Kövér László a mintegy 300 ember előtt tartott beszédében kifejtette: a hozzá nem értés régi történet, a most hatalmon lévők "egy neobolsevista banda", a bolsevizmus létrejötte óta soha az életben nem tudtak tisztességesen egy országban sem kormányozni, hogy "nyomort ne idézzenek elő" - tette hozzá. Példaként említette a kormányzati negyedet, a gépkocsik eredetiségvizsgálatának kötelezővé tételét, illetve a közbiztonság romlását, a rendőrség belső állapotait, kiemelve a szerinte idevezető okokat is.
Úgy fogalmazott, a kapzsiságot, a pénzéhséget nem kell bemutatni, kormányzásuk, tevékenységük "bűzlik a korrupciótól", elég csak a BKV-ra gondolni. A politikus hozzátette: ha valaki bekapcsolja a televíziót, azt hiszi, rendőrségi műsort lát, pedig csak a napi híradó kezdődik. "Valójában egy ilyen rossz szappanoperaszerű tálalásban adódik elő a valóság, vagyis hogy hogyan kormányoznak ők, ha elszabadul minden gátjuk és fékjük".
Az ország helyzetét egy robogó szekérhez hasonlítva, azt mondta: "gyakorlatilag robog lefelé velünk a szekér a semmibe: se kormány, se fék, (...), hogy ezt megállítsuk elébe kell ugranunk, úgy hogy ne taposson maga alá bennünket. És addig még egy darabig csúszunk lefelé a szekérrel együtt", de ha megállt, el kell kezdeni felfelé tolni, és az sokkal nehezebben, lassabban megy, mint ahogyan rohant lefelé. |
Hozzátette: még csak nem is arra a terrorra kell gondolni, ami 2006 október 23-án történt, amikor békés emberekre uszították "rendőrnek látszó vérebeiket", hanem ez az a fajta hataloméhség, ami nem szól másról, mint hogy szét kell verni az államot az emberek feje fölött, "le kell építeni, le kell zülleszteni, le kell rohasztani az összes intézményét" azért, mert ez az egyetlen garancia számukra, hogy bárki legyen az ország kormányzati ereje, annak minimális legyen a mozgástere. Ezáltal ne tudja megvédeni állampolgárait az általuk átmentett árnyékhatalommal szemben.
Az állam szinte valamennyi területét "simára gyalulták" az elmúlt nyolc évben. Felsorolta a hon-, illetve rendvédelmet, az egészségügyi rendszert - amely, mint mondta, "gyakorlatilag a csőd szélén tántorog" -, az oktatási rendszert, eladták az államvagyont és gúzsba kötötték a leendő kormányt az adósságállománnyal - tette hozzá.
A Fidesz választmányi elnöke szerint mindez nem véletlen, nem a gazdasági világválság következménye, hanem "egy szánt-szándékkal, (...) aljas indokból, nyereségvágyból, különös kegyetlenséggel végrehajtott cselekvéssorozat eredménye, amelynek hosszú-hosszú időn keresztül itt lesznek velünk a következményei."
Kifejtette: nem lehet mindent a rossz politikusokra hárítani, tehát "nem Gyurcsány Ferenc az ok" - említette a korábbi miniszterelnököt, hozzáfűzve: ő már maga is következmény bizonyos szempontból. Annak a következménye, hogy az elmúlt húsz évben nem értettük meg a demokrácia, a szabadság lényegét, és nem tudtunk élni azzal a felelősséggel, ami ebből ránk hárult.
A hét kérdése:
Ön mi alapján dönt a választásokon? Szavazzon!
Orbán: erős vállalkozókra van szükségünk
A szocialisták várni fognak a Fideszre
Jobbik: szeretjük is meg nem is
MDF: Orbán ne bujkáljon
Bejön a kampány? Hirtelen sok lett a szavazó
MTI