Szeptember 9-re halasztotta az ítélethirdetést a K&H Bank kontra magyar állam devizahiteles perben a Fővárosi Törvényszék. A bank kéréseit lesöpörték, nem fordulnak az Alkotmánybírósághoz és az Európai Bírósághoz sem. A K&H szerint a devizahiteleseket védő törvény számos ponton alkotmányellenes, sérti a tisztességes eljáráshoz való jogot, a visszamenőleges jogalkotás tilalmát és a bírói függetlenség elvét. Múlt pénteken kezdődött az első, a bankok által az állam ellen indított devizahiteles per: a Kéthely és Vidéke Takarékszövetkezet keresetét a bíróság formai okokra hivatkozva elutasította. Azóta több tucatnyi hasonló per indult a törvényszéken, egyet ma is elbuktak már a bankok: a Milton Hitelezési Zrt keresetét utasította el a Fővárosi Törvényszék. Ezen kívül még az MKB ügye kerül terítékre.
Horvát lapértesülés szerint a választottbírósági eljárás lezárásáig megtilthatják a horvát kormánynak és a Molnak, hogy eladják a részvényeiket. Az eljárás akár 2 évig is tarthat, nyilatkozta a horvát gazdasági miniszter a közszolgálati tévének. Az INA részvényeinek 49,1 százaléka van a Mol tulajdonában, a horvát állam pedig a részvények 44,84 százalékát birtokolja. A horvát kormány és a Mol képviselői utoljára július végén egyeztettek az INA sorsáról, de akkor sem sikerült megállapodni.
Nagyjából 400 ezer ember szolgálati idejéről és keresetéről kezd egyeztetést az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság. Most azokat értesítik, akik 1955 és 1959 között születtek. Így segítve őket abban, hogy pontosan tudják, mennyi nyugdíjra számíthatnak majd. Később a többi korosztállyal is egyeztetnek, még jóval a nyugdíjba vonulásuk előtt.
Az exportot erősítené a magyar miniszterelnök. Orbán Viktor az idei külképviselet-vezetői értekezleten azt mondta: Magyarországnak nemcsak az Európai Unió tagállamaiba kellene szállítania, hanem más országokba is. A kormányfő szerint az a cél, hogy az export egyharmada menjen az Európai Unión kívülre, és ezt ne úgy érjük el, hogy kevesebbet exportálunk az unióba, hanem többet máshova.
Döntött a Fővárosi Közgyűlés rendkívüli ülésén a 3-as metró felújításáról, az ehhez szükséges hitelfelvétel előkészítéséről, és arról, hogy felkérik a BKV-t, írja ki a tendert a szerelvények felújítására. Tarlós István főpolgármester az ülésen azt mondta, a szerelvények felújításához nagyjából 60 milliárd forintos hitelt kell felvenni. Közölte azt is, új szerelvényeket csak európai uniós támogatással tudnának vásárolni, és a kormány a szerelvények felújítását támogatta.
Lisszabonba és Maastrichtba is indít járatokat a WizzAir. Jövő tavasztól pedig több útvonalon bővíti menetrendjét, egyebek mellett Londonba, Brüsszelbe, Milánóba, Madridba és Stockholmba. A diszkont légitársaságnak az első félévben 26 százalékkal több utasa volt az előző év azonos időszakához képest, piaci részesedése júliusban a magyar piacon 31 százalék volt.