Lezárult az MVM és a Magyar Fejlesztési Bank közötti tranzakció, az MVM megvásárolta a földgázszállító vezeték fejlesztését magyar részről megvalósító projekttársaság 50 százalékos részvénycsomagját. A nemzeti energetikai társaságcsoport műszaki, jogi és üzleti szakértők bevonásával folytat tárgyalásokat a projekt magyarországi szakaszáról a Déli Áramlat Zrt. másik 50 százalékos tulajdonosa, a Gazprom képviselőivel.
A közgyűlés meghallgatott egy a Vértesi Erőmű Zrt. tőkehelyzetéről szóló beszámolót is. Mint ismeretes, a Vértesi Erőmű Zrt. a 2009 előtt megkötött villamosenergia-kereskedelmi ügyletek miatt több tízmilliárd forint értékű tartozást halmozott fel, amit saját erejéből nem volt képes megfizetni. Az MVM jelenlegi vezetése másfél év megfeszített munkájával, egy elkerülhetetlenül szükséges csődeljárás és végül sikeres csődegyezség keretében konszolidálta az erőműtársaság működését.
A csődegyezség alapját olyan középtávú reorganizációs terv képezte, amely 2014 végéig biztosította volna a Vértesi Erőmű működését. Ugyanakkor a kedvezőtlen piaci folyamatok, köztük a villamos energia piaci árának alakulása, jelentősen befolyásolják a Vértesi Erőmű működési feltételeit. Ezt tetézte, hogy az Európai Bizottság a szénipari szerkezetátalakítási hozzájárulás, az úgynevezett „szénfillér” keretéből történő kifizetés iránti kérelmet még nem hagyta jóvá. Az MVM közgyűlése még az idén tárgyalja majd a Vértesi Erőmű jövőjével kapcsolatos javaslatot.
A társaság közgyűlése két új vezető tisztségviselőt is választott. Az Igazgatóság tagja lett Dr. Nyikos Péter a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) Zrt. Jogi és Humánpolitikai Főigazgatóságának vezetője, ügyvezető igazgatója. 2012 májusa óta volt az MVM Zrt. felügyelő bizottságának tagja, e megbízatásáról lemondott. Az MVM Zrt. Felügyelő Bizottságának új tagja Dr. Bartal Tamás, az MFB Zrt. Jogi és Humánpolitikai Főigazgatóságának igazgatója.