A Budai Központi Kerületi Bíróság március 5-ig elrendelte Z. T. Tamás és M. Ernő előzetes letartóztatását, R. Miklós Jenőt pedig házi őrizetbe helyezte - olvasható a bírósági közleményben.
A tájékoztatás szerint a kényszerintézkedést azzal indokolták, hogy fennáll az elrejtőzés, illetve a bizonyítás megnehezítésének veszélye. Az M. Ernő meghatalmazott védője által előterjesztett óvadék elfogadásáról szóló indítványt a bíróság elutasította - közölték.
A végzések nem jogerősek, az MTI információja szerint Mesterházy és Zelenák ügyvédje fellebbezéssel élt, Regőczi házi őrizetbe helyezése ellen pedig az ügyész fellebbezett.
Mesterházy ügyvédje, Papp Gábor az MTI-nek péntek este annyit mondott, az ügyvédi kódex mértéktartásra inti a jogi képviselőket, ezért nem akar részletekbe bocsátkozni, de - mint mondta - a kényszerintézkedés elrendelését indokolatlannak és súlyosan törvénysértőnek tartja.
Regőczi Miklóst hűtlen kezelés, Zelenák Tibort bűnsegédként elkövetett hűtlen kezelés miatt hallgatták ki a nyomozók még szerdán, a rendőrség szerint a volt vezérigazgató-helyettes 12 cég vonatkozásában mintegy 81 millió forint, Zelenák Tibor pedig 6 cég vonatkozásában több mint 30 millió forint vagyoni hátrányt okozott a közlekedési társaságnak.
Mesterházy Ernő fővárosi főtanácsadót azzal gyanúsítják: rábírta a BKV vezetőit arra, hogy vagyonkezelési kötelezettségüket megszegve indokolatlan és szükségtelen szolgáltatások igénybevételére szerződéseket kössenek.
Regőczi Miklóst és Zelenák Tibort januárban Horváth Éva, Hagyó Miklós volt szocialista főpolgármester-helyettes szóvivőjének fiktív foglalkozásával is meggyanúsították. A nyomozók szerint a volt szóvivő 2008. február 1. és 2009. szeptember 18. között úgy vett fel a BKV-tól összesen 24 millió forint munkabért, prémiumot és jutalmat, hogy azért ténylegesen nem végzett munkát.
A Fővárosi Főügyészség péntek délelőtt jelezte, hogy a BKV-ügyekkel kapcsolatos nyomozások során a rendőrség által szerdán őrizetbe vettek előzetes letartóztatását kezdeményezi. A vádhatóság - amely jelezte, hogy már tavaly augusztus óta kiemeltként kezelik a BKV-val kapcsolatos eljárást - a szökés, elrejtőzés, valamint a bizonyítási eljárás megnehezítésének veszélyére hivatkozva kezdeményezte Mesterházy Ernő, Regőczi Miklós és Zelenák Tibor volt kommunikációs főosztályvezető előzetes letartóztatását. A bíróság több órán át tanácskozott az indítványokról, majd végül az esti órákban hozta meg döntését.
Szintén a Budai Központi Kerületi Bíróság határozott a nap folyamán a BKV volt informatikai igazgatójának, Fuzik Zsoltnak az előzetes letartóztatásáról. A férfit szintén szerdán fogta el a Repülőtéri Rendőr Igazgatóság "Sólyom" bevetési egysége Szegeden, ahol külsejét elváltoztatva bujkált. Az informatikai igazgatót tavaly december 4-e óta körözték.
A bújócska vége: letartóztatták a BKV volt igazgatóját
BKV-botrány: újabb letartóztatások várhatók
Négymilliárdért tankol a BKV félévente
BKV: Tarlós szerint kevés volt az ejnye-bejnye
Őrizetbe vették Demszky főtanácsadóját
A városvezetők a sajtóból értesültek a BKV-ügyről
MTI