Az agrártermékek termelőiár-szintje 2010 januárjában 3,6%-kal növekedett az előző év azonos időszakához képest - közölte a KSH
2010 januárjában a gabonafélék termelői ára 6,0%-kal haladta meg az előző év azonos időszakit (2009. januárban nagymértékben, 50,7%-kal csökkent), és a 2007-es meredek növekedés előtti szinthez közelített. A búza felvásárlási ára 2010 januárjában 29,0 Ft/kg, a kukoricáé ugyanebben az időszakban 29,7 Ft/kg volt.
Az ipari növények termelői ára 10,8%-kal esett vissza, ezen belül az olajnövények ára 21,1%-kal csökkent. A burgonya és a zöldségfélék termelői áraiban 7,1, illetve 17,8%-os növekedés következett be. A gyümölcsök termelői ára 1,4%-kal emelkedett.
.jpg)
Ebben az időszakban a tárolt almának van a jelentősebb súlya (azon belül is a termelő közvetlen értékesítésének a lakosság felé), ennek ára megközelítőleg 8%-kal csökkent, a felvásárló szervezetek pedig 30%-kal fizettek többet az egy évvel korábbinál. Érdemes megjegyezni, hogy ilyenkor az éves forgalom nagyon kis része bonyolódik, még a 0,5%-ot sem éri el.
A vágóállatok termelői ára 2010 januárjában 2,9%-kal mérséklődött az előző év azonos időszakához mérten, ez a vágómarha árának 5,9 és a vágóbaromfi árának 2,9%-os emelkedéséből, illetve a vágósertés árának 9,1%-os csökkenéséből adódott.
2010 januárjában az előző év azonos időszakához mérten az állati termékek árai 0,8%-kal mérséklődtek, ezen belül az étkezési tyúktojás termelői árában 4,5%-os növekedés, a tej árában 0,9%-os csökkenés mutatkozott.
Hétfőig kifizetik az agrárkárokat
Jókorát esett a mezőgazdaság is
Nagyot esett a hús, a zöldség és a gyümölcs ára
Brutális árrobbanás lehet az élelmiszerpiacon
Privátbankár
Címlapon
Soros: a görög mentőcsomag ellenére Európa nem szabadul meg a veszélytől
2012. február 12., 10:35
Soros György milliárdos befektető úgy véli, hogy az alacsony gazdasági növekedés, és a hosszan tartó politikai feszültség akkor is széthúzza az unió tagállamait, ha a görögök elfogadják a kiterjesztett megszorító csomagot. Soros szerint az USA gazdasága a megújulás jeleit mutatja, a választásokkal kapcsolatban elmondta, hogy Obama megérdemelne egy második győzelmet.
bazi nagy görög megszorítás
- Esik a forint, szakad az OTP – több ok is van a háttérben
- Megegyeztek a görögök, mégis lefagytak a piacok
- Megkegyelmeztek a görögök, megszületett a megállapodás
- Kicsit javítottak a görögök az államháztartásukon
- Európa legrosszabb pénzügyminisztere néz farkasszemet az államcsőddel
- A németek fele kipaterolná az eurózónából a görögöket
- Miért ne mehetne csődbe Görögország?
- A törökök nem szállítanak gázt Görögországnak
- A bajok ellenére 8 százalékos növekedést vár Kína
- Soros: a görög mentőcsomag ellenére Európa nem szabadul meg a veszélytől
Legfrissebb híreink
- A bajok ellenére 8 százalékos növekedést vár Kína
- A magas üzemanyag árak a Volán malmára hajthatják a vizet
- Az árfolyamgát új rendszere jobb lehet, mint a végtörlesztés
- Idén sem számíthat túl sok jóra a hazai turizmus
- Az olasz bankoknak is odacsapott az S&P
- Készül a görög parlament a megszorító csomag elfogadására
- Adóemeléssel és megszorításokkal takarékoskodna Ausztria
- Nyáron beindul a termelés az új magyar csokigyárban
- A világ 10 legjobb luxushotelje: Marrakeshtől Párizsig
- Nyáron beindul a termelés az új magyar csokigyárban
- Holnaptól megint szívnak a dohányosok
- Erősödik a forint, sírás lehet a vége
- Készül a görög parlament a megszorító csomag elfogadására
- Az ideális bor vörös, és alacsony az alkoholtartalma
- Esik a forint, szakad az OTP – több ok is van a háttérben
- Kiderült, miért kell nekünk az IMF - OTP-t vásároltak a háziasszonyok
- Nem gyárt többé fényképezőgépet a Kodak





_fill_200x116.jpg)










