A Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT) tájékoztatás szerint a mostani érték az elmúlt négy hónap legmagasabbja, és nem sokkal marad el a változatlanságot jelző 50 ponttól. A január havi index 1,2 százalékponttal magasabb a decemberi 48,6 százalékos értéknél. A feldolgozóipar 2010 júliusa és 2011 júliusa között folyamatosan bővült, azonban az azóta eltelt hat hónapban ötször is csökkenést mutatott az index
A felmérésben vizsgált részindexek négy kivétellel nőttek decemberhez képest. A foglalkoztatottság három hónapon át tartó csökkenése abbamaradt, és ismét növekszik, januárban a foglalkoztatottsági index 50 pont fölé emelkedett.
Immáron 3 hónapja csökken az új rendelések állománya
A termelési mennyiség indexe nőtt a decemberi értékéhez képest, ám ezzel együtt is, huszonkét hónap bővülés után, már harmadszor jelzi a termelt mennyiség visszaesését. Az új rendelések állományának változását jelző index januárban már harmadszorra csökkent az elmúlt négy hónapban. Ilyen visszaesésre utoljára 2009 májusa és augusztusa között volt példa.
A közlemény szerint a januári szállítási átfutási idő hosszabb lett decemberhez képest, és az ütem enyhén nőtt. A korábbi januári értékeket nézve az idei a legalacsonyabb érték 1995 óta. Az index értéke immár huszonhatodik hónapja van 50 pont alatt, ami példa nélküli.
Az exportindex folytatta 26 hónapja tartó bővülését
A késztermékkészletek szintje januárban magasabb lett. A korábbi januári értékeket nézve az idei a nyolcadik legmagasabb 1995 óta. A beszerzési árak növekedésének üteme mérséklődött, de ezzel együtt a beszerzési árak már harminckettedik hónapja növekednek. A mostani ütem 1995 óta vizsgálva a hatodik leggyorsabb januári ütem.
A külpiaci mutatók közül az importindex értéke nőtt decemberhez képest, de negyedik hónapja jelzi az import mennyiségének csökkenését. Az exportindex esetében kedvezőbb a folyamat: immár huszonhatodik hónapja tart a bővülő trend, és az index értéke enyhén emelkedett az előző hónaphoz képest - közölte az MLBKT.