A Fővárosi Közgyűlés korábbinál jóval kisebb létszámú lesz, mindössze 33 képviselő és a főpolgármesterré választott Tarlós István alkotja majd. Az október 3-ai választás után a közgyűlésben a Fidesz-KDNP-nek a főpolgármesterrel együtt 18, az MSZP-nek 10, a Jobbiknak és az LMP-nek 3-3 mandátuma van.
A közgyűlés napirendjén szerepel a Fővárosi Választási Bizottság elnökének beszámolója, majd a főpolgármester és a képviselők esküt tesznek. Az ülésen megállapítják a főpolgármester illetményét, költségtérítését és gépkocsi-használatát, megválasztják a főpolgármester-helyetteseket, és döntenek az illetményükről is.
Elkerülhetetlenek a megszorítások a fővárosban - nyilatkozta a Magyar Hírlapnak Atkári János, aki egy évtizeden át irányította Budapest pénzügyeit és Tarlós István független tanácsadójaként tér vissza a városházára. Az interjúban Atkári János azt mondta: az 50-120 milliárdos forráshiánnyal küzdő, eladósodottsága felső határára érő fővárost már egy újabb hitel se mentené meg. |
Az ülés napirendjén szerepel a közgyűlés bizottsági elnökeinek és tagjainak megválasztása is, ezzel kapcsolatban Tarlós István korábban azt közölte, a Fővárosi Közgyűlés az új ciklusban nyolc bizottsággal működik majd, közülük négy elnökét a Fidesz-KDNP, két bizottságét az MSZP, egy-egy bizottság elnökét pedig az LMP és a Jobbik adja. A Fidesz-KDNP és az MSZP öt, az LMP és a Jobbik 3-3 alelnöki pozíciót kap a bizottságokban.
A tervek szerint a képviselők októberben még egy közgyűlést tartanak, a hónap utolsó hetében. Ezen az ülésen már az alakuló ülésen megválasztott főpolgármester-helyettesek előterjesztéseiről dönthetnek a képviselők.
MTI, Privátbankár, Magyar Hírlap