Mobilnet: folytatódó trendek, kiugró adatforgalom

2009. november 25., 13:34

Az előző havi statisztikákhoz képest a szeptemberi adatforgalom hirtelen megugrott, de a mobilinternetpiac három szereplőjének helyzetét ez döntően nem befolyásolta

Az előző havi statisztikákhoz képest a szeptemberi adatforgalom hirtelen megugrott, de a mobilinternetpiac három szereplőjének helyzetét ez döntően nem befolyásolta - derül ki az NHH szerkesztőségünkhöz eljuttatott friss jelentéséből.

Októberben a szeptemberi 767 ezerről 803 ezerre emelkedett a három magyarországi szolgáltató mobilinternet-előfizetéseinek száma, miközben az egy előfizetőre jutó adatforgalom a szeptemberi 1,43 GB-ról 1,56 GB-ra nőtt – derül ki a Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH) által közzétett mobilinternet-gyorsjelentésből. A három mobilszolgáltató együttműködésén alapuló gyorsjelentés szerint a teljes előfizetői táboron belül az aktív (az utolsó három hónapban használt) kártyák száma októberben 605 ezerről 627ezerre nőtt.

Októberben a felhasználók mintegy 978 ezer GB adatot forgalmaztak (113 ezerrel többet, mint az előző hónapban), az egy előfizetőre jutó átlagos adatforgalom kismértékben, 1,43 GB-ról 1,56 GB-ra csökkent.



Az összes előfizetőt tekintve a T-Mobile piaci részesedése a szeptemberi 47,11 százalékról 46,70 százalékra, a Vodafoné pedig 27,44 százalékról 26,61 százalékra csökkent, míg a Pannoné 24,45 százalékról 26,69 százalékra emelkedett.



A forgalmazásban résztvevő előfizetések alapján a Pannon részesedése az augusztusi 24,19 százalékról 24,74 százalékra nőtt, a T-Mobile részesedése 48,68 százalékról 48,59 százalékra, a Vodafoné pedig 27,13 százalékról 26,66 százalékra csökkent..

Az adatforgalom alapján a T-Mobile piaci része az egy hónappal korábbi 43,30 százalékról 44,30 százalékra, a Pannoné 23,10 százalékról 24,09 százalékra nőtt, míg a Vodafoné 33,93 százalékról 31,61 százalékra csökkent.


Októberben a T-Mobile ügyfelei a szeptemberi 372 ezer GB után 433 ezer GB adatot forgalmaztak. A Pannon ügyfeleinek forgalma a szeptemberi 200ezer GB-ról 235 ezer GB-ra emelkedett, míg a Vodafone ügyfeleinek forgalma 294 ezer GB-ról309 ezer GB-ra emelkedett.

A forgalmazásban résztvevő előfizetések alapján számított egy előfizetőre jutó adatforgalom mindhárom szolgáltatónál emelkedett. A Pannon esetében 1,37 GB-ról 1,52 GB-ra, a Vodafonnál 1,79 GB-ról 1,85 GB-ra, a T-Mobile-nál pedig a 1,26 GB-ról 1,42 GB-ra. A forgalmazásban résztvevő ügyfelekre jutó átlagos adatforgalom a szeptemberi 1,43 GB-ról 1,56 GB-ra nőtt októberben.

Saját hálózat nélkül, de indul a Posta-mobil!
A Pannont és a Vodafone-t lemeszelték a lassítás miatt
Kevesebb a mobilos, a piac szinte befagyott
Elnyújtották: januártól több számot pötyöghetünk
Bezárták a csengőhanggal trükköző honlapokat

Privátbankár

Értékeld a cikket
Jelenlegi értékelés

Címlapon

Elszakadt a cérna: leépítésekbe kezdenek a vállalatok

2012. február 13., 00:03
Elszakadt a cérna: leépítésekbe kezdenek a vállalatok

Kedvezőtlenül alakulnak az idei foglalkoztatási kilátások, mivel a legtöbb vállalat létszámcsökkentést tervez. Az elbocsátások az 500 fő feletti cégek esetében lesznek a legjellemzőbbek. A cégek többsége eddig megpróbálta tartani a létszámot bízva a javuló konjunktúrában, mára azonban úgy tűnik már nem bíznak a kedvező kimenetelben-

Facebook