A szabályozás a szállodákra és benzinkutakra nem érvényes, minden más üzlet, vendéglátóegység és szórakozóhely csak este 10 óráig tarthat nyitva, illetve a megfelelő engedélyek beszerzése után a nyitvatartási idő bizonyos mértékig meghosszabbítható.
Az üzletek a lakók legalább kétharmadának hozzájárulásával akár reggel 6 óráig is nyitva tarthatnak, de szeszes italt - az előzőleg megalkotott szeszrendelet értelmében - nem forgalmazhatnak ez idő alatt. A vendéglők és a szórakozóhelyek pedig - a hozzájárulás megszerzése után - legfeljebb éjjel 1 óráig lehetnek nyitva.
A rendelet ellen több szervezet tiltakozott. A Főpolgármesteri Kabinet - közlése szerint - aggodalommal figyeli a szigorú korlátozást, Budapest városarculati tanácsnoka pedig annak felülvizsgálatát kérte. A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara sem támogatja a határozatot, amelyről előzetesen nem egyeztetettek a kerületi illetékesek a szakmai szervezettel. Az ügyben civil szervezetek az Alkotmánybírósághoz is fordultak.
A Terézvárosi Önkormányzat a "csendrendelettel" kapcsolatos egyeztetés után, július 29-i közleményében tájékoztatott arról: a testület a szeptember 10-i üléséig terjedő időszakban megoldást talál arra, hogy a rendelet végrehajtása milyen módon halasztható el az egyeztetett változat elfogadásáig. Az érdekvédő szervezetek szeptember 15-éig tehetnek javaslatot a módosításra.
A Broadway Egyesület kedd este tíz órára szervezett rendezvényén azt kívánják bemutatni, milyen képet mutatna a korábban ekkor nyüzsgő Liszt Ferenc tér, ha be kellene tartani ezt a szabályt, több ezer embert akadályozva meg abban, hogy itt töltsék este szabadidejüket.
Váratlan stop: nincs több kerékbilincs!
Az MSZP Demszkynek adná a BKV-t
A botrány elmarad: Hagyó inkább leadta a BKV-t
Helikopter-leszálló nyílik a belvárosban
Gyűlnek a felhők a Margit híd fölött
4-es metró: 56 milliárdot veszítettünk
MTI