Az NBH főigazgatója azt állítja, a korábbi időszakhoz képest stabilizálódott a helyzet. Laborc Sándor dandártábornok a Népszabadságnak nyilatkozva emlékeztetett rá, hogy 2006-ban szélsőséges csoportok felgyújtották az MTV székházát, hetekig randalíroztak Budapest utcáin, barikádokat építettek, a rendőrökre Molotov-koktélokat dobtak. Mára ezeknek a radikális csoportoknak a társadalmi és politikai támogatottsága jelentősen csökkent, a szervezetek megosztottá váltak - mutatott rá Laborc Sándor.
A szolgálat átszervezése után már születtek bizonyos eredmények - hangsúlyozta a főigazgató. Például tavaly október 23-án vagy az idén március 15-én nem voltak a korábbiakhoz hasonló rendbontások, mert Laborc szerint a hatóságok azokat képesek voltak megakadályozni. Azt is a felderítés sikerének tartja, hogy egy csőbombáról nem akkor szereztek tudomást, még mielőtt felrobbant, hanem már korábban megtalálták egy kocsiban. Némi egyszerűsítéssel: amit korábban csak sejtettek, ma már tudható - fogalmazott Laborc. A szolgálat jellege miatt konkrétumokról nem kívánt beszélni, ám jelezte: a magukat a Magyarok Nyilai Nemzeti Felszabadító Hadsereghez tartozónak valló négy személy elfogása épp e tudás eredménye.
Több magyar politikus ellen terveztek merényletet
A titkosszolgálat információi szerint vannak olyan személyek, akik készek erőszakosan fellépni a demokratikus államrend megdöntésére, és vannak olyanok, akik belesodródnának efféle akcióba - mondta a lap kérdésére a főigazgató. Konkrét számokról nem kívánt beszélni, csak annyit árult el, hogy az első körbe tartozók, az úgynevezett kemény mag létszáma - akik készek akár a fegyveres fellépésre is - legfeljebb néhány tucatnyira tehető.
Orbán fogolytáborhoz hasonlította Magyarországot
SZDSZ: politikai terrorizmus van az országban
Letette az esküt a kormány
Kiss Péternek külön rendeletet írtak
Bajnai programját is hazavághatja a népszavazás
Népszabadság