Több konkrét intézkedést ígér a nyugdíjasokat érintően ismételt kormányra kerülésre esetére az MSZP. A tervezett lépéseket Mesterházy Attila ismertette
Az MSZP vállalásairól Mesterházy Attila, a párt miniszterelnök-jelöltje számolt be szerdai sajtótájékoztatóján. Kijelentette: az MSZP, ha kormányra kerül, folytatná az idén lejáró nyugdíjkorrekciós programot, annak időtartamát további három évvel meghosszabbítaná, és kiterjesztené a fiatalon megrokkantakra is.A szocialisták évente megdupláznák a méltányossági nyugdíjkasszát, ez 2010-ben 2,1 milliárd forint, 2011-ben pedig e szerint 4,2 milliárd forint lenne - húzta alá a kormányfőjelölt. Hozzátette: az MSZP vállalja, hogy folytatja a nyugdíjprémium rendszerét, illetve rendezi a mezőgazdasági szövetkezeti járulékosok járandóságát.
| MDF: lejárt az irreális ígéretek ideje |
Ezen vállalások között szerepel az időskori aktivitás segítése is, amelynek keretében a szocialisták 2011-ben 90 ezer nyugdíjasnak adnának üdülési csekket, és megőriznék a 65 év feletti ingyenes utazási lehetőséget is - sorolta Mesterházy Attila. Elmondta még, hogy kezdeményezik: a következő ciklusban épüljön ki egy képzési kapacitás, amely a nyugdíjasoknak egyebek között kedvezményes internet-hozzáférést biztosít.
Az MSZP abban is segítené a nyugdíjas szervezetek, hogy a közmédiában legyenek az ennek a korosztálynak szóló programok - közölte.
Mesterházy Attila kiemelte: a program egyes elemi kapcsán Bajnai Gordon miniszterelnöktől is kérnek intézkedést, ilyen a méltányossági nyugdíjkassza megemelése, vagy a kegyeleti járadék bevezetése.
Közölte: több nyugdíjasszervezettel konzultált, ezt követően alakult ki az MSZP-s vállalások sora. Kiemelte: a szocialisták szerint a nyugdíjas korosztályoktól nem elvenni kell, hanem adni kell a csoportnak. Mesterházy Attila, ha pártja kormányra került, akkor az MSZP-modellt vinné tovább, azaz "megvédenék a nyugdíjasokat". Kérdésre válaszolva Mesterházy Attila leszögezte: ígéreteik finanszírozhatók, reális vállalásokat tartalmaznak.
Szerinte természetes, hogy választási kampányban a nyugdíjas réteg megszólítása minden politikai pártnak fontos. Sajnálatos, hogy újfajta Orbán-Bokros-csomag alakul azzal, hogy az "MDF is támogatja azt a rendszert, amelyről a Fidesz 2001-ben döntött is kormányülésen" - emelte ki a szocialista kormányfőjelölt. Egy másik kérdésre elmondta: az MSZP vállalásai a csütörtöki Idősügyi Tanács ülésén is szóba kerülnek.
| A hét kérdése: Ön elmegy szavazni a parlamenti választásokon? |
Mint mondta, "a nyugdíjasok mindig akkor jártak és járnak jól, ha a szocialisták kormányozzák az országot", kormányon a Fidesz "elég komolyan kibabrált" a nyugdíjasokkal, amikor 20 helyett 9-10 százalékos emelést hajtott végre, azt is differenciáltan.
Lendvai szerint a Fidesz nem emelné a nyugdíjakat
Levelet ír a Fidesz a nyugdíjasoknak
Eldurvult a nyugdíjháború
A Fidesz nem szeretné, ha a nők sokat dolgoznának
A banki ügyfelek a nyugdíjas éveikre tesznek félre
Fidesz: Gyurcsányék tönkretették a nyugdíjasokat
MTI
Címlapon
A világ 10 legjobb luxushotelje: Marrakeshtől Párizsig
2012. február 11., 06:11
A világ 10 legjobb luxusszállója között európai dominancia figyelhető meg, a legjobb 10 közé az utazók ajánlása alapján még egy 4 csillagos hotel is bekerült, ami nincs olyan messze Budapesttől. Luxusfürdők, konditermek, éttermek és egyedi kialakítású szobák New Yorktól Bécsig.
bazi nagy görög megszorítás
- Esik a forint, szakad az OTP – több ok is van a háttérben
- Megegyeztek a görögök, mégis lefagytak a piacok
- Megkegyelmeztek a görögök, megszületett a megállapodás
- Kicsit javítottak a görögök az államháztartásukon
- Európa legrosszabb pénzügyminisztere néz farkasszemet az államcsőddel
- A németek fele kipaterolná az eurózónából a görögöket
- Miért ne mehetne csődbe Görögország?
- A törökök nem szállítanak gázt Görögországnak
- A világ 10 legjobb luxushotelje: Marrakeshtől Párizsig
- Kifizetik a Malév dolgozókat - de mi lesz a károsultakkal?
Legfrissebb híreink
- Kifizetik a Malév dolgozókat - de mi lesz a károsultakkal?
- A görög bizonytalanság mérgezte a piaci hangulatot
- Átalakul az olajpiac Irán miatt
- Ennyit buktunk az IMF elzavarásán a szakértők szerint
- Lemondott a BKV vezérigazgatója
- Nem kell nekünk erősebb forint - mibe fektessünk 2012-ben?
- Segítség a Malévnak dolgozó vállalkozásoknak
- Kevesen tudták: vállalati óvoda is épülhet a Széchenyi Tervből
- Esik a forint, szakad az OTP – több ok is van a háttérben
- Megint üzent a bankoknak Lázár János
- Kiderült, miért kell nekünk az IMF - OTP-t vásároltak a háziasszonyok
- Ennyit buktunk az IMF elzavarásán a szakértők szerint
- ONYF: nem lehet a munkanélküliségből a nyugdíjba menekülni
- Jelentősen emelheti a gázolaj árát jövő héten a Mol
- Holnaptól megint szívnak a dohányosok
- Erősödik a forint, sírás lehet a vége
- Oda a tekintélyes kártyagyár, több száz milliós a veszteség
Ajánlatunk
Állásajánlatok
- GERMAN SPEAKING PROCURE TO PAY SUPPLY CHAIN ANALYST - Randstad Hungary Kft.
- Interim Senior Chief Financial Officer - Randstad Hungary Kft.
- Junior sales-marketing kontroller - Randstad Hungary Kft.
- Könyvelő azonnali kezdéssel, féléves időtartamra - Randstad Hungary Kft.
- Senior controller - Randstad Hungary Kft.





_fill_200x116.jpg)










