"Részünkről ez rendben van" - fogalmazott a kaliforniai Palo Altóban rendezett gazdasági konferencián a pénzintézet második számú embere. Hozzátette, az IMF technikai tanácsadással segíti Athént.
Lipsky szerint "nagyon kemény dió" lesz Görögország számára az a nehéz stabilizációs program, amelynek végrehajtására kényszerül a súlyos pénzügyi problémák miatt. Jean-Claude Trichet, az Európai Központi Bank (EKB) francia elnöke úgy vélte, érdemes tanulmányozni azt a javaslatot, amely szerint az IMF mintájára létre kellene hozni egy Európai Monetáris Alapot. Egy ilyen alapról azonban szerinte a tagországok kormányainak kellene dönteniük, nagyon szigorú feltételrendszert szabva. Az ötletet - amellyel a görög adósságválság nyomán állt elő több akadémikus - Angela Merkel német kancellár is támogatta (már korábban).
Trichet bátornak nevezte Jeórjiosz Papandreu görög kormányfő megszorító lépéseit, amelyek szerinte meg fogják győzni a piacokat arról, hogy Görögország jó irányban halad.
VOKS 2010
Nézze meg választási rovatunkat és értékelje Ön is a miniszterelnök-jelölteket!
John Lipsky a fórumon megállapította: sok optimista jel utal a világgazdaság rendbejövetelére, ugyanakkor figyelmeztetett, hogy komoly gondot jelent az emelkedő munkanélküliség. Véleménye szerint 2011-ben is folytatódni fog a munkahelyek megszűnésének folyamata.
Utalt rá, hogy az eddigi gazdasági felépülés a szokatlanul nagy fokú állami költekezésen alapult, és a tartós növekedés helyreállításához az állami szektortól ezt a szerepet idővel át kell majd vennie a magánszféra által támasztott keresletnek.
Leállt az élet Görögországban
Holnapra megbénul Görögország
Eddig bírták? Pénz kell a görögöknek
Gyakorlatilag megállt az élet Görögországban
MTI