A Reuters hírügynökségnek adott nyilatkozatában a horvát gazdasági miniszter elmondta, hogy elkészítették az új megállapodás tervezetét és azt hamarosan elküldik a magyar partnernek. Ivan Vrdoljak nem fedett fel részleteket a javaslatból.
Az INA részvényeinek 49,1 százaléka van a Mol tulajdonában, a horvát állam pedig a részvények 44,84 százalékát birtokolja. A Mol rendelkezik az irányítói jogokkal.
Ez így a Molnak nem oké
Korábbi értesülések szerint a horvát kormány úgy akarja átírni a részvényesi megállapodást, hogy a döntéshozatalban a fő részvényes Mollal azonos jogai legyenek.
Ezt a magyar vállalat elutasítja. A magyar félhez közeli forrás még március elején azt mondta a Reutersnak, hogy a Mol inkább stratégiai, mintsem pénzügyi befektetőnek tekinti magát, és azt akarja, hogy képes legyen irányítani a horvát vállalatot.
A Mol sérelmezi, hogy a bürokrácia és a helyi politikai érdekek hátráltatják azon terveit, hogy többet fektessen be az INA-ba és hatékonyabban működtesse a céget. A magyar vállalat nem hajlandó feladni az irányítói jogok feletti ellenőrzést, és jelezte, hogy kész eladni INA-részesedését, ha nem sikerül hamarosan megállapodásra jutni.