"Görögország problémáiért egyedül a görögök felelősek, és senki más" - hangoztatta a tartományi pénzügyminiszter, aki szerint mindenfajta további segítség olyan lenne, mintha vizet locsolnának szét a sivatagban. Söder szerint Athénnak az év végéig ki kell lépnie az euróövezetből. Úgy vélte, hogy súlyos gazdasági károkat okozna Németország számára, ha Görögország az eurótérség tagja maradna. A konzervatív politikus szerint Athén kiválásának pozitív hatása lenne a válság által leginkább sújtotta országokra, mindenekelőtt Spanyolországra és Olaszországra.
A lap korábbi felmérése szerint a bajor pénzügyminiszter egyáltalán nincsen egyedül a véleményével. A németek 71 százaléka ugyanis ellenzi már a görög eurótagságot. Nemcsak a közvélemények, hanem a hivatalos politika is egyre keményebben fordul a görögök ellen. Spanyolország súlyosbodó problémái miatt ugyanis egyre nagyobb figyelmet és pénzügyi mentőerőt kell a periféria többi országára irányítani, miközben messze bizonytalan a mentőcsomagok, illetve a mentőalapok (ESM) sorsa.
A Moody's előrejelzése szerint sem lesz javulás a görög gazdaságban idén. A hitelminősítő értékelése szerint változatlanul negatív a görög bankrendszer kilátása, tekintettel a mély és elhúzódó recesszióval, jelentős szuverén adóskockázattal és törékeny betétesi bizalommal jellemzett működési környezetre. A Moody's szerint továbbra sem zárható ki Görögország távozása az euróövezetből. A világ legnagyobb hitelminősítő csoportja úgy számol, hogy a görög GDP tavalyi 6,9 százalékos zuhanása után az idén további 7 százalékos, és még jövőre is 2,3 százalékos visszaesést vár reálértéken a görög gazdaságban.