2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Egy év alatt átlagosan 5,1 százalékkal nőttek a bruttó keresetek Magyarországon - az adóváltozásoknak köszönhetően a nettó keresetek pedig még ennél is nagyobbat emelkedtek.

2016 júliusában a bruttó átlagkereset 256 900 forint volt, 5,1%-kal magasabb, mint egy évvel korábban - közölte a KSH. A hivatal szerint a növekedésre a minimálbér és a garantált bérminimum 5,7%-os emelése, a fegyveres testületek illetményemelése és a szociális területen dolgozók részére kifizetett kiegészítő pótlék is hatással volt.

A nettó keresetek még ennél is nagyobb mértékben, 6,7 százalékkal emelkedtek tavaly júliushoz képest - köszönhető ez annak, hogy az szja kulcsát 1 százalékponttal csökkentették. Az átlagos nettó kereset családi kedvezmény nélkül 170 800 forint volt, a kedvezményt is figyelembe véve pedig 178 000 forintra becsülhető.

Az év első felét egyben vizsgálva a bruttó átlagkereset 5,9 százalékkal nőtt, miközben a nettó átlagkereset a személyijövedelemadó-szabályok változása miatt 7,5 százalékkal lett magasabb egy év alatt. Az infláció eközben 0,1 százalékos volt, ami így 7,4 százalékos reálbér-emelkedést jelent.

Egyre bőkezűbb az állam

A fizetések egyébként főleg a közszférában ugrottak meg: az állandóan ugyanannyit kereső közmunkások nélkül számolva a a bruttó bérek 10, a nettó bérek 11,7 százalékot emelkedtek az első félévben az előző év azonos időszakához képest.

Mikor lesznek itt osztrák bérek?

A magyar gazdaság egyik legnagyobb kihívása mostanság a munkaerőhiány, amelynek hátterében az egyik fontos tényező épp a túl alacsony bérszínvonal, ami miatt külföldre vándorol a munkaerő. Ennek megakadályozása érdekében a munkaadók béremelésre kényszerülnek, amit a kormány ígérete szerint majd az adórendszer átalakításával segít - első körben a járulékcsökkentés lehetőségét vizsgálják.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Kölcsönösen csökkenti a vámokat Kanada és Kína
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 17:35
Kanada és Kína kölcsönös vámcsökkentésben állapodott meg – jelentette be pénteken Mark Carney kanadai miniszterelnök Pekingben.
Makro / Külgazdaság Egy jó és egy rossz hírt kapott Donald Trump hazájából
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 17:01
Az elemzők által vártnál nagyobb mértékben nőtt az ipari termelés az Egyesült Államokban decemberben havi összevetésben, ugyanakkor éves szinten lassuló ütemű bővülést jegyeztek fel – derült ki az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) pénteken közzétett adataiból.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor adóemeléssel ünnepelheti a választási győzelmet
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 13:31
A magyar gazdasági folyamatok kifejezetten gyengén alakulnak, évek óta nem növekszik a GDP, miközben a költségvetés hiánya magas szinten ragadt. A gazdasági problémákat tetézni fogja a választási osztogatás, ami után Orbán Viktor komoly megszorításokra kényszerülhet az áprilisi voksolás után, olvasható laptársunk, az Mfor péntek reggeli cikkében.
Makro / Külgazdaság Előre lesöpör az asztalról minden kritikát a választásokkal kapcsolatban Szijjártó Péter
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 12:37
Az az uniós nagykövet pedig, aki megszólal, kényelmetlen helyzetben találhatja magát. Kemény figyelmeztetéssel készült a miniszter egy pénteki eseményre.
Makro / Külgazdaság Az energia is jóval olcsóbb lett Németországban
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 11:36
Itt vannak a legfrissebb német inflációs adatok. 
Makro / Külgazdaság Hosszú vita után vette az első komoly akadályt Orbán Viktor cseh szövetségese
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 10:58
Eddig még ilyen hosszan nem vitáztak kormányprogramról Csehországban, de a végén kényelmes többséggel szavazták meg Babisék terveit.
Makro / Külgazdaság 46-szor nyúlt hozzá a kormány a tavalyi költségvetéshez
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 10:46
Összesen 2212 milliárdot mozgattak meg kormányhatározatokkal.
Makro / Külgazdaság Minden várakozást felülmúlt a két amerikai nagybank
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 10:12
Messze felülmúlták az előrejelzéseket.
Makro / Külgazdaság Egy év után végre maga mellé vesz valakit Várhelyi Olivér – de érdekes figurát választott
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 09:12
A bukott lengyel kormánypárttól igazolt kommunikációs tanácsadót a magyar uniós biztos.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor szerint nem fog visszajönni Ukrajnából az uniós pénz
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 08:33
Gázunk és tüzifánk van elég, de a pénzünkre Brüsszel pályázik – foglalhatnánk össze a miniszterelnök idei első közrádiós jelenését.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG