Rostowski szerint az euróövezet alapvető problémája nem gazdasági, hanem politikai. Szolidáris cselekvésre van szükség a válság leküzdéséhez. Idézte Donald Tusk miniszterelnöknek az Európai Parlamentben elhangzott, szolidaritást kérő felhívását. "Egyszerű a választásunk: szolidaritás vagy Európa szétesése".
Véleménye szerint egyes észak-európai országokban túl nagy az egoizmus, és hiányzik a szolidaritás a gondokkal küzdő országokkal. Pedig nehéz elképzelni, hogy például a holland, a német vagy a finn gazdaságot ne érintené súlyosan, ha az euróövezet valamelyik tagországában összeomlana a bankrendszer.
A pénzügyminiszter kiállt a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) való együttműködés mellett. Véleménye szerint ha az IMF nem vett volna részt az euróövezeti országok segélycsomagjában, akkor már nem lenne euróövezet. Mi több, úgy vélte, hogy ha Európa korábban fordult volna az IMF-hez, amint azt Lengyelország és néhány más ország sugallta, az unió most jobb helyzetben lenne.
Arra a kérdésre, hogy Lengyelország mikor csatlakozhat az euróövezethez, Rostowski úgy válaszolt, hogy előbb át kell menni a "stress-teszten" vagyis a válságon. Ha az euróövezet túléli a jelenlegi válságot, Lengyelország csatlakozhat az euróhoz, ha erre Varsó és az övezet is készenáll.
Rostowski egyetért Angela Merkel német kancellárral és Nicolas Sarkozy francia elnökkel abban, hogy az euróövezetet a nemzetgazdaságok nagyobb integrációja révén lehet megmenteni. Véleménye szerint az euróövezet nagyobb makrogazdasági integrációja nélkül nem kerülhető el az övezet szétesése. Minthogy pedig ez Lengyelország számára katasztrofális következményekkel járna, Varsónak támogatnia kell a nagyobb integrációt.