Lakatot tesznek a közpénzekre: mindenki maradjon Kínában
A tíz minisztérium képviselőinek részvételével megtartott találkozón a felügyeleti tárca kijelentette, hogy az idei év egyik legfontosabb céljának tekinti a rendszer létrehozását, amely különösen azokat tartaná megfigyelés alatt, akiknek házastársa és gyermeke külföldön él.
Az országos korrupciómegelőzési hivatal honlapján közzétett dokumentum nem tér ki részletekre, csak annyiban, hogy a megfelelő osztályok már a konkrét intézkedések kidolgozásán munkálkodnak.
2009-ben a Csöcsiang tartományhoz tartozó Lucseng (Lucheng) párttitkára, Jang Hsziang-hung delegáció élén hivatalosan Párizsba utazott, és kint maradt ott élő lányánál. A kommunista párt fegyelmi bizottsága azóta fokozottabb figyelmet fordít a hasonló esetek elkerülésére.
A tavalyi évben összesen 33 507 hivatalos csoport, 1,2 millió ember utazott külföldre, 50 százalékkal kevesebb, mint az előző három év átlagában. Ezzel több mint 1,6 milliárd jüant (234 millió dollár) sikerült megtakarítani - derül ki a tárca statisztikájából.
A különböző felügyeleti szervek évek óta igyekeznek korlátok közé szorítani a közpénzből finanszírozott külföldi utazásokat, de a helyi vezetők gyakran megtalálják a módját, hogy a szigorítások ellenére, feletteseiket kijátszva engedélyezzék számukra a fontos "kirándulásokat".
Segítség! Jönnek a kínai építők!
Itt a Tigris éve: nagyot buliztak a kínaiak
Ereszt a lufi? Póráz kerülhet a kínai tigrisre
MTI