Magyarországon 2008. március 9-én ügydöntő népszavazást tartottak a kórházi napidíj, a vizitdíj és a tandíj ügyében. Az ÁSZ internetes oldalán ma hozza nyilvánosságra jelentését az ügydöntő országos népszavazás lebonyolításához felhasznált pénz elszámolásának ellenőrzéséről, de ennek összefoglalóját előzetesen már eljuttatta az MTI-hez.
Az ÁSZ emlékeztetett rá: a tavaly márciusi népszavazás lebonyolítására az Országgyűlés 4,47 milliárd forintot hagyott jóvá, ez 54 százalékkal volt több, mint a viszonyítási alapul szolgáló 2004. évi (a határon túli magyarok kedvezményes honosítása, azaz a kettős állampolgárság és a kórházak privatizációja ügyében tartott 2004. december 5-i ) népszavazás kiadása. A 4,47 milliárd forint 31 százalékát informatikai kiadásokra, 48 százalékát helyi, 18 százalékát központi kiadásokra szánták, a külképviseleti szavazásra pedig 3 százalékot akartak fordítani.
Bukásra ítélte az OVB az sms-es szavazást |
Javasolják továbbá: az illetékesek kezdeményezzenek egyeztetést annak érdekében, hogy az ajánlószelvényeket kedvezményes postai díjjal kézbesítsék, változtassák meg az országgyűlési választás kampányára biztosított támogatás kiutalási határidejét, és a választások, népszavazások lebonyolításához biztosított támogatások felhasználásának és elszámolásának ellenőrzését ésszerű határidőben ellenőrizzék.
Az ÁSZ javaslatot tesz arra is, hogy a jövőben kerüljék el a külképviseleti szavazásoknál a megállapodásban, illetve a megállapított normatívákban nem szereplő kiadások elszámolását és tartsák be a szavazástechnikai anyagok szállítására vonatkozó külügyminiszteri utasítást.
A népszavazástól függ a Nógrádi Erőmű
Nem lehet népszavazást tartani a költségtérítésről
Seres: ki javasolta a költségtérítési bakit?
Költségtérítés: túl sok a 80 ezres veszteség?
MTI