Az indiai jegybank 6,5 százalékra csökkentette az idei GDP előrejelzését a gyenge makrogazdasági körülményekre hivatkozva, ugyanakkor az inflációs veszélyre való tekintettel változatlanul, 8 százalékon hagyta az irányadó kamatot és nem változtatott a kölcsönkamat 7 százalékos szintjén sem. Ez megegyezett az előzetes várakozásokkal. Ugyanakkor jelentősen megvágta az idei pénzügyi évre (2013 március 31-ig) szóló GDP előrejelzését. Az eddigi 7,3 százalék helyett már csak 6,5 százalékot várnak.
A jegybanki indoklás szerint miközben a makroökonómiai környezet gyengült és a gazdaság jelentős lassulásnak indult, az infláció magas maradt és további felfelé mutató kockázatok is jelentkeztek. Korábban több független elemző is 7 százalék alá csökkentette idei GDP várakozását. Sem a monszunhoz, sem a világgazdaság helyzetéhez fűződő előrejelzések nem jöttek be, mind a két esetben rosszabbak lettek az eredmények a vártnál.
Az indiai jegybank egyben csökkentette a bankok kötelező tartalékolási rátáját. Az eddigi 24 helyett már csak 23 százalékát kell tartani biztos eszközökben, olyanokban, mint a kormánykötvények. Nemrég két hitelminősítő intézet is a bóvli kategória szélére sorolta Indiát, mivel úgy látta, hogy a kormány erőfeszítései elakadtak, az ellenzék ellenállása pedig egyre nagyobb. A külföldi beruházások nem pörögnek, a gazdaság lassul. Így India lehet az első BRIC-ország, ami elveszítheti a befektetésre ajánlott kategóriát.