A minisztérium felügyelete alá tartozó központi államigazgatási szerveknél, valamint ezek területi és helyi szerveinél hány köztisztviselőnek van hat évre szóló vezetői megbízása; mikor jár le az ő vezetői megbízásuk? - firtatta még.
Az ellenzéki politikus egy, a Gyurcsány-kormány alatt elfogadott, 2007. július 15-én hatályba lépett, a köztisztviselők jogállásáról szóló törvény módosításra hivatkozott a kérdésében. E szerint a központi államigazgatási szervek, valamint területi és helyi szerveik, továbbá a minisztérium főosztályának vezetésére adott kinevezés, megbízás - ha törvény eltérően nem rendelkezik — hat évre szól. A 14 miniszteri válasz - amelyek szintén olvashatóak a parlamenti honlapon - határidőre megérkezett.
Önt mi zavarta a legjobban januárban? Szavazzon! |
A miniszterek válaszleveleikben leszögezték: a hatéves kinevezés a közigazgatás szakmai stabilitásának megerősítését szolgálja, az semmiképpen nem tekinthető "bebetonozásnak". Hozzátették azt is, hogy ha egy hat évre kinevezett vagy megbízott vezető rosszul végzi a munkáját, a vezetői kinevezése vagy megbízása visszavonható. "Kétségtelen, hogy ez a törvényi rendelkezés akadályát képezi annak, hogy a közigazgatási szakemberek körében politikai tisztogatást letessen végezni, lehetővé teszi azonban azt, hogy a munkáját szakmailag rosszul végző vezetőktől meg lehessen válni" - teszik hozzá.
Nem lépnek vissza az MDF-esek más javára?
Ki vezeti majd az MDF-SZDSZ-tandemet?
Örülnénk a kétharmadnak
Demszky: rendben hagyom utódomra Budapestet
Az MSZP összeborult Schmuckkal
Bajnai: meg akarom menteni az országot
Hajszálon múlhat a Fidesz-KDNP kétharmada
MTI