A KSH legfrissebb adatai szerint az év hetedik hónapjában 1,2 százalékkal nőttek az ipari termelői árak, ami ugyan lassulást mutat az 1,5 százalékos júniusi adathoz képest, de továbbra is áremelkedést sugall. Ezen belül a belföldi értékesítési árak nőttek szembetűnően, itthon 2,2 százalékkal nőttek az árak, míg exportra 0,8 százalékkal adunk drágábban ipari termékeket, ezt közölte a Központi Statisztikai Hivatal a Privátbankár.hu-val.
A szektor kétharmadát képviselő feldolgozóipar árai 3,6 százalékkal emelkedtek, a közel háromtizednyi súlyú energiaipar (villamosenergia-, gáz-, gőzellátás, légkondicionálás) árai 1,3 százalékkal csökkentek az egy évvel korábbihoz viszonyítva. A beruházási javakat gyártó ágazatokban 1,3, a fogyasztási cikkeket gyártókban 5,1 százalékkal nőttek az árak.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Az intézményi forintpiacon erős kereslet mellett a nettó forint intézményi finanszírozási terv 75 százaléka, míg a bruttó aukciós kibocsátási terv 50 százaléka teljesült 2025 első félévben. A lakossági piacon érdemi portfolió-átrendeződés mellett és a jelentős átárazódások ellenére is jól áll az időarányos teljesülés.
A január óta ideiglenesen érvényben lévő védővám fennmaradása akár 3-4 százalékkal is megemelheti a sertés- és baromfihúsok kilónkénti árát a hazai piacon – figyelmeztet az UBM.
Az új autók piaca 21,8 százalékkal zsugorodott az első fél évben – közölte az autógyártók és importőrök szakmai szervezete (APIA) kedden. A június különösen kiábrándító volt.