Egy 2009-es fotó Monacóból Hugh Hefnerről. EPA / Bruno Bebert |
Hugh Hefner, a Playboy magazin alapítója természetes halált halt 91 évesen, Los Angeles-i otthonában, amit csak Playboy-palota néven ismert a világ.
A "nyuszis magazint" 1953-ban alapította, korábban az Equire-ba írt cikkeket. A Playboy első számát saját konyhájában rakta össze, a kiadáshoz szükséges 8 ezer dollárt különböző befektetőktől szedte össze. Már az első számban meztelen képek jelentek meg Marilyn Monroe-ról, így nem csoda, ha több mint 50 ezer példányt sikerült belőle eladnia.
Az erotikus tartalmak mellett híres írók publikációi is szepeltek a lapban - a The Guardian Ray Bradbury, Ian Fleming, Joseph Heller, Jack Kerouac és Margaret Atwood írásait hozza példaként. A lap készített interjút egyebek mellett Miles Davis-szel, Fidel Castróval, Frank Sinatrával, Marlon Brandóval és még elnökjelöltként Jimmy Carterrel is. John Lennon nem sokkal halála előtt beszélt a lapnak.
Máshogy beszélünk a szexről
A szexualitás "haladó" megközelítésével a Playboy és Hefner számos vitát generált, miközben persze a népszerűsége az egekbe emelkedett. 2015-ben bejelentették, hogy nem tesznek több pucér nőt a lapba, de ez nem volt népszerű döntés az olvasók körében, 2017-ben így visszatértek a gyökerekhez. A magazint jelenleg 20 országban adják ki, emellett a brand már filmeket, ruházati termékeket, parfümöket, ékszereket is magába foglal, évente több mint 1 milliárdos forgalmat generálva.
A The Guardian felidézi: 1992-ben, amikor megkérdezték Hefnertől, hogy mire a legbüszkébb, azt válaszolta: arra, hogy megváltoztatta az emberek hozzáállását a szexhez. Ebben valóban élenjáró volt: gyakran beszélt nyíltan kalandjairól, azt állította, ezer nővel feküdt le. A legjellemzőbb kép róla, ahogy Playboy-nyusziknak vagy Playmate-eknek nevezett címlaplányokkal múlatja az időt villájában, selyemköntösben.