"Miért kell a közigazgatás csúcsszerveit folyamatos mozgásban tartani, újabban már nemcsak kormányváltáskor, hanem menet közben is", holott minden ilyen átszervezés fél évre visszaveti az érintett szerv munkáját? - vetette fel a szakember.
Példaként említette, hogy az egyik kormány létrehozta az ifjúsági és sportminisztériumot, a következő csinált belőle gyermek, ifjúsági és sportminisztériumot, a harmadik pedig megszüntette a tárcát, feladatait pedig szétosztotta a többi minisztérium között. Manapság a közigazgatás legkülönbözőbb területein hirdetik meg "esztelenül" a zéró toleranciát. Jó példa erre a szmogriadó, melynek megalkotásakor senki sem gondolta végig, milyen kapcsolódó jogi lépésekre és szervezési intézkedésekre van szükség, és olyan alapvető dolgok sem voltak egyértelműek, hogy például miként kell kihirdetni a szmogriadót, kik élveznek alóla mentességet és hogy vannak-e szankciói a rendelkezés megsértésének - mondta Kilényi Géza, aki hevesen bírálta az egészségügyi reform előkészítetlenségét, megszervezésének szakszerűtlenségeit is.
Szili Katalin házelnök a konferencia megnyitójában arról beszélt, hogy "reformfáradtság" van az országban, manapság reformról beszélni nem jó ómen, pedig a válsággal szembe kell nézni, és a kihívásokra a globális térből a lokális térbe visszahúzódva, közmegegyezés alapján kell keresni a válaszokat. Eddig a reform egy-egy szálát keresték a politikusok, jogalkotók, és az egésszel nem foglalkoztak. A szakemberek éppen a reform fő irányainak kialakításához nyújthatnak segítséget - tette hozzá az Országgyűlés elnöke.
A kormány eltüntetné a képviselők felét
Közepesen korruptak a magyarok
Gyurcsány már alig meri kimondani, hogy "reform"
Hiteles mentőcsomag: kivel beszél a kormány?
MTI