4p
Holnap kezdődnek a vámháborús tárgyalások az amerikaiak és a kínaiak között, de a piacok mintha nem hinnének a sikerben. Nem csoda, a héten már több fronton is ütésváltás zajlott a felek között. A Fed-elnöknek sem örültek, de indul a gyorsjelentési szezon. A BUX kissé emelkedik, a forint gyengült.

Pár pocsék nap után ma végre enyhe optimizmust mutatnak a tőzsdei árak, ami talán Jerome Powell Fed-elnök beszédének utóhatása lehet. A kereskedelmi háború frontjáról ugyanis csak pocsék hírek érkeztek.

Pedig tegnap kezdetben még Powel beszédével sem voltak elégedettek, erre utal, hogy a főbb amerikai indexek csúnya, másfél-két százalékos mínuszban végeztek. Ma a határidős indexek 0,3-0,4 százalékos pluszt mutatnak az óceánon túl. Az európai mutatók is hasonló, 0,2-0,6 százalékos emelkedésben vannak.

Itthon a BUX index 0,2 százalékkal emelkedik, a nap nyertese egyelőre a Telekom 0,9 százalékkal. A forint kissé megint gyengül, 334,30 az euró ára. A tegnapi inflációs adat is befolyásolhatja, amely a vártnál picit alacsonyabb lett ugyan, de a maginfláció magas.

További árfolyamok itt láthatók

1. Emésztik Powell beszédét

Kedden Jerome Powell Fed-elnök beszédet mondott, amelyet a piac úgy értékelt, hogy készek további kamatcsökkentésre. Azt mondta, hogy a Fed hamarosan ismét növeli mérlegfőösszegét. Nagy gondot fordított annak hangsúlyozására, hogy ez nem a „mennyiségi lazítás” folytatása. Hanem annak biztosítása érdekében történik majd, hogy a pénzügyi rendszer elegendő likviditással rendelkezzen a működéshez.

Megjegyezte, hogy nem zárja ki az idei újabb kamatcsökkentést, de hangsúlyozta, hogy a Fed adatvezérelt lesz. Az elemzők szerint ez egyre inkább arra utal, hogy az Egyesült Államokban inkább előbb, mint később lesznek alacsonyabb kamatok. Az amerikai gazdaság viszont lendületet veszít.

A piac tehát októberben és decemberben is kamatcsökkentést vár. A kamatcsökkentések esélye nő, ha a kereskedelmi tárgyalások zátonyra futnának – idézett elemzőket az Investing.com.

2. Nincs enyhülés a “vámháborúban”

Holnap leülnek tárgyalni az amerikaiak és a kínaiak, de már régen nem csak a vámtarifákról van szó. Az ütésváltások sok fronton zajlanak, most amerikai vízumkorlátozásokat vezettek be kínai tisztviselők számára. Valamint további kínai társaságokat adtak hozzá az amerikai kereskedelmi feketelistához. Ez tovább rombolja az amúgy is csekély reményeket a megegyezésre, vagy legalább fegyverszünetre a felek között.

Ez okozza elsősorban a részvénypiacok esését ezen a héten. Sok szereplő attól fél, hogy a már most is törékeny globális gazdasági növekedést még nagyobb kár éri. “A részvénypiacok továbbra is próbálják beárazni a globális növekedés lassulását” – idézett ma a Reuters egy japán vagyonkezelőt.

A témában írtuk: Lesz összeomlás, vagy sem? Megszólalt S. Gy. volt társa

A Bloomberg szerint is rengeteget romlottak a kapcsolatok az utolsó bő negyvennyolc órában. Az USA nekiment a kínai emberi jogok kérdésének is. Sőt, már a jenkik híres kosárlabda-szövetségének (NBA) is konfliktusa van az ázsiai óriással.

3. Indul a gyorsjelentési szezon

Néhány cég már közzétette negyedéves eredményeit, de igazán csak csütörtökön indul be a szezon – írja az Erste Befektetési reggeli hírlevele. “Holnap a Delta Air Lines, illetve jövő hétfőtől a banki gyorsjelentések nyitják meg a jelentési szezont. A Factset adati szerint a konszenzus 4,1%-os visszaesést vár az S&P500 egy részvényre jutó profitjában év/év alapon, ami a harmadik egymást követő mínuszos negyedévet jelenthetné” – folytatják. A gyenge teljesítmény mögött szerintük több tényező van, a globális gazdasági lassulás, amit súlyosbítanak az importvámok, az erős dollár, illetve a munkaerőköltségek növekedése.

Viszont borítékolni lehet majd a pozitív meglepetéseket, amelyek minden szezonban törvényszerűen be szoktak következni - írtuk korábban.

Euró/török líra (Tradingview.com)

4. Brexit, vagy nem Brexit

A Brexit-tárgyalások az EU-val megfenekleni látszanak, nagyban nőtt a megállapodás nélküli kilépés esélye. Az egyik hír szerint az EU jóval tovább is hajlandó halasztani a Brexit határidejét, mint január, amelyet a britek előirányoztak. A helyzet továbbra is kaotikus.

5. Törökország háborúba megy?

Miután az USA kivonta katonáit Szíria északi részéről, és felhagyott az ottani kurdok támogatásával, Törökország azonnal csapatokat mozgatott a térségben és bombázott egy területet. Ez a török líra és a részvények árfolyamát nyomás alá helyezheti a héten a Bloomberg hírlevele szerint. Egyelőre nem világos, hogy a konfliktusnak milyen hatása lesz a globális folyamatokra, de a befektetők árgus szemmel figyelik a helyzetet. Részletesebben: Erdogan életveszélyes háborúja – Izrael is beszállhat a kurdok oldalán

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 32170 32030 32440 -0,83% 0 0 9 152 875 010 HUF 2025-11-14 17:05:09
MOL 3046 3002 3060 -0,52% 0 0 930 925 772 HUF 2025-11-14 17:05:19
MTELEKOM 1740 1732 1770 -1,25% 0 0 1 207 665 516 HUF 2025-11-14 17:14:46
RICHTER 9725 9685 9885 -1,12% 0 0 2 767 878 545 HUF 2025-11-14 17:13:44
OPUS 527 525 533 0,00% 0 0 67 514 390 HUF 2025-11-14 17:05:19
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Az euróval szemben erősödött a forint, a dollárt nézve nem áll jól
Privátbankár.hu | 2025. november 14. 19:22
A napot és a hetet is pluszban zárta a forint az euróhoz képest. A heti mérleg a dollárhoz viszonyítva is pozitív, de pénteken gyengül a forint, közel 331-re.
Részvény / Deviza / Áru Eséssel zárta a hetet a Magyar Telekom
Privátbankár.hu | 2025. november 14. 18:17
A BUX is csökkent, az amerikai rossz befektetői hangulat átterjedt az európai tőzsdékre is.
Részvény / Deviza / Áru Mínusszal indult az amerikai tőzsde, az arany ára is beesett
Privátbankár.hu | 2025. november 14. 16:37
Ismét 4000 dollár közelébe esett vissza az arany ára, miközben a három irányadó amerikai tőzsdeindex egyaránt csökkent. 
Részvény / Deviza / Áru Az osztalék lesz az új kamat?
Eidenpenz József | 2025. november 14. 15:13
A részvények jellemzően sokkal többet hoztak hosszú távon, mint a kötvények, ráadásul az infláció néha megeszi a kamatot. De részvény és részvény között is óriási különbségek vannak. Milyen előnyökkel és kockázatokkal jár, ha osztalékvadászatra indulunk?
Részvény / Deviza / Áru Nem volt több meglepő húzás a BUX tarsolyában
Privátbankár.hu | 2025. november 14. 12:35
A pozitív nyitás hamar tovaszállt, és mínuszban forgott ma délelőtt a hazai tőzsde mutatója.
Részvény / Deviza / Áru Mindenkit megkavart nyitásban a pesti tőzsde
Privátbankár.hu | 2025. november 14. 09:25
Az emelkedés rögtön átváltott csökkenésbe.
Részvény / Deviza / Áru A borzasztó számok után a tőzsde is esett
Imre Lőrinc | 2025. november 14. 08:15
Az egész ázsiai kereskedési hangulatot lehúzták a gyenge kínai adatok.
Részvény / Deviza / Áru Hosszú volt az este, kóvályogva ébred a forint
Privátbankár.hu | 2025. november 14. 08:02
Gyengült a hazai fizetőeszköz árfolyama a fő devizákkal szemben péntek reggel, az előző esti jegyzéshez képest.
Részvény / Deviza / Áru Sarokba húzódott a bika New Yorkban
Privátbankár.hu | 2025. november 14. 06:16
Gyengült az amerikai tőzsde a csütörtöki zárásban.
Részvény / Deviza / Áru Ma sem lehet okunk panaszra a forintnál
Privátbankár.hu | 2025. november 13. 18:54
Vegyesen mozgott a forint a főbb devizákkal szemben csütörtökön kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG