Nem volt hatásvizsgálat az üzleteket érintő törvényről, így felkészülni sem lehetett. A Liga Szakszervezetek és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) az Alkotmánybírósághoz fordul - jelentette be Gaskó István, a Liga elnöke. Álláspontjuk szerint a vasárnapi zárva tartásról szóló törvénynél nem volt előzetes hatásvizsgálat, és nem volt elegendő idő a felkészülésre; ezek pedig a jogalkotási törvénybe ütköznek. Azért is az Ab-hez fordulnának, mert álláspontjuk szerint a törvény különbséget tesz a vállalkozások között méret és tulajdonosi kör alapján.
Április 3-án, pénteken hajnalban újraindul a menetrendszerinti vonatközlekedés a Déli pályaudvaron. A jövő hétre elkészül az alagút kapuzatán és szárnyfalán végzett munka, így a forgalom újraindulásához szükséges technológiai előkészítések után megnyitják a forgalmat a vonatok előtt.
A Főügyészség szerint minden Buda-Cash károsultat kártalaníthatnak majd. A nyomozás során 68 milliárd forint vagyont foglaltak le, ez az összeg több, mint amennyi az ügyfelek kára, így a fővárosi főügyész szerint remény van arra, hogy minden károsultat kártalanítani lehet. Az eddig feltárt, mintegy 62 milliárd forint összesített kár mellett a hozzávetőleg 68 milliárd forint értékű vagyont ingatlanok, üzletrészek, bankszámlák, ingóságok és készpénz formájában sikerült biztosítani.
Jó kérdés, hogy kerülhetett állami pénz csalók kezébe - mondta Orbán Viktor a Kossuth Rádióban. Nincs Magyarországnak olyan modern kincstári rendszere, ami megfelelő lenne, hogy kívül tarthassák a közpénzeket az ilyen pénzügyi manővereken. Orbán Viktor szerint nem arról van szó, hogy kockázatos eszközökben tartották az adófizetők pénzét, hanem arról, hogy rossz helyen tartották. Arra a kérdésre, hogy volt-e bennfentes információja a Quaestor bedőléséről, azt mondta: a Buda-Cash bedőlése után a Honvéd Egészségpénztár és sok önkormányzat pénze beragadt, akkor "szólalt meg a csengő a fejükben", "mindenféle pletykák terjengtek a budapesti flaszteren" - fogalmazott a miniszterelnök.