Jövő hét második felében kapja meg a Kovács Árpád vezette Költségvetési Tanács a 2015. évi büdzsé tervezetét véleményezésre - írja a Portfólió.hu alapján a Magyar Nemzet. Idén nem szeptember végéig, hanem - a helyhatósági választások miatt - október 15-ig kell benyújtania a kabinetnek a 2015-ös költségvetést, mivel egy új szabály a választási évben erre lehetőséget ad.
Az új költségvetés tervezetét hatalmas várakozás előzi meg - komoly kérdés, hogy valóban hozzákezd-e a kormányzat ahhoz az átcsoportosításhoz, amely a nagy rendszerek átalakításával próbálja csökkenteni az állami újraelosztás túl magas mértékét - azt, amiről Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter nyilatkozott a közelmúltban.
Korábban volt szó róla, hogy a kormány megduplázná a kétgyermekes családok adókedvezményét. A lap szerint változhat a pénzügyi szektort terhelő különadó, illetve a pénzügyi tranzakciós illeték is, a reklámadóra pedig felülvizsgálat várhat. Olyan lapértesülés is napvilágot látott, miszerint a járműgyártóknak a kormány tízszázalékos általános társaságiadó-kulccsal kedveskedne.
 
                             A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 330,3 pontos, 0,31 százalékos emelkedéssel, 107 319,91 ponton, történelmi csúcson zárt pénteken.
							A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 330,3 pontos, 0,31 százalékos emelkedéssel, 107 319,91 ponton, történelmi csúcson zárt pénteken.						 
                         
                         
                         
                         
                         
                         
                        

 
