bizonytalansága miatt lefelé módosította idei bevétel-előrejelzését a jelentős magyarországi érdekeltségekkel rendelkező Samsung. A világ legnagyobb lapkagyártója és vezető plazmatévégyártója, a dél-koreai Samsung most arra számít, hogy az idén 10 százalékkal fog nőni az árbevétele tavalyhoz képest. Korábban 15 százalékos növekedést vártak a cégnél. Változatlanul számítanak profitnövekedésre, mert a főbb piaci területeken - lapkák, lapos képernyők, mobilkészülékek - növekvő nyereségre számítanak. Elemzők szerint a jövő hónapban ismertetendő első negyedévi eredmény-beszámolóban a lapkaüzletág veszteséges lesz, első ízben 2001 óta, az elektronikus lapkák árának csökkenése miatt. Tavaly a Samsung 7,43 ezer milliárd von (4,82 milliárd euró) adózott eredményre ért el, ez 12 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. A bevétel 7 százalékkal 63,18 ezer milliárd vonra (41 milliárd euró) emelkedett. A Samsung magyarországi érdekeltsége, a Samsung SDI Magyarország Zrt. egy hete közölte, hogy gödi üzemében hamarosan megkezdődik az 59,3 millió eurós beruházás második szakasza egy újabb plazmatelevizió-modulgyártó sor üzembe állításával. Az első ütem 2006 nyarán kezdődött, és a múlt év közepén fejeződött be. A gödi telephelyen a 104-106 centiméteres plazmatévék legnagyobb és legértékesebb alkatrészét gyártják. A termékek 30-40 százalékát Samsung végtermékben használják fel, a többit más televízió gyártóknak szállítják, főleg az Európai Unióba. A Samsung SDI Magyarország idénre 350 millió euró forgalmat és 10 millió euró körüli adózott nyereséget tervez. A dél-koreai Samsung csoportnak négy cége van Magyarországon: a gödi Samsung SDI Magyarország mellett a Samsung Electronics kereskedelmi cég, a jászfényszarui Samsung Electronics televíziógyár és az alkatrészeket gyártó, szigetszentmiklósi Samsung Elektromechanikai Zrt. Végleg elbukott a HD DVDMTI
Cikkek Új sebességmérők Budapesten 
Privátbankár.hu | 2008. március 28. 11:17
Nyolc darab preventív sebességmérőt helyeztek üzembe Zuglóban. A nyolc helyszínt a rendőrség javaslatai, valamint a lakossági igények felmérése alapján jelölte ki a XIV. kerületi Önkormányzat. A közlekedési balesetek csökkentése céljából döntött úgy a zuglói képviselő-testület, hogy a rendőrség és a lakosság véleményét kikérve, 8 preventív sebességmérőt helyez ki a kerület azon pontjaira, ahol a járművek nagy sebessége gondot okozhat, veszélyt jelenthet akár a gyalogosokra nézve is (pl. kórház és iskola előtt). A készülékek leszállítása, felszerelése és üzembe helyezése közel 7 millió forintba került az Önkormányzatnak. Ezek a mérőkészülékek az egyik legmodernebbnek számítanak, ugyanis nem csak egy ponton mérik az autósok sebességét, hanem egy bizonyos szakaszon - néhány tíz méteren - belül is tájékoztat az aktuális sebességről.   A sebességmérőket a Fővárosi Önkormányzat Uzsoki Utcai Kórháza előtt adják át, további mérőpontok működnek még a Róna utca 177-179., a Miskolci utca 137., a Füredi utca 82., a Bánki Donát utca 26. és 41. számnál, a Fogarasi utca 43. szám előtt, valamint ugyancsak a Fogarasi utca 80. a. és 80. b. között. A XIV. kerületi Rendőrkapitányság adatai alapján ezeken a helyeken történt a legtöbb közlekedési baleset a sebesség túllépése miatt. Az átadáson jelen volt dr. Weinek Leonárd, Zugló polgármestere, aki elmondta, hogy a berendezéseket nevelő szándékkal helyezik ki az autósok számára. A készülékek figyelmeztetik a vezetőket a sebességtúllépésre, és reméli, ez ösztönzőleg hathat a későbbi büntetések elkerülésére.  A polgármester még hozzátette, némelyik sebességmérő mögött mobil traffipaxokat is elhelyeznek majd, amelyek fotói után büntetésre számíthatnak az autósok. "Azt, hogy mikor és melyik helyen állítja fel a rendőrség a traffipaxokat a most átadott 8 preventív sebességmérő mögött, azt nem jelentik be előre." Nyáron már autózhatunk az M0-s Duna-hídon Teszünk a KRESZ-re: félelem és rettegés az utakonMTI
Cikkek Így nézhet a főnöke körmére 
Privátbankár.hu | 2008. március 28. 10:48
Már más helyen lehet utánanézni annak, munkahelye eleget tette-e bejelentési kötelezettségének
Cikkek Gyurcsány szerint hazudott az Index 
Privátbankár.hu | 2008. március 28. 10:41
A miniszterelnök nem avatkozott és soha nem is avatkozik cégei konkrét ügyeibe, ennek ellenkezőjét állítani hazugság - közölte Budai Bernadett kormányszóvivő a Motim-ügy kapcsán pénteken az MTI-vel. Az Index több írásában arról számol be, hogy bizonyos nagyvállalati kör - amelynek tagja a miniszterelnök cége, a Motim Zrt. is - olcsóbban jut az áramhoz, mint amennyiért azt a nagykereskedők az Magyar Villamos Művek Zrt. hivatalos aukcióján megvehették. A portál szerint a miniszterelnök tulajdonában álló cég közvetlenül Miniszterelnöki Hivatalban lobbizott más cégekhez betársulva az olcsóbb áramért. Budai Bernadett reagálásában hangsúlyozta: a miniszterelnök kényesen ügyel arra, hogy ezektől az ügyektől távol tartsa magát, ugyanis ha nem így tenne, az befolyással való üzérkedés lenne. "Ennek ellenkezőjét állítani rágalmazás. A kormányfő felhatalmazta jogászait, hogy vizsgálják meg, milyen jogi lépéseket lehet tenni az ilyen állításokkal szemben" - közölte a kormányszóvivő. Az MVM mérsékelte az áramár emelkedését Ki érti a villanyszámlát? Az Elmű a lista végén Gyurcsány: az embereket nem érdekli a koalíciós szerződésMTI
Vásárló A tisztaság ára: ez bizony bizalmi kérdés 
Privátbankár.hu | 2008. március 28. 10:32
A tisztaság fél egészség - szokták mondani. A családi házak, lakások takarítását általában megoldja az ember, esetleg bejárónőt fogad, ám a társasházak közös területeinek, vagy kisebb-nagyobb irodák rendben tartásával már érdemes lehet egy erre szakosodott céget megbízni
Cikkek Hatalmas blamázs a Heathrow-n 
Privátbankár.hu | 2008. március 28. 10:15
Pénteken is komoly fennakadásokkal üzemelt a londoni Heathrow repülőtér legújabb, előző nap megnyílt 5-ös terminálja - a British Airways egyik pénteki budapesti járatát is.
Cikkek Hétvégi álmosság a devizapiacon: unatkozik a forint 
Privátbankár.hu | 2008. március 28. 10:02
Nem változott a forint árfolyama, a budapesti bankközi devizapiacon pénteken fél tízkor 256,75/85 forint volt az euró, ami csaknem megegyezik a csütörtök délutáni 256,60/70 forintos kurzussal. A kereskedők szerint nem várható komoly pezsgés a piacon; az MNB kamatdöntése előtti kivárás rányomja a bélyegét az üzletekre; a befektetők a jelenlegi helyzetben nem szívesen kötelezik el magukat, nem nyitnak új pozíciókat és nincsenek olyan erőteljes nemzetközi hatások sem, amelyeknek "nem lehetne ellenállni". Nem sokat változott a dollár árfolyama sem, bár némi korrekcióra került sor: az elmúlt négy nap alatt a dollár 167,45 forintról 162,45 forintig gyengült, csütörtöki árfolyama 162,45/50 forint volt, pénteken reggel 162,80/95 forinton jegyezték az amerikai devizát. A bankközi forintpiac mozdulatlan, a likviditásbőség és a küszöbön álló MNB kamatdöntés miatt nem is várható változás: az overnight kamat szintje stabilan 6,50 százalék. Legfrissebb devizaárfolyamokMTI
Cikkek Csőre töltve: tovább gyűrűzik a lőszer-botrány 
Privátbankár.hu | 2008. március 28. 09:45
Valójában Kínában állították elő azokat az Afganisztánnak szánt, egy amerikai cég által szállított lőszereket, amelyek a tanúsítvány szerint magyar gyártmányúak voltak - írta a The New York Times
Cikkek Nekünk már nyolc a munkanélküliség 
Privátbankár.hu | 2008. március 28. 09:13
A december-februári időszakban a foglalkoztatottak száma 3 millió 855 ezer, fő volt - a munkanélküliségi ráta 8%
Cikkek Váratlanul pluszban nyitott a tőzsde 
Privátbankár.hu | 2008. március 28. 08:59
Herczenik Ákos, a Raiffeisen Bank Zrt. elemzője elmondta: igaz, hogy az ázsiai piacok pluszban zártak, a magyar börzét azonban leginkább az amerikai tőzsdék negatív zárása befolyásolja. Az elemző szerint  a Budapesti Értéktőzsdén a várhatóan negatív nyitást követően óvatos csökkenés valószínűsíthető délelőtt. A kereskedést az Egyesült Államokból délután érkező inflációs és konjunktúra adatok határozzák meg leginkább, így délután akár emelkedhet is az index. A BUX a nyitásban legalábbis rácáfolt az elemzői várakozásra: szerény, 44,96 pontos emelkedéssel, 22.208,24 ponton nyitott. A csütörtöki záró értékéhez képest ez 0,20 százalékos erősödést jelent. Londoni értékforgalmazók szerint a nyugat-európai részvénypiacok pénteken gyengén nyitnak a csütörtöki nyereségek kiigazításaképpen, de a nap folyamán nem kizárt némi erősödés, arra a megfontolásra, hogy az európai gazdasági növekedés idei lassulása jelenleg kisebbnek ígérkezik a vártnál. Az értékforgalmazók becslése szerint a londoni értéktőzsde irányadó mutatója, az FTSE-100 tizenkét pont körüli veszteséggel nyithat, a frankfurti értéktőzsde fő mutatója, a DAX-30 harmincöt pont körüli visszalépéssel kezdhet. A tokiói értéktőzsde fő mutatója pénteken emelkedett, főleg a korábban sokat szenvedett bankok javultak: a befektetők kezdik úgy érezni, hogy a "nem elsőrendű válság" legjava már elmúlt. A 225 válogatott részvény Nikkei mutatója 12 820,47 ponton zárt, 215,89 pontos, azaz 1,71 százalékos nyereséggel, 16,25 százalékkal alacsonyabban az év véginél. Tegnap itthon: A Mol húzta a BUX-ot Friss tőzsdei árfolyamokMTI
Cikkek Rápihen az újabb rekordokra a kőolaj 
Privátbankár.hu | 2008. március 28. 08:56
Péntek reggel csökkent a kőolaj ára a szabadpiacon, egyelőre múlni látszik újabb árrekordok veszélye, annak ellenére, hogy a dollár ismét gyengül. Az elmúlt napokban megugrott a kőolaj ára az amerikai stratégiai benzin- és más olajtermék-tartalékok múlt heti, váratlan csökkenéséről megjelent adatok miatt és a dél-iraki harcok miatt, de péntekre kiderült, hogy egy dél-iraki olajvezeték felrobbantása nem veszélyezteti Irak olajexportját, amely az utóbbi időben már elérte a 2003-as háború előtti szintet. Belátható időn belül hiába nő tovább az amerikai stratégiai kőolajtartalék. Hiába van csúcson az amerikai üzemanyag-tartalék a múlt heti ingadozás dacára, egészében gyenge keresletet jelezve, hiába növeli kissé termelését az OPEC, hiába, hogy legutóbb mind az amerikai energiaügyi minisztérium, mind a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) a világ kőolajtermelésének keresletet meghaladó növekedését és a kereslet korábban vártnál kisebb növekedését jósolta idénre, a kőolaj várhatóan drága marad. Piaci szakértők szerint nincs ugyan a drágaságnak reális alapja a kőolajjal bőven ellátott világpiacon, csakhogy a befektetési alapok értékőrzőbbnek vélt megtakarításokat keresnek a nyersanyagpiacokon, mert a részvénypiacok bizonytalanok, és mert minden előrejelzés a dollár gyengeségét és az infláció gyorsulását jósolja belátható időre az Egyesült Államokban, az EU-ban és Ázsiában is. A nyugati féltekén irányadó amerikai könnyűolajfajta, a West Texas Intermediate a legközelebbi, májusi határidőre péntek reggel hordónként 106,90 dollár volt a New York-i árutőzsde (NYMEX) CME Globexen folytatódó elektronikus jegyzésében, 68 centtel olcsóbb a csütörtöki New York-i zárónál. Hová tűnt egy forint a benzinárból?MTI
Cikkek Jobban számít, mit mond Magyarország 
Privátbankár.hu | 2008. március 28. 08:17
A Nemzetközi Valutaalap kormányzótanácsa napirendjére tűzi ajánlását a 185 tagország szavazati jogának átalakítására
Cikkek Újabb bankautomatát robbantottak fel: nem sajnálták a muníciót 
Privátbankár.hu | 2008. március 28. 08:15
Ismeretlen tettesek felrobbantottak Fóton egy bankautomatát péntek hajnalban, és pénzt vittek el belőle - tájékoztatta a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóügyeletese az MTI-t. Beluzsárné Belicza Andrea elmondta, hogy hajnali öt óra körül hatalmas robbanás zajára riadtak fel a Kossuth utca környékének lakói a város központjában, s a detonáció miatt a közeli polgármesteri hivatal ablakai be is törtek. Az eddig ismeretlen fajtájú robbanószer szétvetette az automata acélszerkezetét, amiből kihullottak a bankjegyek a helyszínre. A pénz egy részét a helyszínre érkező rendőrök a földön szétszóródva találták meg, mert  a rablóknak valószínűleg nem volt idejük összeszedni a papirpénz  egy részét. Egyelőre nem tudni, hogy mennyi pénzt találhattak a bűnözők a trezorban, ez majd csak a banktisztviselő megérkezése után derülhet majd ki. Valószinűsíteni lehet, hogy a tettesek gépkocsival menekültek el. A rendőrök biztosították a helyszínt, s rögzítik a nyomokat, amelyek támpontot adhatnak a tettesek kézre kerítéséhez. Bombabiztos bankautomataMTI
Cikkek Nyugdíj-forradalom? Tippelje meg, meddig fog élni! 
Privátbankár.hu | 2008. március 28. 07:35
Hosszútávon is fenntartható nyugdíjrendszeren dolgoznak a szakemberek. A javaslatok többsége markánsan eltér a jelenleg érvényes formától
Cikkek Kátyúk fővárosa: 29 milliós kártérítést kaptak az autósok 
Privátbankár.hu | 2008. március 28. 07:14
Tavaly összesen 503 kárbejelentés érkezett kátyúk miatt; az elfogadott kárbejelentéseknél összesen 29 millió forintot fizetett ki a Magyar Közút Kht.
Cikkek Feltámad hamvaiból a Kisgazda Párt 
Privátbankár.hu | 2008. március 28. 07:10
Újraindítják szombaton a Független Kisgazda-, Földmunkás- és Polgári Párt (FKGP) elmúlt években zajos utódlási jogviták miatt szünetelő működését, országos nagyválasztmányi ülést hívtak össze Szolnokra - írta a Magyar Hírlap. A régi-új párt szoros együttműködésre törekszik a fideszes Turi-Kovács Béla nevével fémjelzett Kisgazda Polgári Egyesülettel és a Kisgazda Polgári Szövetségpárttal. A Független Kisgazdapárt jelenlegi főtitkára, egyben országos elnökjelöltje azt nyilatkozta a napilapnak, hogy amint a választmány megválasztja az új országos elnökséget, a kisgazdapárt újra törvényes keretek között folytatja működését, és ezzel lezáródhat az FKGP történetének egyik legsötétebb korszaka. Márkus János szerint előzetesen valamennyi megyével egyeztettek a szervezők, így világossá vált, hogy a vidéki kisgazdák kivétel nélkül támogatják a párt működésének újraindítását. 20 új államtitkárt becsempésztek a törvénybe Mindenkinek jut a vidékfejlesztési pénzekből Végre megoldódhat a Hajdú-BÉT károsultjainak ügye Intervenciós szabályok: 80 tonna a limit Hozzá kel szoknunk a magas élelmiszerárakhozMagyar Hírlap
Cikkek Nem mindegy, ki hozza a rakétáit 
Privátbankár.hu | 2008. március 28. 07:05
Az európaiak egyértelműen ellenzik az amerikai rakétavédelmi rendszer Közép-Európába való telepítésének tervét - a NATO és Oroszország rakétáit szívesebben fogadná a közvélemény
Cikkek 20 új államtitkárt becsempésztek a törvénybe 
Privátbankár.hu | 2008. március 28. 07:02
Akár húsz új szakállamtitkárt is kinevezhet a jövőben a miniszterelnök. Egy új rendelkezés ugyanis lazított az állami vezetői posztok túlburjánzását megakadályozni hivatott, 2006-os törvényi korlátokon - írta a pénteki Népszava. Az utóbbi napokban három új szakállamtitkárt is kineveztek, amellyel ötvenre emelkedett a szakállamtitkárok száma. A kormánytagok juttatásainak átláthatóságáról szóló 2008. évi X. törvénybe becsempészett előírás szerint a jövőben a szakállamtitkárok száma a kormánytagok létszámának ötszöröse lehet. Mivel a kormány ma a kormányfővel együtt 14 tagú, ez matematikailag 70 szakállamtitkár kinevezését teszi lehetővé. A lap kormányzati körökből úgy tudja, a törvényt most éppen azért lazították, hogy bármilyen megoldást választanak is, annak ne legyen törvényi akadálya. Gyurcsány: Az embereket nem érdekli a koalíciós szerződés Intőt kapott a PM a számvevőszéktől "Statiszta szerepbe szorulhat a baloldal" Gyurcsány lehet Európa legmagányosabb politikusa? Itt a tárcám, add a tied: mégis lesz kormányátalakítás?Népszava
Cikkek Megint Pécs nyakán maradt a magasház 
Privátbankár.hu | 2008. március 28. 06:51
A pécsi közgyűlés eredménytelennek nyilvánította a csaknem két évtizede üresen álló "magasház" értékesítésére kiírt pályázatot
Cikkek Hová tűnt egy forint a benzinárból? 
Privátbankár.hu | 2008. március 27. 18:45
A mára virradóra várt 4-4 forintos benzin- és gázolajár-csökkentést nem mindegyik töltőállomás hajtotta végre: több nagy hálózat is csak 3-3 forintot módosított árain, jobbára csak a hálózatoktól független magánkutak voltak következetesek az árcsökkentésben.
Cikkek Teljes a felfordulás Bukarestben 
Privátbankár.hu | 2008. március 27. 18:35
A román fővárosban már életbe léptek a közlekedési korlátozások a jövő heti NATO-csúcs biztonsága érdekében, az eseménynek otthont adó parlamenti palotát pedig már "fel is öltöztették". Bár maga a csúcstalálkozó hivatalosan csak jövő szerdán kezdődik, a rendfenntartó erők már most elkezdték korlátozni a forgalmat, amely egyfajta "gyakorlatnak" is tekinthető. Akárcsak a tavaly ugyanitt rendezett frankofon csúcstalálkozó idején, most is jótékony hatásúnak bizonyult, hogy a lakosság megriadt a szigorú korlátozások hírétől. A bukarestiek többsége ugyanis a tömegközlekedési eszközöket használta már csütörtökön is. Ráadásul sokan már elutaztak szabadságra, "elmenekülve" a nagy felfordulás elől. Emiatt a fővárosban most jobban lehet közlekedni autóval, mint az év bármely más időszakában. A csúcs napjaiban azonban valóban nem lesz érdemes autóba ülni. Már a hétvégén megkezdik a delegációk érkezésének és szállításának szimulációs gyakorlatait, ezért már akkor lezárják átmenetileg a főbb utakat.   Április 1. és 4. között betiltják a szeszes italok árusítását mindazoknak a helyszíneknek a környékkén, amelyeknek közük lesz a csúcstalálkozóhoz. Így a kereskedelmi egységeknek (kivéve az éttermeknek) tilos lesz alkoholt árusítaniuk a delegációk számára lefoglalt nagyobb szállodák környékén, a hivatalos delegációk haladására kijelölt útvonalak közelében. Közben NATO-színekbe öltözött az Európa egyik legnagyobb építményének számító parlamenti palota, amelyet annak idején Nicoale Ceausescu építtetett, és korábban a Nép Háza nevet viselte. Az épület homlokzatára felkerült a szövetség logója, s több hatalmas molinót feszítettek ki. A házban már berendezték az esemény idején üzemelő sajtóközpontot is. Az erre kijelölt - mintegy öt emeletet elfoglaló - szárnyban 950 íróasztal és 50 személyi számítógép található, rengeteg telefon- és internetvonalat szereltek fel. A sajtótájékoztatók számára 16 termet készítettek elő a parlamentben. Leállhat az észak-erdélyi autópálya építése Komoly vállalások az EU-s környezetvédelemben Kezdik utálni egymást a franciák és a németekMTI
Cikkek A Corinthia Grand Hotel Royal a legjobb konferenciaszálloda 
Privátbankár.hu | 2008. március 27. 18:28
Magyarország legjobb ötcsillagos budapesti konferenciaszállodája 2007-ben a Corinthia Grand Hotel Royal, a legjobb ötcsillagos vidéki pedig a gödi Pólus Palace Thermal Golf Club Hotel lett - közölte a díjat kiosztó Day Holiday Kft. Az idén 8 kategóriában, ünnepélyes keretek között osztották ki csütörtökön este a Day Holiday Kft. és a Turizmus Trend Aranynap-díját.   Az idén harmadik alkalommal odaítélt Aranynap-díjat a Day Holiday Kft. 2005-ben alapította azzal a céllal, hogy értékelje Magyarország legjobb konferenciaszállodáit, tavaly azonban - lépést tartva a turizmus trendjével - egy új kategóriában, a wellnessben is díjat osztottak. A díjazottak között immár külföldi szálloda is szerepel. A szervező-díjosztó szerepét a Day Holiday Kft. szakkiadó, a Professional Publishing turisztikai lapjával, a Turizmus Trenddel osztja meg. A négycsillagosok közül a budapesti Novotel Budapest Congress and Budapest Congress and World Trade Center, vidéken pedig a siófoki Hotel Azúr Wellness és Konferencia Szálloda végzett az első helyen. Magyarország legjobb háromcsillagos konferenciaszállodája 2007-ben a szintén siófoki Hotel Yacht Club lett. A legjobb külföldi konferenciaszálloda a szlovéniai Portorozban lévő St. Bernardin, Adriatic Resort and Convention Center.   A wellness-szálloda kategóriában a fővárosban a Danubius Health Spa Resort Margitsziget, vidéken pedig a büki Radisson SAS Birdland Resort and Spa. Fél házzal működtek szállodáink Gigantikus élményfürdő épül a Megyeri-hídnál A csúcs: moszkvai szállodaárakMTI
Cikkek Az MVM mérsékelte az áramár emelkedését 
Privátbankár.hu | 2008. március 27. 18:15
A Magyar Villamos Művek Zrt. minden fogyasztói csoportnak mérsékelte a közép-európai kedvezőtlen árampiaci hatásokra növekvő áramár-emelkedést az idén, ezen belül bizonyos nagyfogyasztói csoporttal olyan szerződést kötött mérsékeltebb áron, amelynek alapján az ezeknek nyújtott szolgáltatás bizonyos feltételekkel megszakítható - közölte az MVM. Az MVM a közleményben azt írja, hogy "egy internetes hírportálon megjelent, a hazai nagyfogyasztók egy bizonyos köre részére biztosított kedvező árú villamosenergiáról" szóló híradásra reagál. A közlemény a portált nem nevezte meg. Az Index egy szerda éjjel megjelent írásában arról számol be, hogy bizonyos nagyvállalati kör - és e körnek tagja a miniszterelnök cége is - kedvező áramtarifát tudott elérni az MVM-nél. Az MVM közleménye emlékeztet arra, hogy az elmúlt években kedvezőtlen helyzet alakult ki a közép-európai árampiacon, és 2008-ban forráshiány is várható a régióban nagyerőművek bezárása, a déli szomszédainknál fellépő energiahiány miatt. Ezzel összefüggésben a regionális nagykereskedelmi árak növekedésének tompítása érdekében, az MVM a jogszabályi kereteken belül, és a lehetőségeihez mérten mindent megtett azért, hogy segítsen a különböző fogyasztói csoportoknak áramköltségeik kordában tartásában. Ki érti a villanyszámlát? Az Elmű a lista végén Árampiaci privatizáció Ukrajnában A jegybank is az áramban bízik (hanganyag)MTI
Cikkek Nem rajonganak Hillary Clintonért 
Privátbankár.hu | 2008. március 27. 17:37
Az amerikai demokrata párti elnökjelöltségért harcoló Hillary Clinton népszerűsége 2001 óta a legmélyebbre süllyedt az NBC News televízió és a The Wall Street Journal közös felmérése szerint. Az egykori first lady népszerűségi indexe mindössze 37 százalékos az összes választó körében. Legutóbb 2001 márciusában mértek nála ilyen alacsony támogatottságot, két hónappal azután, hogy elfoglalta New York állam szenátori posztját. A hét elején készült felmérés adatai szerint Clinton és riválisa, Barack Obama illinois-i szenátor egyaránt 45 százalékos népszerűségű a demokrata választók között. Ez Obama számára javulás, hiszen két hete még Clinton vezetett vele szemben 47-43 arányban. A fehér demokrata szavazók körében viszont továbbra is a volt first lady vezet 49 százalékkal, de előnye a március eleji 12 pontról 8-ra olvadt, Obama támogatottsága most 41 százalék. A The Wall Street Journal szerint ez az adat eloszlatni látszik az Obama-tábor azon félelmét, hogy az afro-amerikai politikus nagy népszerűségvesztést szenved el, miután nyilvánosságra került egy felvétel egykori lelkipásztora, Jeremiah Wright gyútó hangú, rasszista prédikációiról. Amennyiben ez bekövetkezett volna, Clinton esélyei nagy mértékben javultak volna a jelöltség megszerzésére. Obamának a faji kérdésről tartott múlt heti beszédével, amelyet a lelkész prédikáció által kirobbant botrány miatt tett, a feketék 77 százaléka elégedett. A fehérek 51 százaléka gondolja hasonlóképpen, s csak 35 százalékuk elégedetlen. Ha ma tartanák meg az amerikai elnökválasztást az Obama-McCain küzdelemből a demokrata jelölt jönne ki győztesen 44-42 arányban. Ha viszont Clinton képviselné a Demokrata Pártot, akkor már az idős republikánus politikus győzne 46-44 arányban. A Fox News hírcsatorna elemzői szerint a néhány hónapja szinte még esélytelen aspiránsként emlegetett John McCain előretörését az magyarázza, hogy a lakosságon belül nála a legkisebb az ellenszenvvel reagálók aránya. Ezt támasztja alá az NBC/WSJ felmérése, amely szerint a népesség pozitív/negatív megítélése az esetében 45-25 százalékos. Obamánál ugyanez a mutató 49-32, Clintonnál viszont a negatív vélemények vannak többségben, esetében 37-48 százalék a mutató. Clintonnak mégsem kellett menekülnie A demokraták mindenképp elveszítik választóik ötödét Nem lesz ismétlés a demokratáknál Obama vagy Clinton? Esetleg McCain?MTI
Cikkek A dollárral szemben erősödött a forint 
Privátbankár.hu | 2008. március 27. 17:19
Az euróval szemben alig változott, a dollárral szemben javult a forint árfolyama. Szűk sávban mozgott az euró/forint árfolyam a budapesti bankközi devizapiacon, csütörtök délután 256,60/70 forintot ért egy euró, ami csaknem megegyezik a szerdai zárás 256,70/80 forinttal. A kereskedők meglehetősen "langyos" kereskedésről számoltak be; a forint kora délutánig kissé erősödött, később hasonló mértékben gyengült, de az euró árfolyama egész nap egy forintos sávon belül maradt. A mozgásokat elsősorban külföldi hatások okozták: a kedvező amerikai makroadatok nyilvánosságra kerülése után a japán jen és a svájci frank is gyengült - az euróval szemben 157,90-re, illetve 1,5710-re: ekkor indult erősödésnek a forint is, ám később megfordult a trend, és ez hatott Budapesten is. A nemzetközi piacon 1,5730 és 1,5810 között alakult az euró/dollár keresztárfolyama; így a forint ismét erősödött az amerikai devizával szemben, délután 162,45/50 forinton jegyezték a dollárt Budapesten szemben az előző napi 163,50/60 forinttal. A bankközi forintpiacon semmi sem változott, minden mozdulatlan, és a tartalékolási periódus végéig nem is várható aktivitás - különös tekintettel arra, hogy az éppen egybe esik az MNB kamatdöntésének időpontjával; az O/N kamat szintje továbbra is 6,50 százalék. Az államkötvények piacán a 3 éves kötvény aukciója volt a figyelem középpontjában. Az ÁKK - korábbi ígéretének megfelelően - csak 70 milliárd forint értékben hirdetett meg államkötvényt, erre 170 milliárd forint értékben érkezett ajánlat, de a "tétet nem emelték" meg. A kereskedők azt tapasztalták, hogy széles körben mutatkozott vételi hajlandóság, az ajánlatok mögött nem néhány nagy, hanem sok "kis" érdeklődő állt. Ami a másodlagos piac mozgását illeti, a kedvező amerikai adatok 5-6 bázispontos hozamcsökkenést hoztak, de a kereskedés második felében - párhuzamosan a forint halványulásával - hasonló mértékű emelkedésre került sor, így a napi egyenleg szerint "nem történt változás". Legfrissebb devizaárfolyamok Forint/euró-árfolyam: a pillanatnyi állásMTI
Cikkek A Mol húzta a BUX-ot 
Privátbankár.hu | 2008. március 27. 16:48
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 410,68 pontos emelkedéssel, 22.163,28 ponton zárt. Az előző kereskedési napi záró értékhez képest ez 1,89 százalékos erősödés. A részvénypiac forgalma meghaladta a 26 milliárd forintot, a vezető részvények árfolyama a Richter kivételével erősödött az előző kereskedési napi záró árakhoz képest. Szatmári Tamás, a Raiffeisen Bank üzletkötője elmondta, hogy a tőzsdeindexet a Mol húzta fel. Az olajpapír árfolyama a Credit Suisse bejelentése nyomán emelkedett, amely szerint az intézet a korábbi semlegesről felülteljesítőre minősítette fel a papírokat. Az OTP is emelkedett, döntően a bankpapíroknak kedvező csütörtöki nemzetközi hangulattal összefüggésben - mutatott rá az üzletkötő. A Mol árfolyama 1000 forinttal, 4,88 százalékkal 21.500 forintra emelkedett, forgalma 11,1 milliárd forint volt. Az OTP részvényeinek ára 45 forinttal, 0,63 százalékkal 7195 forintra nőtt, 12 milliárd forintos forgalomban. A Richter ára 5 forinttal, 0,01 százalékkal 34.300 forintra csökkent, a papírok forgalma 1 milliárd forintot tett ki. Szektortársa, az Egis 112 millió forintos forgalomban 0,06 százalékkal, 10 forinttal 16.360 forintra erősödött. A Magyar Telekom részvényei 1,02 milliárd forintos forgalomban 13 forinttal, 1,63 százalékkal 810 forintra nőttek. A BUMIX 13,59 ponttal, 0,53 százalékkal 2.588,64 pontra emelkedett.   Friss tőzsdei árfolyamok Nézze meg, hogyan zártak részvényei! MTI
Cikkek Gyurcsány: Az embereket nem érdekli a koalíciós szerződés 
Privátbankár.hu | 2008. március 27. 16:33
A kormánynak és a kormánypártoknak az a dolguk, hogy a kormányprogram megvalósításán dolgozzanak - közölte Gyurcsány Ferenc miniszterelnök, szocialista pártelnök Budapesten egy sajtótájékoztatón, kérdésre válaszolva. Hozzátette: most nyugalomra van szükség. A kérdés azzal összefüggésben hangzott el, hogy az MSZP Harmadik Hullám Platformjának elnöke, Mesterházy Attila szerdán felvetette: tárgyalják újra a koalíciós szerződést az SZDSZ-szel, illetve az MSZP gondolja végig a kisebbségi kormányzás lehetőségét. Gyurcsány Ferenc elmondta: a kormánynak jobb egészségügyet és oktatást, a hétköznapi élet jobb feltételeit kell megteremtenie. Ehhez elsősorban nyugalomra és egy sor változásra van szükség - tette hozzá. "Azt gondolom, a koalíciós pártoknak arról kell tárgyalniuk egymással, hogy a kormányprogramot hogyan tudják megvalósítani és arról kell tárgyalniuk, miként tudják megteremteni a feltételeket a program végrehajtásához" - fogalmazott Gyurcsány Ferenc. A miniszterelnök szerint az embereket nem a koalíciós szerződés újratárgyalása érdekli, hanem az, hogyan lehet jobb az egészségügy és jobb a felsőoktatás. Az SZDSZ kikéri magának, hogy zsarolja az MSZP-t "Az MSZP-SZDSZ koalíció nincs kőbe vésve" Tárki: 49 százalékkal vezet a Fidesz Az SZDSZ szerint más is lehet a magántőke mellettMTI
Cikkek Nem sikerült eladni a lovit 
Privátbankár.hu | 2008. március 27. 16:30
A Pénzügyminisztérium eredménytelennek nyilvánította a két lóversenycég privatizációjára, valamint a lóversenyfogadásra és a bukmékeri fogadásra kiírt koncessziós pályázatot. Száraz Gábor, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. (MNV) szóvivője elmondta, hogy a két cég, a Nemzeti Lóverseny Kft. és a Magyar Lóversenyfogadást Szervező Kft. 100 százaléknyi üzletrészére kiírt pályázatra egyetlen ajánlat érkezett, de az ajánlattevő a vagyonértéknél jóval alacsonyabb árat ajánlott meg. Ezért az MNV Zrt. a vagyonvesztés elkerülésére "gondos gazda módjára" nem fogadta el az árajánlatot. A vagyonértéket a szóvivő nem közölte. Száraz Gábor hozzátette: a magyar lóversenyezés megőrzését szem előtt tartva megvizsgálják, mi legyen a két cég jövője. Akár új értékesítés, akár más megoldás szóba jöhet. Száraz Gábor hozzátette: meg kell vizsgálni azt is, hogy a két vállalkozás további finanszírozása milyen terheket jelent. A szóvivő közölte, hogy a Nemzeti Lóverseny Kft. 2007-ben az előzetes adatok szerint 981 millió forint veszteséget könyvelt el, szemben az előző évi 771 millió forinttal. A Magyar Lóversenyfogadást Szervező Kft. vesztesége a 2006. évi ötmillió forintról közel 40 millióra emelkedett. A nyilvános, egyfordulós tenderen a Nemzeti Lóverseny Kft. 1,448 milliárd forint névértékű, a jegyzett tőke 100 százalékát megtestesítő állami tulajdonú üzletrészét és a  Magyar Lóversenyfogadást Szervező Kft. egymilliárd forint névértékű, a jegyzett tőke 100 százalékát megtestesítő állami tulajdonú üzletrészét kínálták eladásra. A koncessziós pályázatot a PM írta ki a lóversenyfogadás és a bukmékeri rendszerű fogadás szervezésére 20 éves időtartamra. A tenderfelhívás szerint a lóversenyfogadás szervezésére évente legalább 100 millió forint, bukmékeri rendszerű fogadás szervezésére évente legalább 400 millió forint a koncessziós díj legkisebb összege. A pályázati felhívásban az is szerepelt, hogy a koncessziós pályázaton, valamint a privatizációs pályázaton a pénzügyminiszter mint a koncessziós pályázat kiírója - a privatizációs pályázat kiírójával, az MNV Zrt.-vel egyetértésben -  kizárólag egy nyertest hirdethet. Lehet pályázni a lóversenyfogadás szervezéséreMTI
Cikkek Felmentették a Magyar Vöröskereszt főigazgatóját 
Privátbankár.hu | 2008. március 27. 16:20
Felmentette beosztásából a Magyar Vöröskereszt főigazgatóját, Czimbalmos Ágnest a szervezet országos vezetősége - közölte a Magyar Vöröskereszt. A döntést a Magyar Vöröskereszt előtt álló új társadalmi kihívások indokolták, amelyek vezetői irányvonalváltást tettek szükségessé - olvasható a közleményben. A szervezet rövid időn belül pályázatot ír ki a főigazgatói posztra. Czimbalmos Ágnes 2007 szeptembere óta volt a Magyar Vöröskereszt főigazgatója. Dől az apró a jegybankba Újabb ENSZ szerv költözik BudapestreMTI
Cikkek Miskolc perrel fenyegeti az MVM-et 
Privátbankár.hu | 2008. március 27. 16:20
Miskolc városa etikátlannak tartja a Magyar Villamos Művek üzleti magatartását, és szükség esetén választott bírósághoz fordul - közölték rendkívüli sajtótájékoztatón a városvezetők.
Cikkek Intőt kapott a PM a számvevőszéktől 
Privátbankár.hu | 2008. március 27. 16:16
A pénzügyminiszter fordítson kiemelt figyelmet az államháztartás működésére kiható jogszabályok előkészítésénél a szükséges elemzések elkészítésére - javasolja az ÁSZ.
Cikkek "Statiszta szerepbe szorulhat a baloldal" 
Privátbankár.hu | 2008. március 27. 16:06
Az MSZP Társadalompolitikai Tagozata szerint a baloldali politika társadalmi bizalomvesztést szenvedett - olvasható a tagozat honlapján a napokban megjelent politikai helyzetelemzésben, amelyben ismét felvetik: a koalíciós kormányzásban kifejezetten hátrányos a pártelnöki és a kormányfői pozíció egyben tartása, szükséges a két pozíció szétválasztása. "A pártvezetés történelmi felelőssége tagadhatatlan abban, hogy a baloldali politika olyan mértékű társadalmi bizalomvesztést szenvedett, aminek következtében a populista jobboldal hamarosan - érdemi kontroll nélküli - alkotmányozási helyzetbe kerülhet, a baloldal pedig hosszú évekre statiszta szerepbe szorulhat" - tartalmazza az MSZP elnökségének és választmányának címzett elemzés. Az írás szerint elmaradt az ezzel történő szembenézés, amit nem helyettesíthet a pártszavazás. A társadalompolitikai tagozat szerint ez ugyanis azt a benyomást keltheti, hogy csupán a pártelnök és az elnökség megerősítését szolgálja. "Ezért mi továbbra is azt gondoljuk, hogy a koalíciós kormányzás közepette - pártpolitikai szempontból is - kifejezetten hátrányos a pártelnöki és a kormányfői pozíció egyben tartása. Ismételten szükségesnek tartjuk felvetni a két stratégiai pozíció elválasztását" - olvasható a politikai elemzésben. A tagozat azt várja az MSZP szombati pártértekezletétől, hogy nézzen szembe a kudarcokkal, és találja meg a párt válságából kivezető utat. Az SZDSZ kikéri magának, hogy zsarolja az MSZP-t "Az MSZP-SZDSZ koalíció nincs kőbe vésve" Tárki: 49 százalékkal vezet a Fidesz Az SZDSZ szerint más is lehet a magántőke mellett A fiatal SZDSZ-esek új választást szeretnének Sorra mondanak le az ügyvivők az SZDSZ-benMTI
Cikkek Kevesebb úton kell behajtási díjat fizetni 
Privátbankár.hu | 2008. március 27. 16:05
Részben a fuvarozók kérésére a Fővárosi Közgyűlés némileg könnyített a tehergépjárművek behajtását korlátozó decemberi szabályozásán, érdemben azonban nem változtattak a múlt évi szigorításokon. A kormánypártok csak az MDF támogatásával tudták elfogadni az újabb rendeletmódosítást, mivel két képviselőjük nem vesz részt az ülésen. A módosítások közt szerepel, hogy növelték azon utak számát, amelyeken át korlátozásmentesen megközelíthetik a fuvarozók a nagyobb ipari és logisztikai területeket. Változás az is, hogy a jármű össztömegétől függően maximum 20 százalékos kedvezményt kaphatnak azok, akik egy évre előre befizetik a behajtási díjat.   Gyarmati Zoltán, a behajtási engedélyeket kiadó Parking Kft. igazgatója egyebek közt arról is szólt a módosítás kapcsán, hogy az eddigi nyolc napnál rövidebb idő, néhány nap alatt kiadják majd az engedélyeket. Megjegyezte, hogy a behajtási díjakat részben P+R parkolók kialakítására költik. A rendeletmódosítás keretében három rendvédelmi szervezet részére ezután biztonsági okokból a főváros által kiadott ingyenes budapesti parkolási engedélyeken nem tüntetik fel a járművek rendszámát.   A Fidesz- és a KDNP-képviselők elutasították a Hagyó Miklós (MSZP) főpolgármester-helyettes által jegyzett előterjesztést, szimpla pénzbeszedő jellegűnek tartva azt. Tarlós István, Fidesz-frakcióvezető hangsúlyozta, hogy a forgalom szabályozásával egyetértenek, azt azonban kifogásolta, hogy nem volt előzetes egyeztetés a fuvarozókkal a szabályozás bevezetése előtt. Több szocialista képviselő is cáfolta ezt. Wintermantel Zsolt (Fidesz) felhívta a figyelmet arra, hogy a díjbeszedéstől, annak mértékének növelésétől még nem lesz kisebb a forgalom a városban, nem csökken a környezetszennyezés. Megjegyezte, hogy január óta a behajtási kérelmeknek csak 12 százalékát utasították el. Hock Zoltán és Katona Kálmán azzal indokolta a javaslat MDF-es támogatását, hogy ezáltal a jelenleginél jobb közlekedési helyzet lesz a fuvarozók számára. Hock Zoltán javaslatára a főpolgármester júniusban átfogó előterjesztést nyújt be a közgyűlésnek a behajtási szabályozás tapasztalatairól, továbbfejlesztési lehetőségeiről. Az MDF frakcióvezetője megjegyezte azt is, hogy értelmetlennek tartja a decemberben elfogadott módosításokat, amelyekkel célszerű lett volna megvárni az idei év második felében elkészülő közlekedésfejlesztési koncepciót. Ikvai-Szabó Imre (SZDSZ) főpolgármester-helyettes szerint nem a pénzről szól ez a rendelet, a cél az, hogy a város belsejét ne terhelje a forgalom. Megbüntették a tüntető fuvarozókat Demszky: biztosan megnyernénk a népszavazást .Elfoglalták a fuvarozók az 56-osok terét A betonszállítóknak is fő a fejükMTI
Cikkek A szocialisták igent mondtak Gyurcsány programjára 
Privátbankár.hu | 2008. március 27. 16:01
Lezárult a véleménynyilvánító pártszavazás az MSZP-ben, a párttagok 44 százaléka szavazott a négy kérdésre, többségük igennel - mondta Simon Gábor, az MSZP választmányának elnöke. A pártszavazás érdemi lehetőséget jelentett arra, hogy az MSZP tagjai a munka, tudás, tulajdon kérdéseiről konzultáljanak, és véleményt mondjanak róla - mondta a választmány elnöke, aki szerint az első alkalommal tartott pártszavazás beváltotta a hozzáfűzött reményeket. Simon Gábor közölte: a munkára és a tudásra vonatkozó kérdésekre a szavazók 98-99 százaléka mondott igent, míg a tulajdonosi programot a szavazó párttagok 87 százaléka helyeselte. Az MTI úgy tudja, hogy az utolsó kérdésre adott kevesebb választ a párt vezetői a nem egyértelmű megfogalmazással magyarázzák. Összesen 14725 élt a véleménynyilvánítás jogával, ez a párttagok 44,6 százaléka. A szám még változhat, mert a telefonon beérkezett szavazatok, online kérdőívek összesítése jelenleg is folyik. Lényegi eltérés nem várható - közölte Simon Gábor. A pártszavazás eredményét a szocialista párt szombati országos pártértekezletén értékelik. Jövő év elején indulhat az Új Tulajdonosi Program Kezdjen spórolni állami vállalatra - részletek! Gyurcsány megnevezte a szóba jöhető cégeket Egyelőre csak találgatunk, mely cégekben vehetünk részvényt (hanganyag) Veres: Nem tervezünk ingyen osztogatástMTI
Cikkek A közvetítő fizet, ha nem tudja eladni a lakást 
Privátbankár.hu | 2008. március 27. 15:49
Az Otthon Centrum áprilistól értékesítési garanciát vállal azokra a lakásokra, amelyeket kizárólagos megbízás keretében 6 hónap alatt nem tud az irányáron eladni.
Cikkek Sokkal többen járnak autópályán 
Privátbankár.hu | 2008. március 27. 15:43
Az idén az első negyedévben mintegy 23 százalékkal több e-matricát vásároltak az autósok, mint az előző év azonos időszakában, ez 24 százalékos bevétel-növekedést jelentett.
Cikkek Padlót fogott az amerikai GDP 
Privátbankár.hu | 2008. március 27. 15:30
Az Egyesült Államok gazdasága éves szintre számítva 0,6 százalékkal bővült a tavalyi utolsó negyedévben, erősen lassulva a harmadik negyedévi 4,9 százalékos ütemről.
Cikkek 13 százalékkal nőtt a Citibank eredménye 
Privátbankár.hu | 2008. március 27. 15:21
A Citibank Zrt. adózott eredménye tavaly 13 százalékkal 15 milliárd forintra bővült, a mérlegfőösszeg szintén 13 százalékkal 675,8 milliárd forintra emelkedett - közölte a bank a magyar számviteli szabványok (mszsz) szerint összeállított mérlegét. A mérleg szerinti eredmény 1 százalékkal 13,5 milliárd forintra nőtt. A tőkearányos nyereség (ROE) 30,55 százalékra csökkent a megelőző évi 38,50 százalékról, az eszközarányos nyereség (ROA) pedig 2,36 százalékot tett ki, szemben az egy évvel korábbi 2,54 százalékkal. A nettó hitelállomány 2007. végén 180,4 milliárd forint volt, 1 százalékkal maradt el az előző évitől, aminek fő oka a lízinggel kapcsolatos finanszírozási állomány csökkenése volt. A nettó lakossági hitelállomány 21 százalékkal 105,5 milliárd forintra bővült, a nettó vállalati hitelállomány 22 százalékkal 74,9 milliárd forintra csökkent. A betétállomány 13 százalékkal, 360,7 milliárd forintra bővült a 2006. évihez képest. A lakossági betétállomány 2 százalékkal 132,6 milliárd forint fölé, a vállalati 20 százalékkal 228 milliárd forint fölé emelkedett. A nettó kamatbevétel 17 százalékkal 30 milliárd forint közelébe mérséklődött. A bank saját tőkéje egy év alatt 37 százalékkal 56,9 milliárd forintra emelkedett, a jegyzett tőke nem változott, 13 milliárd forint maradt. Olcsóbb lesz az eurós átutalásTalán most? A Citigroup felaprítását remélik... Szélnek eresztik a City bankáraitMTI
Cikkek Az SZDSZ kikéri magának, hogy zsarolja az MSZP-t 
Privátbankár.hu | 2008. március 27. 15:14
Az SZDSZ nem zsarolja az MSZP-t, hanem a koalíció keretei között próbálja megvalósítani a programját - közölte a liberális párt ifjúsági szervezetének elnöke, Mesterházy Attila szerdai nyilatkozata kapcsán.
Cikkek Vasárnap egy órával kevesebbet alszunk 
Privátbankár.hu | 2008. március 27. 15:06
Vasárnap hajnalban kezdődik a nyári időszámítás, az órákat hajnali kettőkor három órára igazítják előre. A MÁV menetrendjét nem kell módosítani, a BKV-nál az óraátállítás nem érinti az éjszakai járatokat.
Cikkek Hízókúrán a Banco Popolare 
Privátbankár.hu | 2008. március 27. 15:04
A Banco Popolare Hungary jelentős növekedést tervez elsősorban a lakossági, valamint a kis- és középvállalkozások hitelezésében - mondta Fausto Perlato, a hitelintézet elnök-vezérigazgatója. Az elnök-vezérigazgató kiemelte, az olasz Banco Popolare bankcsoport az elmúlt év tavaszán vette meg a magyarországi IC Bankot, amely a bank 100 százalékos tulajdona, az olasz hitelintézeti csoport jelenleg 10 fiókból álló hálózattal rendelkezik Budapesten és a főváros környékén. Az olasz anyabank, a Banco Popolare terveit jelzi, hogy a magyarországi felvásárlás óta két alkalommal is alaptőkét emelt, összesen 30 millió euró összegben, emellett 15 millió euró alárendelt kölcsöntőkét nyújtott a magyarországi leánybank számára. Az elnök-vezérigazgató aláhúzta, már a napjainkban is érződik a lendületes fejlődés, miközben 2007 április végén az IC Bank mérlegfőösszege 15,53 milliárd forint volt, addig az idén február végén az új bank, a Banco Popolare Hungary mérlegfőösszege megközelítette a 25 milliárd forintot. A hitelállomány is jelentősen bővült a bank kis méretéhez képest is, 2006 végén a teljes hitelállomány 11,16 milliárd forint volt, ez év február végén 13,8 milliárd forintot tett ki, amelyből 7,6 milliárdot jelentettek az új hitelek. Keresztelő, ráncfelvarrás: nem nyugszanak a bankokMTI
Cikkek Még nem döntöttek Karsai büntetéséről 
Privátbankár.hu | 2008. március 27. 15:01
Az MSZP-frakció várhatóan hétfőn dönt az egészségbiztosítási pénztárakról szóló törvényre nemmel szavazó Karsai József, és a szavazástól távolmaradó Farkas Imre büntetéséről. A szocialista frakció etikai bizottsága hétfőn alakítja ki álláspontját arról, milyen büntetést javasol a két képviselőnek, majd ugyanaznap dönt a képviselőcsoport is. Farkas Imre a frakció jóváhagyása nélkül nem vett részt az egészségbiztosítási törvény február 11-ei zárószavazásán, míg Karsai József a frakció akarata ellenére szavazott nemmel az előterjesztésre. A szavazás előtt mind a ketten kérték, hogy a frakció támogassa döntésüket, de ehhez nem járultak hozzá a képviselők. Az MTI úgy tudja, hogy Farkas Imre esetében pénzbüntetés várható, Karsai Józsefnél azonban nemcsak a nem szavazatot vizsgálják, hanem a törvénnyel kapcsolatos nyilatkozatait is, mivel az sok frakciótársában visszatetszést váltott ki és szigorúbb megítélés alá esik. A Békés megyei képviselő esetében büntetésként az írásbeli megrováson és pénzbüntetésen kívül szóba kerülhet akár a kizárás is, de a frakció etikai bizottsága még nem döntött arról, mit javasol. Karsai József kedden jelentette be, hogy jövő hétfőn szimpátiatüntetést tartanak mellette a képviselői irodaház előtt azok a szocialisták, akik tiltakoznak a képviselő esetleges kizárása ellen. A képviselő információi szerint a tüntetésen a helyi alapszervezetek elnökei, tagjai, valamint régi szocialista szimpatizánsok vesznek majd részt, akik várhatóan három autóbusszal, mintegy 150-en fognak megjelenni az irodaház előtt, a Jászai Mari téren. Kiszivárgott titok: fizetnek a kiszavazó szocialisták 203 igen, 173 nem: elfogadták a tb-törvényt Karsai hatalmas húzása: kifizeti a szegények vizitdíjátMTI
Cikkek Nem segítene rajtunk az egykulcsos adó? 
Privátbankár.hu | 2008. március 27. 14:56
Valószínűleg nem javítaná az Európai Unió versenyképességét, ha a tagországok többsége bevezetné az egykulcsos adórendszert - mondta Kovács László adó- és vámügyi biztos.
Cikkek Kinevezték Csáky Bernadettet 
Privátbankár.hu | 2008. március 27. 14:50
Csáky Bernadettet 2008. március 25-i hatállyal kinevezték a Pénzügyminisztérium szakállamtitkárává - az erről szóló miniszterelnöki határozat a Magyar Közlöny március 21-i számában jelent meg. Csáky Bernadett 2006. július 1-je óta Veres János pénzügyminiszter kabinetfőnöke volt. Szakállamtitkárként a minisztériumok közötti együttműködésért és a házon belüli egyeztetésért lesz felelős. Ezt az új szakállamtitkári posztot nemrég hozták létre a Pénzügyminisztériumban. A Fidesz korábban már tiltakozott Csáky Bernadett kinevezése ellen. Répássy Róbert, a párt frakcióigazgatója március 13-i sajtótájékoztatóján arra hívta fel a figyelmet, hogy az új szakállamtitkári poszt létrehozása akkor zajlik, amikor a miniszterelnök azt állítja, a kormánynak nincs módjában visszapótolni az egészségügytől elvett pénzt. Kifogásolta, hogy Csáky Bernadett - aki Szilvásy György tárca nélküli miniszter felesége - szakállamtitkárként havi 750 ezer forintos fizetést kap majd, valamint az államtitkári juttatásokat. A Pénzügyminisztérium erre válaszul azt közölte, hogy a leendő szakállamtitkár jelenleg is a Pénzügyminisztérium alkalmazottja, 2006 óta kabinetfőnök, így az anyagiak terén a kinevezéssel változás nem történik. "Az MSZP-SZDSZ koalíció nincs kőbe vésve" Az tb-reform megy tovább, tárcacsere nincsMTI
Cikkek GKI: a pocsék GDP-t a belpolitikának is köszönhetjük 
Privátbankár.hu | 2008. március 27. 13:47
A decemberben prognosztizált 3,5 százalékról 2,7 százalék körülire csökkentette a GDP idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a GKI Gazdaságkutató Zrt. Vértes András elnök szerint a nemzetközi sokkok és a belpolitikai feszültségek miatt lényegesen romlottak a magyar gazdasági kilátások.
Cikkek Hétmilliárdos kötvénykibocsátásról döntött Kecskemét 
Privátbankár.hu | 2008. március 27. 13:34
Fejlesztési célra, pályázatokhoz szükséges önrész biztosítására valamint az előző képviselőtestület által korábban felvett, kedvezőtlen kamatozású hitelállomány kiváltására hétmilliárd forint értékű kötvénykibocsátásról döntött Kecskemét közgyűlése. Zombor Gábor (Fidesz) polgármester hangsúlyozta: a kötvénykibocsátás önmagában nem jelenti az adósságszolgálat megnövekedését, mert adósság ténylegesen akkor keletkezik, ha a kötvényforrás fejlesztési célból felhasználásra kerül. A hétezer milliárdot is meghaladta az állampapír-kibocsátás Kétmilliárd forintnyi kötvényt ad ki SárospatakMTI
Cikkek Egyre többen hűségesek a Malévhoz 
Privátbankár.hu | 2008. március 27. 13:33
A Malév törzsutasainak száma egy év alatt több mint 30 százalékkal, százezerre emelkedett részben a légitársaság oneworld-tagságának köszönhetően - jelentette be Leonov Péter, a Malév vezérigazgatója. A százezredik törzsutas ugyanennyi bónuszpontot kapott, amivel például Európán belül - a távolságtól függően - legkevesebb két-, de akár hat várost  is felkereshet a Malévval térítés nélkül. Nemes Anikó, a légitársaság szövetségi és nemzetközi kapcsolatok igazgatója emlékeztetett arra, hogy a Malév 2007. április elsejétől tagja a oneworld légiszövetségnek. A szövetség légitársaságai egy év alatt 65 ezer utast "szállítottak" a Malév járataira, ami 3,5 milliárd forint bevételt jelentett. Leononov Péter beszámolt arról, hogy az év eddig eltelt időszakában 11 százalékkal több utasa  volt a légitársaságnak az egy évvel korábbinál és különösen biztató jelnek nevezte, hogy a Malév iránt lojális utasok száma ilyen mértékben emelkedett. Nemcsak a légiutas válhat törzsutassá, hanem a Malév kereskedelmi partnerinek vevői, ügyfelei is - magyarázta Czinegéné Kanyó Andrienne. A hat kereskedelmi partner között egy bank, két autókölcsönző és három szálloda van. A megszerzett pontokat a légiutasok a oneworld légitársaságok teljes hálózatán, 150 ország 700 célállomására közlekedő járatain gyűjthetik és használhatják fel. Változások Ferihegyen: a 2A-n nagyobb lesz a tömeg Késik az orosz szupergép .Már tízmillióan repültek a Wizz AirrelMTI
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG