Bővült a magyar export – 3,7 százalékkal nőtt januárban, a kivitel értéke így 6,8 milliárd eurót tett ki. A behozatal egy százalékkal nőtt az előző év azonos hónapjához viszonyítva, ennek értéke 6,1 milliárd euró. A külkereskedelmi többlethez nagyban hozzájárul a magyar járműipar, az autógyárak ugyanis exportra termelnek. Az import bővülése a fogyasztási kedv növekedésével magyarázható.
Az Eduline értesülései szerint több képzést is meg szüntetne a kormányzat, köztük az egyik legnépszerűbbet, a kommunikáció-és médiatudomány szakot is. Az egyetemi források szerint az államtitkárság közölte a dékánokkal: egyes szakokon teljesen elveszik az államilag támogatott helyeket, míg más esetben a képzést is megszüntetnék. Egybehangzóan csak a kommunikáció szakról állították, hogy a teljes megszüntetés a cél, amelyet a túltermeléssel magyaráznak. Más értesülések szerint viszont kizárólag a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen tanulhatnak majd ilyen szakon a hallgatók. Hogy miért lenne éppen időszerű a megszűntetés helyett a szak megerősítésén dolgozni, arról a „Felmérés a magyarországi médiaképzésekről” című 2014-es munkaanyagban bőven találhatunk okokat, a híradóval együtt ezt is megtalálják link formájában az oldalunkon később.
A hetek óta tartó üzemanyagár-emelés tovább folytatódott szerdán. A Mol bruttó 4 forinttal emelte a 95-ös benzin literenkénti nagykereskedelmi árát, míg a gázolajét 2 forinttal. A benzin literenkénti átlagára tavaly szeptember és 2015 január között mintegy 100 forinttal csökkent, az elmúlt egy hónapban ugyanakkor fokozatosan emelkedett az ár.
Megérkeztek és készen állnak a tesztelésre az első CAF villamosok, amelyek a 19-es és 61-es vonalon fognak közlekedni ősztől. A villamosokból 25 érkezik év végéig a fővárosba. A spanyol gyártmányú járműveket tegnap szállították teherautón Budapestre, innentől elkezdődhetnek a szükséges fék- és futáspróbák. A villamosok másik típusa a Combinoknál is hosszabb 56 méteres változata is bevetésre kerül, ez pedig az 1-es villamos vonalán jár majd.
Szakértők szerint ma jó napja lehet Európának a tőzsdén a tegnapi gyenge zárás ellenére. Kedden nem voltak elkényeztetve makrogazdasági adatokkal az európai befektetők, ma kicsit jobb lesz a helyzet: jönnek januári adatok a brit ipari és feldolgozóipari termelésről, Franciaország közzéteszi a foglalkoztatottsági és folyó fizetési mérleg számait, Németországból munkaerőköltség, Svédországból pedig fogyasztói árindex alakulás várható. Talán nagyobb horderejű esemény Francois Hollande francia államfő és Mario Draghi, az Európai Központi Bank vezetőjének tárgyalása, továbbá Angela Merkel német kancellár is egyeztet a Világbank és az IMF vezetőivel. Ne feledjük azonban, hogy a görög helyzet még mindig rányomja a bélyegét a piacra: Athén és Brüsszel ma kezdi a technikai tárgyalásokat a reformtervezet végrehajtását illetően. A BÉT-en kis csökkenésre számítanak elemzők, a nap kérdése, hogy az OTP papírja átlépi-e a 4600 forintos szintet a keddi erősödés után.