1p
Ma még országszerte 31-36 fokos kánikula várható, szombaton azonban hidegfront érkezik, de nem lesz tartós hatása
Ma még országszerte 31-36 fokos kánikula várható, szombaton azonban hidegfront érkezik. A várva várt enyhülés viharos széllökésekkel, helyenként felhőszakadással, jégesővel jár majd

Narancssárga, másodfokú figyelmeztető hőségriasztás van érvényben a keleti országrészben, ami akkor lép életbe, ha a napi középhőmérséklet három vagy több napon át eléri a 25 Celsius-fokot, vagy akár csak egyetlen napig 27 fokos - közölte Fodor Zoltán, az Országos Meteorológiai Szolgálat munkatársa.
   
A hidegfront szombat reggel ér Magyarország nyugati határához viharos széllel, heves zivatarokkal, helyenként felhőszakadással, jégesővel és 80-90 kilométeres óránkénti sebesség fölötti széllökésekkel - tette hozzá a szakember.
   
Tájékoztatása szerint a kánikula szombat délelőtt a nyugati országrészben, kora délután a középsőben, estére pedig Kelet-Magyarországon is véget ér. A gyorsan mozgó hidegfront várhatóan 6-8 óra alatt halad át az országon, előtte, illetve mögötte 10-15 fokos hőmérsékletkülönbség érzékelhető majd. Szombaton napközben a keleti országrészben még 35 Celsius-fok körüli csúcshőmérséklet lesz, míg nyugaton már csupán 20-25 fok.
   
Vasárnap reggelre 12-17 fokig csökken a hőmérséklet. Napközben marad a hűvösebb, 25 fok körüli hőmérséklet, a szél mérséklődik és már csak egy-egy kisebb zápor várható. Hétfőn újra melegedés kezdődik, 25-30 fokra lehet számítani és a hét közepére visszatér a kánikula - mondta Fodor Zoltán.

Elviselhetetlen: rohanunk sörért és klímáért
Hőségriadó: munkában a Katasztrófavédelem
Locsolás és vízosztás: tombol a kánikula
Hőhullám: itt az év legforróbb napja
Hőség: ne csak a bőrét, a szemét is védje!

MTI

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Kiderült, hogy milyen árakon tankolhatunk a hétvégén
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 10:53
Nem lesz árváltozás. 
Makro / Külgazdaság Már Kínával üzletel leginkább Németország
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 09:55
Nőtt Németország kivitele és behozatala is decemberben, novemberhez viszonyítva – közölte a Destatis német szövetségi statisztikai hivatal. A teljesítmény az elemzőket is meglepte, akik kisebb mértékű bővülésre számítottak.
Makro / Külgazdaság Borús számok: csak árnyéka régi önmagának a magyar ipar
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 08:30
Egy havi növekedés összejött az év végére, de 2025-ben is mínuszos volt a magyar ipar teljesítménye.
Makro / Külgazdaság Nem nyúlt a kamatokhoz az EKB, de üzent az inflációról
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 16:59
A döntés megfelelt a piaci várakozásoknak.
Makro / Külgazdaság Hideg zuhany év végén: visszaesett a bolti forgalom Európában
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 13:41
Havi összevetésben az elemzők által vártnál nagyobb mértékben csökkent a kiskereskedelmi forgalom az euróövezetben decemberben, míg éves szinten a vártnál lassabb növekedést regisztráltak.
Makro / Külgazdaság 300 milliárdot várt a kormány, 92 lett eddig belőle
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 13:12
Nem jöttek be az önkéntes nyugdíjpénztári pénzek lakáscélú felhasználásával kapcsolatos várakozások.
Makro / Külgazdaság Hivatalosan is épül Paks II
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 12:56
Elindul az igazi kivitelezés, Szijjártó Péternek néhány év múlva igaza lesz?
Makro / Külgazdaság Újabb 165 milliárd forintot gyűjtött be a magyar kormány
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 12:22
És még sokkal többet is ajánlottak a befektetők. A kamatok csökkentek.
Makro / Külgazdaság Kilenc éve nem volt ilyen alacsony az infláció Csehországban
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 11:11
Az energiaárak közel 10 százalékkal csökkentek, ez is fontos szerepet játszott a 2016 decembere óta nem látott értékben.
Makro / Külgazdaság Mellár Tamás: 2012 óta kéthavi nyugdíjnak megfelelő összeggel lettek szegényebbek a nyugdíjasok
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. február 5. 10:11
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) volt elnöke, közgazdász  a február 4-ei élő műsorunk vendége volt. A 6. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 91. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG