3p
Erről dönthet a Fővárosi Törvényszék a Palotás János üzletember által indított perben a jövő héten. Igazi nagyüzem lesz egyébként, miután a médiahatóság ügyében is ítélet várható. Itt mintegy 1,2 milliárd forint a tét, ekkora kártérítést kért a Klubrádió.

A Fővárosi Törvényszék két fontos gazdasági témájú ügyben is ítéletet, illetve részítéletet hoz - derül ki a tárgyalási jegyzékből. Az egyik perben a brókercsődökkel összefüggésben szólították a vádlottak padjára a Magyar Nemzeti Bankot, az Állami Számvevőszéket, illetve a Magyar Államot, kérve a bíróságot a felelősségük megállapítására. A másik, médiaipari ügyben a Klubrádió pereli mintegy 1,2 milliárd forint kátérítésre a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóságot. Ebben az esetben ítélethozatal várható, az első esetben részítélet születhet.

A médiaperben a Klubrádió Szolgáltató Zrt. a felperes. A tárgyalási jegyzék szerint

"a kártérítés összege a médiaszolgáltatási és frekvenciahasználati díjból és járulékaiból, a megfizetett áfából, az elmaradt vagyoni előnyből és nem vagyoni kártérítésből áll. A felperes szerint az alperes több alkalommal tanúsított olyan jogsértő magatartást a Kft. két budapesti frekvencián nyújtott médiaszolgáltatási tevékenységével, illetve a frekvencia pályázattal kapcsolatban, amellyel kárt okozott számára, a jó hírnevét éveken át folyamatosan megsértette".

A Klubrádió honlapján elérhető, tavaly júliusi tájékoztatásban az akkor már folyamatban lévő perről azt írták, hogy "a bíróság egy speciális szakismerettel rendelkező szakértő kirendeléséről határozott, akit az eljáró bíró az előző tárgyalási napon személyesen is meghallgatott, és aki megerősítette, hogy a Klubrádió árbevétel-kiesését elsősorban a legnagyobb hirdetők eltűnése okozta, ami következhetett abból, hogy a rádió csak ideiglenes frekvencián sugározhatott."

Míg ebben az ügyben jövő pénteken születhet ítélet, az államot, jegybankot és az ÁSZ-t érintő perben csütörtökön várható részítélet. A felpereseket a Palotás János üzletember érdekeltségébe tartozó P & P Gazdasági Tanácsadó Kft. képviseli, amely cég a keresetét 2017 decemberében indította a Fővárosi Törvényszéken. Az Mfor.hu akkori cikke szerint

"a benyújtott periratban az alperesek felelősségének megállapítását kérik a 2015. év tavaszán felszámolás alá vont brókercégek és kapcsolt vállalkozásaik jogellenes tevékenysége által nekik okozott mintegy 28,8 milliárd forintnyi kárral összefüggésben."

Mint azt az Mfor.hu megírta, a perközösségben 1264 Quaestor, 229 Hungária és 159 Buda-Cash károsult volt akkor érintett.

A kereset egyebek mellett a jegybank tevékenységét "olyan működési zavarok, súlyos mulasztások és jogellenes döntések sorozata jellemezte, amely nélkül az érintett befektetési szolgáltatók nem lettek volna képesek a befektetőket megtéveszteni, befektetési forrásaikat jogellenesen eltulajdonítani."

A Polgári Perrendtartásról szóló törvény szerint a bíróság egyes kereseti kérelmek felől vagy a kereseti kérelemnek önállóan elbírálható egyes részei felől részítélettel is határozhat, ha a többi kérelem vagy kérelemrész, illetve a beszámítás eldöntése végett további tárgyalásra van szükség. A részítélet a később hozott ítélettel a beszámításra, illetve a viszontkeresetre vonatkozó tárgyalás eredményéhez képest hatályon kívül helyezhető, hatályában fenntartható vagy megfelelően megváltoztatha

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Bajban van Izrael az elhúzódó háborúk miatt?
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 16:37
Erre utal a GDP-előrejelzés.
Makro / Külgazdaság Beszivárog az iráni háború, ezt a németek is megemlegetik
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 15:33
Gyorsult a németországi infláció márciusban az iráni háború miatt megugrott energiaárak hatására.
Makro / Külgazdaság Pályázatot írtak Brüsszelben: ezzel segítenék meg Ukrajnát
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 13:42
1,5 milliárdos a keret.
Makro / Külgazdaság Toporogni kezdett az üzamanyagok ára
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 13:16
Legutóbb pénteken volt híradás az üzemanyagárak alakuléása kapcsán.
Makro / Külgazdaság Kimondták az elemzők: az iráni háború keresztbe tett a magyar exportnak
Imre Lőrinc | 2026. március 30. 12:56
Februárban tovább romlott Magyarország külkereskedelmi mérlege, pedig az iráni háború negatív gazdasági hatásai ekkor még nem is nyomták rá a bélyegét a hazai termékforgalom alakulására. Az export ennek ellenére is visszaesett, ami továbbra is gyenge ipari teljesítményt feltételez. Öröm az ürömben, hogy végre feltámadhatott a cégek beruházási kedve.
Makro / Külgazdaság Olcsóbb lehet a benzin, csökkentik az adóterheket Ausztráliában
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 09:57
Forintban kifejezve is komoly léptékben csökken az üzemanyagok ára a kormány intézkedésének köszönhetően.
Makro / Külgazdaság Több ezer dollárral drágább lesz feljutni a világ tetejére
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 09:29
Megkezdődött a Himalája tavaszi mászószezonja, miközben Nepál szigorúbb szabályok és magasabb díjak bevezetését tervezi a Mount Everest meghódítására készülők számára.
Makro / Külgazdaság Még mindig hiába várjuk a feltámadást a magyar húzóágazattól
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 08:30
Februárban 665 millió euró volt Magyarország termékkülkereskedelmi többlete. A kivitel volumene 2,3 százalékkal alacsonyabb, a behozatalé 6,7 százalékkal magasabb volt, mint tavaly ilyenkor.
Makro / Külgazdaság Jó hír jött a Lidl, a Penny és az Aldi boltjaiból a választás előtt
Kollár Dóra | 2026. március 30. 05:51
Árcsökkenést fedeztünk fel a március végi Privátbankár Diszkont Árkosár-felmérés során.
Makro / Külgazdaság Kijev elcsúszhatott az olajon? Valami megint nagyon nem stimmel a vezeték körül
Privátbankár.hu | 2026. március 29. 15:19
A helyzet a szakértő szerint akár tragikomikus is lehetne, de inkább csak elkeserítő. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG